Miłość i związki

Oksytocyna zapewni ci wierność

oksytocyna

Zastanawiasz się, co sprawia, że jedne pary są sobie wierne, a inne notorycznie się zdradzają? Oczywiście duże znaczenie ma tutaj kwestia osobnicza. To, co wynieśliśmy z domu rodzinnego, jaki mamy charakter etc.  Niemniej istnieje pewna substancja chemiczna, która chroni przez zdradą. Dlaczego oksytocyna zapewni ci wierność?

Jaką rolę pełni oksytocyna?

Niemiecko-chiński zespół badawczy przeprowadził doświadczenie, z którego wynika, iż oksytocyna, hormon wydzielany u kobiet m.in. podczas porodu, zapewnia wierność.  To właśnie dzięki tej substancji chemicznej dochodzi do skurczy macicy, dzięki którym dziecko może wydostać się na świat.  Oksytocyna sprawia też, że matka szybko nawiązuje bliski kontakt ze swoim potomkiem.  Krótko mówiąc, wyzwala instynkt opiekuńczy.

Jak wyzwolić oksytocynę?

Oksytocynę wydziela organizm zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Powstaje ona m.in. podczas orgazmu. Nie przejmuj się jednak, jeśli twoja partnerka nie dojdzie razem z tobą. Istnieją także inne sposoby na sprawienie jej rozkoszy i uwolnienie oksytocyny. W tym celu możesz pieścić jej piersi, całować z języczkiem, pieścić łechtaczkę i wargi sromowe.  Kobiety dzięki tym pieszczotom są w stanie szczytować, a jak wiadomo podczas orgazmu, nasz organizm uwalnia oksytocynę.

Co zrobić, by nie odbił ci jej inny facet?

Jeśli chcesz, aby twoja kobieta była ci wierna i nie zwracała uwagi na innych samców w okolicy, musisz okazywać jej więcej zainteresowania i czułości. Na panie bardzo dobrze działa przytulanie. Możesz ją np. objąć podczas oglądania filmu, spaceru czy wspólnego zasypiania. Ważne są też pocałunki, które pomagają budować bliskość. Pary, które często uprawiają seks i dotykają się także poza łóżkiem, są sobie najwierniejsze.

Jak widzisz, zamiast od razu zasypiać, naprawdę warto ją mocno przytulić, bo to zaprocentuje na przyszłość. Gdy będziesz ją obejmował przez całą noc, zaleje ją fala oksytocyny, w rezultacie inni faceci nie będą dla niej zbyt atrakcyjni i przestaną stanowić dla ciebie zagrożenie. Gorzej, gdy nie będziesz miał dla niej czasu i jej kolega będzie jej często dotrzymywał towarzystwa, jednocześnie przytulając w ramach pocieszenia i wsparcia.

Dodaj komentarz