Kultura Styl życia

Ostatni romans Kornelii – Ewa Madeyska

ostatni romans Kornelii

Szukasz książki z ironicznym poczuciem humoru, która wciąga od pierwszej do ostatniej strony? Ostatni romans Kornelii to niezwykła powieść, bowiem pokazuje pisanie od kuchni.  Ewa Madeyska napisała książkę inną niż reszta, po którą warto sięgnąć w wolne popołudnie.

Problemy kobiety zdanej tylko na siebie

Kornelia na co dzień zajmuje się pisaniem scenariuszy do telenowel. Jeden z seriali adresowanych do kobiet stał się prawdziwą perełką gromadzącą przed ekranami telewizorów miliony Polaków. Niestety, sukces ten nie chroni Kornelii przed zwolnieniem. Powieść, którą napisała, staje się kością niezgody i źródłem wielkich problemów. Jej szef zwalnia ją, bo chce uniknąć problemów z żoną pewnego posła, która w fikcyjnej historii odnajduje wątek autobiograficzny i grozi procesem.  Jej eks, z którym sypiała, również nie jest zadowolony ze sposobu przedstawienia jego postaci w książce.

Nieszczęścia chodzą stadami

Kornelia mieszka w maleńkim mieszkaniu za Warszawą, które wynajęła. Towarzyszy jej suka Beza, która ma cieczkę i musi być pilnie strzeżona przez swoją właścicielkę.  Gdy z dnia na dzień traci pracę, jedyne źródło swojego dochodu, na domiar złego zostaje wyrzucona z mieszkania przez właściciela nieruchomości. Cała ta sytuacja zmusza ją do powrotu w rodzinne strony, czego Kornelia chciała uniknąć za wszelką cenę.

Kornelia nie ma szczęścia w życiu. Ma za sobą rozwód z dermatologiem, który okazał się miłośnikiem dziwnych erotycznych eksperymentów. Nastoletnia córka wybrała mieszkanie z tatą. Na dodatek Kornelia, aby uniknąć procesu z żoną posła, musi napisać ckliwy romans zwieńczony happy endem.  Pisarka ma nadzieję, że wena przyjdzie do niej w posiadłości odziedziczonej po dziadkach. Niestety, natchnienie nie przybywa. Pojawia się natomiast jej były chłopak sprzed lat, który mieszka z rodziną, ale nie przeszkadza mu to w podrywie Kornelii.  Nie dość, że koło głównej bohaterki zaczynają kręcić się faceci, to zjawia się jej córka, a suka zachodzi w ciążę.

Ostatni romans Kornelii – książka o tajnikach powstawania literatury kobiecej

Ewa Madeyska ukazuje nam literaturę kobiecą od kuchni. Niestety, coraz więcej książek reprezentuje niski poziom. Dzięki Ostatniemu romansowi Kornelii możemy przekonać się, dlaczego tak się dzieje.  Ogromnym atutem omawianej powieści jest osadzenie akcji w świecie wydawnictw i mediów, który zawsze wydawał się nadzwyczaj ekscytujący.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz