Miłość i związki

Jak odróżnić miłość od pożądania?

idealny mężczyzna

Czasem trafiamy na mężczyznę, do którego nas ciągnie, nie potrafimy przestać o nim myśleć. W takiej chwili pojawia się pytanie: jak odróżnić miłość od pożądania? W udzieleniu odpowiedzi na nie pomogą ci poniższe pytania. Pamiętaj, aby być ze sobą szczerą.

Czy wiesz, jak ma na imię jego rodzeństwo?

To może wydawać się idiotyczne pytanie, ale tak naprawdę pokazuje, kim on dla ciebie jest. Kobieta, która widzi w seksownym mężczyźnie kandydata na swojego faceta, chce wiedzieć o nim jak najwięcej. Na pewno zna imiona jego rodzeństwa, największą pasję, wie coś nt. planów i jego przyjaciół. Interesuje się tym, czy już wyzdrowiał etc. Im więcej wiedzy łakniesz, tym poważniej traktujesz tego faceta. Od mężczyzny, z którym łączy cię tylko pociąg fizyczny, nie oczekujesz wylewności. Natomiast od faceta, w którym się zakochałaś, pragniesz wyciągnąć każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Chcesz wiedzieć, jaki ser lubi i jakiej muzyki słucha w drodze do pracy.

Jak odróżnić miłość od pożądania? Czy potrafisz go słuchać?

Jeśli łączy was tylko pożądanie, chcesz, aby przestał jak najszybciej z tą rozmawiać i przeszedł od razu do rzeczy. Gdy natomiast umiesz i chcesz go wysłuchać, to znaczy, że czujesz z nim więź emocjonalną. Chcesz być blisko niego nie tylko fizycznie, ale też psychicznie. Dla zakochanej kobiety żadna przegadana minuta nie jest stratą czasu. Co więcej, taka kobieta będzie sama dzwoniła i pisała, żeby spytać o jakiś drobiazg.

Czy przypadkowe rzeczy budzą skojarzenia z jego osobą?

Gdy pojawia się miłość, każda rzecz kojarzy nam się z drugą osobą. Może to być pub, w którym byłaś z nim na piwie, rocznica waszego wspólnego pierwszego razu, naklejka, którą ma na komputerze, marka samochodu. Jeśli takie drobiazgi od razu kojarzą ci się z jego osobą, to znak, że czujesz do niego coś więcej niż pożądanie.

Czy jesteś skłonna zwierzać się mu ze swoich smutków?

Ktoś na ciebie napadł, powiedział coś chamskiego i jest ci smutno. Co robisz? Dzwonisz do przyjaciółki, aby się wygadać, czy jesteś skłonna podzielić się swoimi emocjami z facetem, z którym się spotykasz? Jeśli dopuszczasz go do swojego życia i po prostu mu się zwierzasz, to znak, że się w nim zakochałaś i naprawdę mu ufasz.

Czy dostrzegasz jego wady?

Każdy z nas ma jakieś wady, on także. Może to być jego przedłużające się milczenie, które doprowadza cię do szewskiej pasji. Fakt, że spotyka się z tobą rzadziej, niż byś tego chciała. To, że w miejscach publicznych zbyt rzadko cię obejmuje i całuje. Dostrzegasz te wady, są one w stanie wyprowadzić cię z równowagi, ale mimo wszystko chcesz z nim być i utrzymywać kontakt. Kobieta, która kocha faceta, jest w stanie dostrzec w nim wady i spróbować je zaakceptować. Ta, której zależy tylko na seksie, nie dostrzega ich w ogóle, bo te jej nie interesują. Na jakość erotycznych igraszek nie przekłada się jego milczenie i brak czułości w miejscach publicznych. Takie rzeczy będą przeszkadzały natomiast kobiecie, która zaczyna do mężczyzny czuć coś więcej.

Czy jesteś zadowolona, gdy tylko cię przytula i nie dąży do seksu?

Wyobraź sobie taką sytuację. Jesteście w sprzyjającej sytuacji sam na sam, np. u jego w domu. Jest miło, on cię przytula i oglądacie razem film lub rozmawiacie. Czy sprawia ci to przyjemność, chociaż nie dąży do seksu? A może chcesz, aby jak najszybciej przeszedł do rzeczy, bo nuży cię czekanie na konkrety? Jeśli nawet spotkanie niezwieńczone seksem, lecz czułościami sprawia, że jesteś szczęśliwa, to znaczy, że tego faceta po prostu kochasz.

Czy potrafisz wyobrazić sobie z nim związek?

Wiadomo, na początku znajomości staramy się nie przesadzać z dalekosiężnymi planami. Może nas bowiem spotkać jedno wielkie rozczarowanie. Niemniej zadaj sobie pytanie, czy wyobrażasz sobie związek z tym mężczyzną? Czy chciałabyś z nim zamieszkać, czekać na jego powrót z pracy i całować go na pożegnanie, gdy wychodzi do firmy? Czy jesteś w stanie sobie wyobrazić, że za jakiś czas zostaniesz jego żoną? Jeśli odpowiedź brzmi: tak, to znak, że oprócz pociągu fizycznego darzysz go jeszcze prawdziwym uczuciem.

Dlaczego seks z nim uważasz za wyjątkowy?

Co doceniasz we wspólnych nocach? Czy przykładasz wagę do jego umiejętności, znajomości licznych pozycji, czy bardziej cenisz sobie to, jak cię całuje podczas seksu i przytula przed i po? Jeśli doceniasz czułość, jego dotyk i fakt, że po nie odesłał cię do domu, tylko mocno przytulił, to znaczy, że go kochasz.

Czy tęsknisz za nim?

Co czujesz, gdy się nie widujecie? Czy czasem jest ci po prostu smutno i źle? Chciałabyś, aby znalazł dla ciebie chwilę, zadzwonił, zaproponował spacer i mocno cię przytulił? A może jego brak dostrzegasz tylko wtedy, gdy masz niepohamowaną ochotę na seks? Jeśli po prostu tęsknisz za nim i satysfakcjonuje cię choćby spacer lub wypad na piwo, to znaczy, że on jest dla ciebie kimś ważnym. Jeśli chodzi ci tylko o seks, to cóż, od początku bądź z nim uczciwa.

Czy opowiadasz o nim przyjaciółkom?

Gdy kobieta się zakochuje, opowiada o facecie swoim przyjaciołom. Jeśli tylko czuje do niego pociąg fizyczny, skupia się na wspólnych nocach, którymi nikomu się nie chwali. Mężczyzna, który jest dla nas ważny, istnieje w naszych rozmowach z przyjaciółmi. W końcu dzielimy się z nimi wszystkim, co jest dla nas istotne.

Dodaj komentarz