Porady Uroda

Jak optycznie powiększyć oczy?

jak optycznie powiększyć oczy

Duże oczy to niedoścignione marzenie wielu kobiet. Panie pragną uwodzić głębokim spojrzeniem, niestety, nie wszystkie są zadowolone ze swojego kształtu oka.  Gdy to jest zbyt małe pomóc mogą nam triki makijażowe. Jak optycznie powiększyć oczy?

Natura nie dla wszystkich jest sprawiedliwa. Jednych obdarza hojniej,  innym skąpi atutów, które można by podkreślić makijażem. Na szczęście odpowiednie triki pozwolą ci oszukać wzrok i powiększyć optycznie oczy.

 

Jak optycznie powiększyć oczy?

Ogromnym błędem makijażowym popełnianym przez wiele kobiet jest podkreślanie linii wodnej czarną kredką. Nie musisz mieć małych oczu, by w tym makijażu po prostu wyglądać źle. Czarna kreska na linii wodnej optycznie zmniejsza oko i już dawno jest passe. Jeśli chcesz optycznie powiększyć oczy, obrysuj oczy cielistą kredką, niektórzy sięgają także po białą konturówkę, niemniej ta druga wygląda nienaturalnie. Pamiętaj, aby do podkreślania linii wodnej używać wyłącznie hipoalergicznych kredek. Spojówka oka jest bardzo podatna na podrażnienia i zakażenia. Z tego też względu należy zadbać o to, aby konturówka była czysta i by nie pozostawała otwarta dłużej, niż zaleca producent. W przeciwnym wypadku można nabawić się poważnego zakażenia wymagającego podawania antybiotyków.

 

Makijaż powiększający oczy. Podkreśl powiekę jasnym, połyskującym cieniem!

Jasny, połyskujący cień pomoże ci optycznie powiększyć oczy. W celu uzyskania pożądanego efektu kosmetyk nakładamy na powiekę ruchomą. Aby oko wyglądało naturalnie, załamanie powieki podkreśl matowym, niezbyt ciemnym brązem. Gra światła i cienia pomoże ci oszukać naturę. Pamiętaj, że jasne, połyskujące kosmetyki przyciągają wzrok i czynią przestrzeń większą, a ciemne ją pomniejszają.

Wytuszuj rzęsy i je podkręć!

Starannie wytuszowane rzęsy mogą pomóc w optycznym powiększaniu oczu. Dołóż wszelkich starań, aby dokładnie i równomiernie nanieść maskarę na włoski. Przed użyciem tuszu skorzystaj z dobrodziejstw zalotki, która pozwoli ci podkręcić i unieść rzęsy ku górze. Rzęsy warto malować maskarą o działaniu podkręcającym.

Cienka kreska wykonana eyelinerem to twój sprzymierzeniec!

Jeśli masz małe oczy, nie wcielaj się na siłę w Amy Winehouse. Ta popularna piosenkarka bardzo dbała o spójny image, w tym celu nie ruszała się z domu bez grubej, czarnej kreski. O ile Amy wyglądała w niej rewelacyjnie, o tyle ty pomniejszysz sobie dodatkowo oczy. Jeśli masz małe oczy i chcesz je optycznie powiększyć, musisz nauczyć rysować się cienką kreskę eyelinerem wzdłuż górnej linii rzęs. W tym celu warto zaopatrzyć się w precyzyjny pędzelek.

 

Irmina Cieślik

Komentarze (4)

pati25

3 lata temu

Super rady.Warto je wykorzystać,aby powiększyć sobie oko.Ja stosuję jasny vcień na powiekach i tuszuję rzęsy.Nie robię kresek płynnym eyelinerem

filodendron

3 lata temu

Dobrze jest powiększać oczy ołówkiem, nie lubię płynnych eyelinerów, bo nierówno wychodza mi kreski a ołówek jest delikatny i łatwiej nim rysować kreski.

Mindi

3 lata temu

To temat wyjątkowo napisany dla mnie 🙂 Mam małe oczy i chętnie wypróbuję te sposoby. Nigdy nie próbowałam malować oka eyelinerem, nie mam wprawy, wiec pewnie to dość będzie ryzykowne. Ale sprobuję, bo jestem ciekawa czy naprawdę oko zrobi się większe. Jedno co wiedziałam to, że muszę malować powieki jasnym cieniem.

dulcynea

3 lata temu

Porady , które trzeba wykorzystać by powiększyć optycznie swoje oko.
Bo , która z nas nie chciałaby mieć dużych oczu.
Ja mam z natury duże oczy ale szkła na krótkowzroczności je zmniejszają.
Więc mogę poeksperymentować 🙂 🙂 🙂

Zostaw komentarz