Miłość i związki

Jak odzyskać kobietę – pomocne wskazówki

jak odzyskać kobietę

Stało się, posprzeczaliście o coś, ona drążyła temat, którego ty nie chciałeś kontynuować, więc palnąłeś coś głupiego, żeby zakończyć temat. Ostatnio nie miałeś dla niej czasu. Nie odezwałeś się po wspólnej nocy, bo byłeś zapracowany.  Odnowiłeś kontakt z eks, do niczego nie doszło, nie zamierzasz do niej wracać, to było przypadkowe spotkanie, ale twoją kobietę to boli.  Życie składa się z licznych nieporozumień i błędów popełnionych, gdy działamy naprędce, bez zastanowienia.  Mleko się rozlało i zastanawiasz się, jak odzyskać kobietę. Podpowiadamy, jak to zrobić i przedstawiamy parę pomocnych wskazówek. Nie chodzi tutaj o poważne problemy, te musicie najpierw rozwiązać, lecz o nieporozumienia, które można dość prosto załagodzić i wyjaśnić.

Spróbuj postawić się na jej miejscu

Empatia stanowi klucz do sukcesu. Mężczyźni często nie rozumieją kobiet, bo nie umieją postawić się w ich sytuacji. Uważają, że kobieta obraziła się bezpodstawnie, a ona czuje się potraktowana przedmiotowo, bo facet zamilkł po wspólnej nocy.  Nie rozumieją, że rzucając: dobra, nie musimy ze sobą tyle pisać i dzwonić do siebie, skoro widzimy się za dwa dni, mogą dać do zrozumienia, że wiadomości od drugiej osoby nie są mile widziane. Zawsze można to lepiej ująć w słowa: bardzo cieszę się z naszego spotkania, które odbędzie się za dwa dni, to dużo fajniejsze od pisania SMS-ów, które wszystkiego nie oddają. Takie drobne nieporozumienie może rodzić naprawdę ogromne problemy. Kobieta odpowiada facetowi: ale Maciek pisze do mnie codziennie i nie ma z tym problemów. Chodzi jej o to, by pokazać, że nawet kolega potrafi utrzymywać z nią normalnie kontakt i jej wiadomości nie sprawiają mu problemów. Facet odbierze to jako wzbudzanie zazdrości i odwdzięcza się pięknym za nadobne, flirtując na jej oczach z koleżanką. Ona uzna, że on ją rani. Nie życzy sobie z nią kontaktu, na dodatek rozgląda się za innymi. Zrywa kontakt i nieszczęście gotowe.

Klucz do sukcesu stanowi empatia. Zanim coś zrobisz, zastanów się, jak może odebrać to druga osoba. Zrobiłeś coś i jest problem, ale nie wiesz dlaczego? Zapytaj o zdanie swoją koleżankę i naprawdę nie lekceważ tego, co ci powie. Kobiety na pewne sprawy patrzą zupełnie inaczej niż mężczyźni, co rodzi nieporozumienia i generuje niepotrzebne cierpienia.  Korzystaj z rad koleżanek. Nie słuchaj kumpli, którzy mówią: co będziesz pieskował i się ośmieszał? Trzeba mieć swój honor. Panna zrywa kontakt, to znajdź sobie inną, a nie przepraszaj jej za to, co powiedziałeś.

Nie bój się przyznać, że chcesz o nią zawalczyć, bo ci zależy

Jeśli ci zależy na kobiecie, z którą się posprzeczałeś, powiedziałeś jej coś głupiego, to przyznaj otwarcie, że chcesz o nią zawalczyć i naprawić sytuację. To nic złego.  Skoro uznasz, że chcesz zawalczyć, to walczysz do końca, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. Nie chodzi o to, żebyś został stalkerem, który chodzi za nią od miesiąca i namawia ją do powrotu. Ale możesz przecież umówić się z nią na szczerą rozmowę, nie zechce przyjść, bo czuje się zraniona, to piszesz na Facebooku szczerze to, co chciałeś wyjaśnić i jak wyglądało to z twojej strony. Jak palnąłeś coś głupiego, nie bój się przeprosić i przyznać do błędu, wyjaśnić przyczyn swojego zachowania.

Jak odzyskać kobietę? Zrób to od razu

Jeśli chcesz o nią zawalczyć, zrób to od razu i działaj konkretnie. Nie ma nic gorszego, niż facet, który przez kilka tygodni zastanawia się, czy w ogóle chce powalczyć o swoją kobietę, a przez kolejne tygodnie zabiera się do tego jak pies do jeża. Zamiast napisać wprost: chcę pogadać, spotkajmy się dzisiaj wieczorem, jeśli nie masz czasu, podaj inny termin.  Facet się czai, raz na jakiś czas napisze: miłego dnia, po czym czeka 5 dni, żeby nie wyjść na napalonego i żeby nie pokazać, że mu zależy.  On się rozkręca tak powoli, że kobieta ma go centralnie dość i myśli: gdyby mu zależało, to dawno by coś zrobił, a on woli pisać raz w tygodniu: miłego dnia. Pewnie jak się nudzi, to się odzywa.  Chcesz ją odzyskać, więc działaj od razu. Tutaj liczy się czas. Im dłużej będziesz czekał, tym gorzej dla ciebie. Sam zmniejszasz swoje szanse na sukces. Nie baw się w podchody, bo w jej życiu może pojawić się ktoś nowy, jej uczucie zacznie się wypalać lub ona po prostu stwierdzi, że wcale tak ci nie zależy, skoro tak długo zwlekałeś z jakimkolwiek działaniem.

Powiedz prawdę  i postaw na szczerość – to nie wstyd

Nie odzywałeś się po wspólnej nocy, ona czuje się wykorzystana. Odezwij się i powiedz: przepraszam, że ostatnio nie pisałem, wiedz, że chcę rozwijać naszą znajomość i lepiej cię poznać: co powiesz na spacer w piątek o 18? Przemyślałeś sprawę i widzisz, że ci na niej zależy, choć wcześniej powiedziałeś coś innego? Po prostu napisz i umów się na spotkanie. Nie musisz od razu stać i recytować ckliwych wierszyków, tylko powiedzieć wprost, że przemyślałeś sprawę, nie potrafisz jej wyrzucić ze swoich myśli, uświadomiłeś sobie, że ci zależy i chcesz to kontynuować, co ona o tym sądzi.  Z każdego nieporozumienia i niezręcznej sytuacji można wyjść z twarzą i z odbudowaną relacją. Potrzeba odrobinę dobrej woli. To, że przyznasz się do uczuć, nie czyni cię mniej męskim, nie pozbawi cię honoru i nie sprawi, że staniesz się jej pieskiem, tudzież pośmiewiskiem dla jej koleżanek. Ona nie wykorzysta tego przeciw tobie. Bądź z nią szczery. Możesz przecież umówić się na spotkanie, przytulić ją na powitanie i od razu rzucić: brakowało mi ciebie i uświadomiłem sobie, że jesteś dla mnie ważna, czy wciąż ci na mnie zależy?

Wyślij kwiaty

Nie do końca wiesz, czy poradzisz sobie z wyznaniem na żywo tego, co czujesz? Skorzystaj z fortelu. Zamów czerwone róże i wybierz ich tyle do bukietu, by wyrazić to, co czujesz – liczba ma znaczenie, o czym przeczytasz w artykule. Do kwiatów dołącz karteczkę: kolor i liczba kwiatów mają znaczenie, podpis (imię lub inicjały). To najbezpieczniejsza opcja, jeśli nie jesteś w stanie przewidzieć jej reakcji i boisz się odrzucenia. Jeśli brakuje ci pewności siebie, gdy jesteście sam na sam, możesz jej też napisać list, w którym wytłumaczysz to, co czujesz, dlaczego postąpiłeś w ten, a nie inny sposób. Krótko mówiąc, wytłumaczysz sytuację. Jak skończysz go pisać, wysyłasz go mailem lub na Messengerze. To dobra opcja, gdy nie wiesz, czy ona w ogóle po tym wszystkim zgodzi się umówić na spotkanie.

Zaproś na spacer

Chcesz naprawić sytuację i odzyskać swoją kobietę? Zaproś ją na spacer, porozmawiaj z nią na różne tematy, wybadaj jej stosunek do swojej osoby i pod koniec powiedz prawdę. Np. nie odzywałem się do ciebie ostatnio, bo nie miałem czasu/musiałem to przemyśleć, ale nie znaczy to, że mi na tobie nie zależy. Jeśli boisz się, że  nie wstrzelisz się ze swoją wypowiedzią w klimat i zostaniesz odrzucony, wyśmiany etc., możesz najpierw spróbować złapać ją za rękę, objąć w pasie. Jeśli ci się nie wyrwie, to znak, że twoje wyznanie zostanie pozytywnie odebrane.

Porozmawiaj z nią, korzystając z rocznicy

Kobiety to wrażliwe istoty, które zwracają uwagę na daty. Pamiętają datę pierwszej randki, pierwszego pocałunku, pierwszej wspólnej nocy. Jeśli któraś z tych rzeczy wypada na dniach, to doskonały pretekst, by obudzić w kobiecie miłe wspomnienia i rozniecić dawne uczucia. Zaproś ją na spacer, kolację, deser, wspólne oglądanie filmu i w trakcie spotkania zapytaj, co dziś obchodzicie/jaki jest dzisiaj dzień. Jak ci odpowie, to powiedz, że bardzo chcesz, aby było więcej takich rocznic i miłych chwil i zapytaj, czy jest szansa na powrót do tego, co było, bo ostatnie dni pokazały ci, ile dla ciebie znaczy. Dbając o oprawę, stapiasz złość i przypominasz o miłych rzeczach, naprawdę trudno będzie jej Tobie odmówić, jeśli poróżniło was nieporozumienie lub nieprzemyślane słowa. Każdy popełnia błędy, ale wielu mężczyzn nie potrafi lub nie chce się do nich przyznać. Faceci mają fioła na punkcie utrat honoru. Do tego dochodzi jeszcze strach przed odrzuceniem i czarnowidztwo: i tak nic z tego nie wyjdzie, a ja z siebie zrobię pajaca. Odgoń czarne myśli i zaryzykuj. Naprawdę nic nie tracisz, a możesz sporo zyskać.

Dodaj komentarz