Kultura Styl życia

Oh my God! Sezon liceum – Vera York

Oh my God! Sezon liceum

Chyba każda z nas pamięta, co przeżywała, mając naście lat. Buzowały w nas hormony, a my nieustannie szukałyśmy przygód. Chciałyśmy wszystkiego spróbować, zakochać się i wkroczyć w świat dorosłych. Oh my God. Sezon liceum to świetnie skonstruowana powieść new adult, która dla nieco starszych czytelniczek będzie stanowiła podróż sentymentalną. Jaką historię stworzyła Vera York?

Dziewczyna z małej miejscowości

Sarę poznajemy, gdy uczęszcza do ostatniej klasy gimnazjum. Dziewczyna pochodzi z malutkiej miejscowości, Ryczywółki. Główna bohaterka ma siostrę bliźniaczkę, Klarę, która posiada zupełnie inny temperament. Dziewczyny wybierają zupełnie inne licea i to jeszcze w różnych miejscowościach.

Pierwsza miłość

Sara rozpoczyna nowy rozdział swojego życia. Nawiązuje znajomości, poznaje nauczycieli i ich tryb pracy. Na dodatek główna bohaterka wpada na Mariusza, który znany jest jako Napoleon.  Mężczyzna wraz ze swoimi kolegami tworzy zespół. Mają oni dobry sprzęt, ale brakuje im wokalu.  Gdy Sara ponownie wpada na Napoleona na dworcu, akcja nabiera tempa.

Problemy nastolatki

Na przestrzeni roku szkolnego poznajemy Sarę, jej pragnienia, kolegów i nauczycieli. Rówieśnicy głównej bohaterki to jednostki o silnym poczuciu indywidualności. Która z nas nie chciała się wyróżniać w liceum? Być wyjątkową i niepowtarzalną? Na dodatek Sara decyduje się na związek z Napoleonem, choć ten jest od niej sporo starszy i ma swoje problemy.

Czy związek ze starszym facetem ma szansę na przetrwanie?

Oh my God! Sezon liceum to świetnie skonstruowana powieść, w której ukazano, jak nastolatka stawia czoła nowym sytuacjom na gruncie rodzinnym oraz licealnym. To też historia pierwszej miłości, która nadaje sens życia, ale też niesie ze sobą pierwsze problemy. Czy relacja Sary i Napoleona przetrwa, pomimo braku akceptacji najbliższych oraz napiętej sytuacji z Jagną?

Oh my God! Sezon liceum pokazuje, jak bardzo w wieku nastu lat marzymy o pełnoletniości oraz samodzielnym podejmowaniu decyzji. Każdy czuje się wówczas dorosły i uważa, że tamten świat jest lepszy od nastoletniego. Książka niesie ze sobą pewien ładunek sentymentalny, ponieważ pozwala przypomnieć sobie swoje pierwsze miłości.

Komentarze

Zostaw komentarz