Moda

Oryginalny ubiór – jak wyrazić siebie poprzez strój?

Oryginalny ubiór

Zdjęcie autorstwa Godisable Jacob z Pexels

Oryginalny ubiór stanowi znak rozpoznawczy niektórych osób, które nie boją się wyrażać siebie poprzez strój. Niestety, kolorowe ptaki nie zawsze spotykają się ze zrozumieniem i tolerancją. Bardzo często padają ofiarami krytyki, ponieważ wyróżniają się na tle reszty. Jak wyrazić siebie poprzez strój?

Spis treści:

  1. Oryginalne ubrania z lumpeksów
  2. Dlaczego oryginalny ubiór wymaga odwagi?
  3. Odważne stylizacje przedmiotem kpin
  4. Jak wyrazić siebie poprzez strój? Pozwalając sobie na bycie sobą
  5. Odważne stylizacje to egzamin z tolerancji
  6. Wysoka samoocena a oryginalne stylizacje
  7. Zabawa modą – dlaczego warto sobie na nią pozwolić?
  8. Niebanalne stylizacje stają się źródłem zachwytu, gdy przejdą do mainstreamu

Oryginalne ubrania z lumpeksów

Gdzie można znaleźć oryginalny ubiór? Wiele osób prawdziwe perełki znajduje w lumpeksach. Tam za niewielkie pieniądze można kupić ubrania, które pochodzą z różnych kolekcji, przez co różnią się stylem. W sieciówkach tymczasem na próżno szukać coś, co nie wpisuje się w aktualne trendy. Te z kolei zmieniają się jak w kalejdoskopie i nie zawsze nam odpowiadają. Osoby, które mają własny styl, np. stawiają na kolorowy strój, często odwiedzają second handy w swoim mieście, aby wyszukać w nich prawdziwe perełki.

Dlaczego oryginalny ubiór wymaga odwagi?

Niewątpliwie, oryginalny ubiór wymaga odwagi. Nie każdy może sobie na niego pozwolić. Jeśli należysz do osób wrażliwych na krytykę i nie lubisz się zanadto wyróżniać, to lepiej postawić na mniej rzucające się w oczy ubrania. Osoby, które mogą sobie pozwolić na swobodne bycie sobą, nie ogranicza ich pod tym względem praca zawodowa czy względy bezpieczeństwa, coraz częściej decydują się na oryginalny ubiór.

Odważne stylizacje przedmiotem kpin

Niestety, w naszym społeczeństwie wciąż można znaleźć osoby, które widząc oryginalną stylizację, potrafią się jedynie z niej naśmiewać i częstować innych ludzi swoimi złośliwymi komentarzami. Nic dziwnego, że tak wiele z nas nie pozwala sobie na modowe szaleństwo, obawiając się tego, co powiedzą inni. O ile opinie rodziny mogą być po prostu pozbawione braku akceptacji, ale zazwyczaj nie są złośliwe czy agresywne, o tyle na ulicy spotkać możemy się z całym spektrum reakcji. Niezrozumienie dla tego, co inne wciąż ma się dobrze.

Jak wyrazić siebie poprzez strój? Pozwalając sobie na bycie sobą

Z drugiej strony, wiele osób, decydując się na oryginalny ubiór, zadaje bardzo mądre pytanie: dlaczego ktoś ma mi mówić, jak mam się ubierać? Nie sposób odmówić racji temu stwierdzeniu. Każdy z nas ma prawo być sobą. Co z tego, że wszyscy w otoczeniu kochają obcisłe jeansy. Jeśli ja nie czuję się w nich komfortowo, to nie mój styl, to mam prawo wybierać dzwony. W końcu w modzie bardzo często chodzi o to, jak wyrazić siebie poprzez strój.

Odważne stylizacje to egzamin z tolerancji

Oczywiście, nie każda oryginalna stylizacja musi nam się podobać. Jednak jakie mamy prawo, by krytykować innych za ubiór? Nasz strój zapewne też nie wszystkim się podoba. Ktoś może uznać go za nudny czy bez polotu. Jednak raczej nie chcielibyśmy, aby nam o tym powiedział wprost, ponieważ sprawiłby nam tym przykrość.  W związku z tym bądźmy tolerancyjni i uznajmy, że jeśli jakiś strój sprawia komuś przyjemność, to świetnie, cieszymy się, że znalazł coś, co wyraża jego osobowość.

Wysoka samoocena a oryginalne stylizacje

Za granicą można dostrzec inne podejście do mody. Wiele osób kocha siebie i to widać na ulicach. Nikt nie przejmuje się swoim rozmiarem, po prostu zakłada to, co mu pasuje. Wysoka samoocena, która jest stabilna i niezależna od opinii innych, pozwala na oryginalny strój. Tacy ludzie mogą wyrażać siebie poprzez ubiór i nie boją się tego robić.

Zabawa modą – dlaczego warto sobie na nią pozwolić?

Pamiętajmy o tym, że moda to przede wszystkim zabawa. Wiele z nas zastanawia się, jak wyrazić siebie poprzez strój. Tymczasem jest to bardzo proste. Wybieraj tylko te rzeczy, w których czujesz się sobą. One powinny być z tobą kompatybilne. Ważne też, aby podkreślały twoją urodę, a nie ją przytłaczały czy tłumiły.

Niebanalne stylizacje stają się źródłem zachwytu, gdy przejdą do mainstreamu

Co ciekawe, niebanalna stylizacja często rodzi złośliwe komentarze na ulicach. Jednak, gdy to samo oryginalne ubranie założy Kim Kardashian lub wypuści znana sieciówka, to wszyscy się nim zachwycają i każdy pragnie je mieć.

Dodaj komentarz