Powinnaś wiedzieć, że... Seks

Odpowiadamy na pytania dotyczące seksu, których kobiety wstydzą się zadać!

pytania dotyczące seksu

Seks zapewnia nam ekscytujące doznania, ale też bywa czasami problematyczny. Do tego dochodzi jeszcze nasza fizjologia, czyli coś, czego nie pokazują w filmach erotycznych, przez co nabieramy przekonania, że z nami jest coś nie tak. Odpowiadamy na pytania dotyczące seksu, których kobiety wstydzą się zadać!

Czy można uprawiać seks podczas miesiączki?

Choć w trakcie miesiączki stężenie progesteronu i estrogenów na ogół znacznie się zmniejsza, przez co nasze libido spada, to niektóre kobiety podczas okresu nabierają ogromnej ochoty na seks. Teoretycznie można oddawać się erotycznym igraszkom podczas okresu. W aptekach można zakupić nawet specjalne gadżety, które to ułatwiają. Niestety, ginekolodzy odradzają uprawianie seksu podczas miesiączki. Podczas krwawienia menstruacyjnego obserwuje się rozwarcie szyjki macicy, przez co jest ona bardziej narażona na infekcje. Poza tym erotyczne figle podczas okresu często stanowią źródło dyskomfortu dla obojga partnerów. Jeśli  twoje libido szaleje, poproś partnera o pieszczoty – zróbcie sobie taką grę wstępną niezmierzającą do seksu, tylko zaspokojenia twoich potrzeb erotycznych. Niech mężczyzna pieści twoje piersi, plecy, szyję, kark, wewnętrzną stronę ud, łechtaczkę i wargi sromowe, ale wstrzymajcie się od penetracji. W zamian ty możesz zaspokoić go oralnie lub manualnie.

Pytania dotyczące seksu. Czy można zajść w ciążę podczas miesiączki?

Jeśli mimo wszystko zdecydowałaś się uprawiać seks w trakcie krwawienia menstruacyjnego, zadbaj o zabezpieczenie. Niestety, podczas okresu też można zaliczyć wpadkę. A wszystko to dlatego, że niektóre plemniki są żywotne i potrafią przetrwać w naszych drogach rodnych nawet przez tydzień. Jeśli na co dzień bierzesz tabletki antykoncepcyjne, a krwawienie jest spowodowane ich kilkudniowym odstawieniem, to jesteś zabezpieczona pod warunkiem, że w odpowiednim momencie rozpoczniesz kolejny blister.

Jak zlikwidować dziwne odgłosy podczas seksu?

Przede wszystkim warto sobie uświadomić, że taka jest ludzka fizjologia. Naprawdę nie ma niczego ohydnego w tym, że podczas seksu powstają nietypowe odgłosy. Niemniej rozumiemy, że dźwięki podczas penetracji mogą być krępujące. Aby uniknąć nietypowych odgłosów, które są efektem koncentracji powietrza wewnątrz pochwy, należy zadbać o odpowiednią lubrykację. W sposób naturalny można nawilżyć pochwę, decydując się na długą grę wstępną. Gdy wzrasta nasze podniecenie, następuje zwiększona synteza specjalnej „intymnej” wydzieliny, która zmniejsza tarcie podczas stosunku.  Jeśli gra wstępna nie pomaga lub daje niedostateczny efekt (np. dlatego że cierpisz na suchość pochwy), wspomóż się lubrykantami. Dobre efekty przynosi też stosowanie specjalnych globulek dopochwowych z kwasem hialuronowym i mlekowym. Wspomniane substancje w sposób naturalny nawilżają pochwę i przygotowują ją na erotyczne igraszki;)

Czy trzeba połykać spermę?

Kobiety przed uprawianiem fellatio bardzo często powstrzymuje myśl przed połykaniem spermy. Jeśli nie jesteś do tego przekonana, to powiedz o tym partnerowi. Naprawdę nie musisz tego robić wbrew sobie. Mężczyzna, który jest dojrzały, nie uzna tego za żaden afront. Po prostu każdy człowiek ma własną wizję pieszczot i dobrze jest ją zgrać z oczekiwaniami partnera. Mówiąc krótko, niech żadne z was nie robi tego, na co nie ma ochoty. Inaczej ucierpi na tym wasz związek

Od czego zależy smak spermy?

Kobiety często skarżą się na ohydny smak spermy. Niestety, zależy on od diety i nawyków partnera. Jeśli mężczyzna je sporo czosnku, cebuli, słodyczy, na dodatek zapija to alkoholem i pali papierosy, to smak jego spermy może być daleki od oczekiwań partnerki.  W parach, które lubią uprawiać seks oralny i połykać swoje wydzieliny, konieczne jest dbanie o codzienną dietę. W menu mężczyzny, który chce poprawić smak swojej spermy, nie powinno zabraknąć cytrusów, ananasa, mięty oraz zielonej herbaty. Wpływają one korzystnie na organizm, w tym ejakulat.

Ile powinien trwać stosunek płciowy?

Filmy pornograficzne zdają się nie mieć końca. Profesjonalni aktorzy uprawiają seks we wszystkich możliwych pozycjach, wydając z siebie głośne ochy i achy. Nic dziwnego, że normalne pary zastanawiają się, czy z nimi jest wszystko okej, gdy ich stosunek płciowy trwa od 3 do 13 minut. Spieszymy jednak z dobrą wiadomością. Większość par kochających się kilka-kilkanaście minut mieści się w normie. 

Czy seks w basenie jest bezpieczny?

Seks w basenie zwiększa ryzyko wystąpienia infekcji intymnych. Ponadto jeśli jest to basen publiczny, musimy liczyć się z wypisaniem mandatu, jeśli zostaniemy przyłapani na erotycznych igraszkach. Z drugiej strony seks w basenie kręci wiele osób, ponieważ jest w nim coś dzikiego, pierwotnego i zakazanego. Jeśli koniecznie chcesz go uprawiać w wodzie, to rób to w ogrodowym, prywatnym basenie. Pamiętaj też o zachowaniu elementarnych zasad higieny.

Dodaj komentarz