Moda

Okrycia wierzchnie na jesień – jak o nie dbać?

Okrycia wierzchnie na jesień

Jesień rozpoczęła się na dobre. Przed nami parę ciepłych dni, kiedy możemy sobie pozwolić na założenie zwiewnej sukienki czy dopasowanych szortów, niemniej poranki i wieczory są chłodne. To czas, aby wyciągnąć z szafy okrycia wierzchnie na jesień. Podpowiadamy, jak o nie dbać.

Ramoneskę trzymaj na wieszaku

Ramoneska łatwo ulega odkształceniom i uszkodzeniom mechanicznym. Zarówno prawdziwa skóra, jak i ekologiczna wymaga specjalnej pielęgnacji. Ramoneski zawsze trzymaj pojedynczo na wieszaku, który ma odpowiedni kształt i nie ma żadnych ostrych elementów, które mogłyby zahaczać skórkę i prowadzić do jej uszkodzenia. Pamiętaj, aby w szafie wygospodarować wolną przestrzeń na kurtkę skórzaną. Nie powinna być ona wpychana na siłę do szafy, która pęka w szwach, gdyż będzie ocierała się o zamki innych ubrań, które mogą je uszkodzić. Ścisk sprzyja też odkształceniom mechanicznym.

Płaszcz z wełny potraktuj specjalną golarką

W związku z tym, iż płaszcze z prawdziwej wełny lubią się mechacić, należy pozbyć się zmechaceń za pomocą specjalnej golarki dostępnej w sieciówkach odzieżowych oraz w drogeriach.  Nie jest to duży wydatek, a można się pozbyć zmechaceń bez uszkodzenia okrycia wierzchniego i cieszyć nowo wyglądającym płaszczem.

Płaszcz łapiący sierść wyczyść rolką

Każdy, kto ma w domu zwierzaka, wie, jak kot czy pies lubi pozostawiać sierść na naszych ubraniach. Jedne łapią je mocniej, drugie słabiej. Niemniej okrycia wierzchnie na jesień wykonane z wełny należą do sierściołapów. Dlatego warto już dziś udać się do sklepu po specjalną rolkę do usuwania sierści i innych zanieczyszczeń.

Wypierz rzeczy, które mogą być prane

Nie wszystkie okrycia wierzchnie mogą być prane. Nie należy w ten sposób czyścić ramonesek, ale niektóre płaszcze można wyprać i warto to zrobić, póki temperatura przekracza 20 stopni, gdyż tego typu ubrania długo schną ze względu na swoją grubość. Okrycie wierzchnie na jesień warto suszyć na świeżym powietrzu, np. wieszając je na balkonie.

Dodaj komentarz