Kultura Styl życia

Opowiadania letnie a nawet gorące – Magdalena Kordel, Małgorzata Domagalik i inni

opowiadania letnie a nawet gorące

Opowiadania letnie a nawet gorące to zbiór tekstów autorstwa najznamienitszych polskich autorów, którzy specjalizują się w szeroko pojętej literaturze obyczajowej. Znajdziemy tutaj historie, które wyszły spod pióra Magdaleny Kordel, Małgorzaty Domagalik, Janusza Leona Wiśniewskiego, Marka Hardego, Małgorzaty Wardy, Dominiki Stec i wielu innych.

Opowiadania, które możesz czytać w dowolnej kolejności

Opowiadania letnie a nawet gorące można czytać tak, jak mamy na to ochotę. Możemy zacząć od swojego ulubionego autora lub od pierwszej strony. Poszczególne historie się ze sobą nie łączą, dlatego możemy dowolnie między nimi przeskakiwać. Gdy mamy ochotę na coś lekkiego, sięgamy po opowiadanie Magdaleny Kordel. Gdy pojawi się nastrój na bardziej refleksyjną lekturę, wówczas dobrym wyborem okaże się Janusz Leon Wiśniewski.

Historie, które wyszły spod pióra różnych pisarzy

Poszczególne opowiadania różnią się stylem. Ukazano w nich też inne historie, bo każdy pisarz ma swoje spojrzenie na otaczającą go rzeczywistość. Autorzy różnią się płcią, wiekiem, miejscem urodzenia i sposobem wychowania, dlatego mamy tutaj do czynienia z ogromną różnorodnością podejmowanych tematów w kontekście wakacyjnym.  To czyni lekturę jeszcze bardziej intrygującą. To też doskonała okazja do zapoznania się ze stylem pisarzy, których wcześniej nie czytaliśmy. Możemy odkryć nazwiska, którym warto przyjrzeć się w kontekście szerszej twórczości.

Kogel-mogel, czyli pechowe przypadki Florentyny

Magdalena Kordel z charakterystyczną dla siebie lekkością pióra przybliża historię Florentyny. Życie tej młodej i atrakcyjnej kobiety dalekie jest od ideału. Nieustannie wpada w tarapaty. Na dodatek ma wścibskich sąsiadów, którzy za bardzo interesują się jej życiem prywatnym. W pracy zmaga się z szefową zołzą. Często daje się ponieść emocjom, co przynosi rozmaite konsekwencje. Florentyny nie da się jednak nie lubić, odnajdziemy w niej dziewczęce szaleństwo i radość życia.

Lektura idealna na wakacje

Opowiadania letnie a nawet gorące stanowią idealną lekturę na wakacje lub zbliżający się weekend. Pozwalają oderwać się od codziennych trosk. Historie są dosyć krótkie, więc możemy poznać jedną do końca bez konieczności przerywania lektury. Opowiadania letnie a nawet gorące zaskoczyły mnie złożonością podejmowanych tematów. To lektura ponadczasowa.

Komentarze (4)

Goplana

4 miesiące temu

Bardzo lubię takie luźne, krótkie opowiadania. Zazwyczaj są bardzo ciekawe, nie mogą zawierać rozwlekłych opisów, autor musi skupiać się na meritum:)

Rosia58

4 miesiące temu

Uwielbiam Magdalenę Kordel, koniecznie muszę sięgnąć po tę książkę, chociażby ze względu na jej opowiadanie:)

Zostaw komentarz