Kultura Styl życia

Ostatni dzień w roku – Katarzyna Misiołek

Ostatni dzień w roku – Katarzyna Misiołek

Najnowsza powieść Katarzyny Misiołek pt. Ostatni dzień w roku intryguje czytelnika już od pierwszej strony. To lektura, od której nie sposób się oderwać przed rozwiązaniem zagadki związanej z zaginięciem jednej z sióstr. Autorka zadbała o to, aby zbudować napięcie.

Tajemnicze zniknięcie siostry

Gdy Magda wraca z uczelni w Sylwestra, nie zdaje sobie sprawy, że jej dotychczasowe życie niebawem zmieni się o 180 stopni. Tymczasem jednak bierze gorącą kąpiel, wykonuje szybki makijaż i zakłada sukienkę kupioną z myślą o imprezie w gronie znajomych. Gdy ktoś zaczyna pukać do drzwi, Magda ze swoim chłopakiem nie chcą ich otwierać, bo są już wystarczająco spóźnieni. Gość jednak nie ustaje w wysiłkach, okazuje się nim Jakub, szwagier Magdy. Mężczyzna obawia się o życie Moniki, ponieważ nieoczekiwanie zniknęła z domu, zabierając z niego wyłącznie pieniądze i klucze.

Sekrety siostry

Magda, Bartek i Jakub odwiedzają wszystkie szpitale, aby sprawdzić, czy w którymś z nich nie ma Magdy. W końcu postanawiają zgłosić sprawę policji. Magda jest w szoku, że sprawa spotkała się z odzewem śledczych, w końcu Monika jest osobą pełnoletnią i nie upłynęły nawet 24 godziny. Okazuje się, że Jakub wyznał policji, iż jego żona po poronieniu próbowała popełnić samobójstwo. To ich zmobilizowało do działania. Magda odkrywa, że niewiele wiedziała o życiu siostry. Nawet nie zdawała sobie sprawy, że ta spodziewała się dziecka. Tym bardziej nie miała pojęcia o próbie samobójczej.

Depresja z powodu zniknięcia bliskiej osoby

Po zaginięciu siostry Magda i Jakub wpadają w depresję. O ile rodzice jakoś sobie radzą, codziennie chodzą do pracy, o tyle tych dwoje rezygnuje ze swoich obowiązków. Jakub idzie na urlop bezpłatny, a Magda porzuca studia. Dziewczyna decyduje się też na rozstanie z Bartkiem i powrót do domu rodzinnego.

Cierpienie zbliża ludzi

Jej więź z Jakubem staje się coraz silniejsza. Tych dwoje codziennie ze sobą rozmawia i wspiera się w trudnych chwilach. Tylko oni są w stanie zrozumieć to, przez co przechodzą.  Czy wzajemne wsparcie i częste rozmowy przekształcą się w coś więcej? Co stało się z Moniką? Ktoś ją zamordował, a może postanowiła rozpocząć swoje życie od nowa? Czy Jakub rzeczywiście jest tak kochającym mężem, na jakiego wygląda? A może coś przed wszystkimi ukrywa?

Książka, która intryguje do samego końca

Ostatni dzień w roku to książka, która nie daje oczywistych wskazówek. Czytelnik nie potrafi się domyślić, co tak naprawdę spotkało Monikę, przez co nie może oderwać się od lektury najnowszej powieści Katarzyny Misiołek. Ostatni dzień w roku pokazuje, jak często niewiele wiemy o najbliższych nam osobach.  Magda jest zła na siebie, że odmawiała siostrze wspólnych wyjść. Mogła w ten sposób utracić bezpowrotnie wiele cennych chwil.

Komentarze (3)

Lanza

2 lata temu

Zaginięcia dorosłych osób zawsze budzą ogromne emocje. Tacy ludzie mogą bowiem uciec za granicę lub zostać zamordowani.

Zostaw komentarz