Kultura Styl życia

Ogrodowe przebudzenie. W trosce o Ziemię i nas samych – Mary Reynolds

Ogrodowe przebudzenie. W trosce o Ziemię i nas samych

Niegdyś człowiek z naturą stanowił jedność.  Ich współistnienie było pełne harmonii i szczęścia. Z czasem jednak człowiek zaczął wyniszczać przyrodę, myśląc o krótkotrwałych zyskach. Ta jednak zaczęła się buntować przeciwko niemu. Czy możliwy jest powrót do czasów pokojowego współistnienia? Mary Reynolds w swoim poradniku Ogrodowe przebudzenie. W trosce o Ziemię i nas samych  przekonuje, że tak.  Jej książka stanowi źródło inspiracji duchowych i designerskich.

Ogrody, które roztaczają pozytywną energię

Ogrody Mary Reynolds nie tylko wyglądają zjawiskowo, ale też pulsują trudną do zdefiniowania magią. Bije z nich pozytywna energia, która zaraża ludzi mających z nimi kontakt.  To miejsce, które przyczynia się do duchowego przebudzenia i głębokiej przemiany. To także doskonały przykład na to, że człowiek oddając szacunek naturze, sprawia, że ziemia uprawna odzyskuje dawną witalność. W rezultacie odwdzięcza się swoim opiekunom świetnymi plonami, zapewniając im poczucie bezpieczeństwa.

Dlaczego warto wsłuchać się w potrzeby przyrody?

Inspiracją dla ogrodów Mary Reynolds stały się leśne zakątki rodzimej Irlandii.  Autorka książki Ogrodowe przebudzenie. W trosce o Ziemię i nas samych  postanowiła połączyć fachową wiedzę ogrodniczą ze swoją intuicją, dawnymi rytuałami, mądrością przodków i ekologicznymi rozwiązaniami. Mary Reynolds zachowała przy tym wszystkim kontakt z naturą, wsłuchując się w jej potrzeby i starając się je zaspokoić.

Jak na nowo zjednoczyć się z naturą?

Ogrodowe przebudzenie może odmienić nasze życie na lepsze.  Kiedy na nowo zjednoczymy się z przyrodą, w pełni odkryjemy swoją tożsamość i potrzeby, uzyskując upragniony dobrostan.  Książka Mary Reynolds jest pięknie ilustrowana grafikami Ruth Evans. Poradnik Ogrodowe przebudzenie. W trosce o Ziemię i nas samych  ukaże się 24 lutego nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz