Seks

Orgazm psychogenny, czyli jak działa wyobraźnia

orgazm psychogenny

Wydawać by się mogło, że do osiągnięcia orgazmu niezbędne jest odbycie stosunku lub masturbacja. Tymczasem seksuologia zna i nawet obszernie opisała orgazm psychogenny. Kto go najczęściej osiąga i w jaki sposób?

Orgazm psychogenny, czyli prezent od naszej własnej wyobraźni

Orgazm psychogenny, ze względu na jego specyfikę, częściej przeżywają kobiety. Mają one bogatą wyobraźnię i zmysłowe opisy w książkach oraz własne wizje erotycznych igraszek potrafią doprowadzić je do ekstazy. Panie często oddają się lekturze literatury erotycznej. Wyobrażają sobie sceny opisane na kartach powieści i pod ich wpływem czasami osiągają orgazm.

Kobieca ekstaza zaczyna się w głowie

U kobiety orgazm zaczyna się w głowie, olbrzymią rolę odgrywa też wywołanie podniecenia. W związku z tym, iż nic nie ogranicza naszej wyobraźni, tutaj jesteśmy naprawdę wolne i możemy fantazjować o seksie w parku, samochodzie, całonocnym maratonie, uprawianiu go wyłącznie od tyłu lub na stojąco, możemy uzyskać stan ekstazy.

Orgazm psychogenny może mieć miejsce nie tylko podczas lektury powieści erotycznych i wyobrażania sobie erotycznych igraszek z partnerem. Nierzadko doświadczamy go też we śnie. Wiele kobiet miewa orgazm podczas snu. Śnimy o udanym seksie i przeżywamy niesamowitą ekstazę.

Korzystaj z fantazji erotycznych podczas seksu

W związku z tym, iż orgazm psychogenny naprawdę działa, można wykorzystać jego istnienie podczas rzeczywistego stosunku. Nierzadko panie posiadające bogatą wyobraźnię czerpią większą frajdę z erotycznych igraszek. Po pierwsze wiedzą, czego chcą. Po drugie gdy dotyka je mężczyzna, wyobrażają sobie, że oto rozpoczyna się ich erotyczna przygoda z fantazji, a to stanowi silne źródło podniecenia.

Jak można nauczyć się przeżywać orgazm psychogenny?

Czy orgazm psychogenny można wypracować? Oczywiście, można nauczyć się go przeżywać. Trzeba tylko otworzyć się na nowe doznania, uruchomić uśpione pokłady wyobraźni, które każda z nas posiada. Znaleźć swoją ulubioną pisarkę powieści erotycznych. Nawet jak nie osiągniesz orgazmu podczas czytania o Greyu, to przynajmniej staniesz się bardziej otwarta na seks. Poznasz swoje realne fantazje, nabierzesz chęci do eksperymentowania. To wszystko tylko wyjdzie na dobre twojej relacji z partnerem.

Podstawa to kontakt z własną seksualnością

Orgazm psychogenny to całkiem fajne doznanie, które mogą przeżyć tylko te kobiety, które mają kontakt z własną seksualnością. Nie boją się jej, nie wstydzą, nie uważają seksu za grzech, coś brudnego, zakazanego. Do orgazmu psychogennego konieczna jest też akceptacja swojego ciała. W przeciwnym wypadku nawet podczas fantazji będziesz myślała o tym, że w tej pozycji zobaczy twoje niedoskonałości.

Dodaj komentarz