Dieta

Odchudzanie na diecie pudełkowej – czy warto?

Odchudzanie na diecie pudełkowej

Dieta pudełkowa to usługa dedykowana między innymi osobom odchudzającym się. Dobrze dopasowana rzeczywiście może pomóc w osiągnięciu celu bardziej niż eksperymentowanie z „dietami cud” na własną rękę. Odkryj zalety odchudzania z cateringiem dietetycznym.

Na czym polega dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa, czyli catering dietetyczny to usługa polegająca na regularnym dostarczaniu jedzenia do klienta. Zwykle składa się z pięciu zbilansowanych posiłków, które mają ściśle określoną kaloryczność, zgodną ze stawianym sobie celem, tj. odchudzaniem, budowaniem mięśni lub utrzymaniem masy ciała na stałym poziomie. Dieta pudełkowa pomaga też w utrwalaniu zdrowych nawyków żywieniowych.

Catering dietetyczny to zdrowy wybór

Wybór catering dietetyczny w Warszawie i każdym innym mieście w Polsce, to nie tylko sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale też krok do zdrowia. Dzięki temu, że posiłki z cateringów dietetycznych bazują na warzywach, owocach i pełnoziarnistych produktach zbożowych, to zaczynamy przyzwyczajać się do takiego stylu odżywiania. Wiele osób już po kilku dniach zaczyna zauważać pozytywne zmiany takie jak uregulowany apetyt, mniejsza chęć na słodycze i ogólna poprawa samopoczucia. Prawidłowe odżywianie się zmniejsza ryzyko takich chorób, jak nadciśnienie, cukrzyca typu 2 czy choroby serca. Zmniejszenie otyłości również działa profilaktycznie na te choroby.

Dzięki diecie pudełkowej łatwiej jest utrzymywać zdrowe nawyki. Przede wszystkim jemy regularnie, co jest bardzo ważne na diecie odchudzającej. Wraz z dostawą cateringu dietetycznego otrzymujesz pełnowartościowe jedzenie na cały dzień, które tylko wystarczy podgrzać o odpowiedniej porze. Jest to zwykle pięć posiłków: pierwsze i drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolacja. Dzięki częstym, ale małym porcjom jedzenia, można uniknąć napadów głodu i chęci na podjadanie.

Próby odchudzania się często kończą się fiaskiem, ponieważ dietetyczne jedzenie wydaje nam się nudne i niesmaczne. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy brakuje nam umiejętności kulinarnych lub po prostu nie mamy pomysłów na kreatywne, zdrowe gotowanie. Fit catering to urozmaicone i smaczne posiłki dietetyczne, które nie powinny się nam zbyt szybko znudzić. Przygotowują je doświadczeni kucharze, którzy doskonale wiedzą, jakie metody obróbki kulinarnej stosować i jak doprawiać potrawy, żeby były zdrowe, niskokaloryczne a jednocześnie smaczne.

Fit catering – koniec z liczeniem kalorii

Zachowanie codziennego deficytu energetycznego to bardzo ważny element odchudzania. Samodzielne liczenie kalorii jest jednak trudne i czasochłonne, a do tego może zniechęcać do stosowania diety redukcyjnej przez dłuższy czas.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz catering dietetyczny w Krakowie, czy Trójmieście, profesjonalnie przygotowana odchudzająca dieta pudełkowa zawsze będzie dobrze zbilansowana pod względem wartości energetycznej, a także składników odżywczych. Takiej pewności nie mamy, samodzielnie układając jadłospis. Im niższa jest kaloryczność diety, tym trudniej o pokrycie zapotrzebowania na wszystkie niezbędne składniki pokarmowe, takie jak białko, błonnik, nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy i składniki mineralne. Bez odpowiedniej wiedzy dietetycznej łatwo jest popełnić błąd i doprowadzić do niedoborów pokarmowych.

Dieta do domu – więcej czasu na aktywność fizyczną

Diety pudełkowe to szczególnie korzystne rozwiązanie dla osób, które dużo pracują i nie dysponują wystarczającą ilością wolnego czasu, aby przeznaczać go na przygotowywania w kuchni. Zwłaszcza że skuteczna dieta odchudzająca powinna być połączona z regularną aktywnością fizyczną, na którą też trzeba znaleźć czas. Wybierając catering dietetyczny w Łodzi czy też w innym mieście, możesz nareszcie zaplanować częste, regularne treningi, których intensywność powinna być dostosowana do Twoich możliwości. Minimum to trzy godziny umiarkowanej aktywności w tygodniu.

Komentarze (5)

Goplana

3 tygodnie temu

Dobrze, że teraz dzięki cateringowi dietetycznemu odpada nam wymówka – nie odchudzam się, bo nie mam czasu na gotowanie.

Zostaw komentarz