Polecamy!

Okruchy lustra – Agnieszka Pyzel

Okruchy lustra

Namiętność może pojawić się i zniknąć, ale uczucia pozostaną na zawsze. Okruchy lustra to przepiękna historia o niespełnionej miłości między dwojgiem artystów. To także przejmująca powieść o kochankach, którzy nie potrafią być razem, ale też nie mogą się rozstać. Okruchy lustra Agnieszki Pyzel w księgarniach już od 12 czerwca.

Przełom lat 80. i 90. Michalina kiepsko wypada w dyplomowym przedstawieniu na zakończenie szkoły aktorskiej. Jej myśli zajmuje bowiem Allan Wysocki, obiecujący pisarz. Po egzaminach nie może znaleźć pracy na warszawskich scenach i nie ma pewności, co do uczuć Wysockiego. Dlatego zrywa związek i ucieka do małego miasta, gdzie otrzymuje angaż w prowincjonalnym teatrze. Tam poznaje Maćka, starszego od siebie aktora, który pomaga jej i partneruje na scenie. Wkrótce zostają parą.

Jednak Michalina nie może zapomnieć o Allanie i od czasu do czasu wymyka się do Warszawy, by tam się z nim zobaczyć. Szybko dowiaduje się jednak, że Allan spotyka się także z innymi kobietami i po raz kolejny kończy ich znajomość. Postanawia, że skupi się na związku z kochającym Maćkiem. Stara się stworzyć rodzinę i zapewnić córkom poczucie bezpieczeństwa, jednak nie potrafi odnaleźć się w rolach żony czy matki. Po latach Allan przychodzi niespodziewanie do niej do teatru…

Okruchy lustra to idealna propozycja dla miłośniczek powieści obyczajowych, dla wszystkich kobiet szukających wzruszeń i inspiracji. Powieść pokazuje rzeczywistość bez koloryzowania — zawikłane związki damsko-męskie, niewyjaśnione rozstania i niespełnione oczekiwania. Przypadek Michaliny to uniwersalna historia o kobiecie silnie pragnącej miłości, tęskniącej za uczuciem i partnerskim zrozumieniem.

 

Agnieszka Pyzel — aktorka, scenarzystka, pisarka. Uczęszczała do Studium Teatralnego przy Teatrze Żydowskim, następnie przez kilka lat grała w teatrach na prowincji. Udzielała się także w Teatrze Polskiego Radia, w reklamach, dubbingu i epizodach w filmach. Była scenarzystką jednego z popularnych polskich seriali. Absolwentka Livets Ord w Brnie. Matka dwóch dorosłych synów i właścicielka dwóch uroczych kotów.

Komentarze

Zostaw komentarz