Kultura Styl życia

Od pierwszego wejrzenia – Kristen Ashley

od pierwszego wejrzenia

Kristen Ashley ma na swoim koncie wiele świetnych romansów adresowanych do kobiet. Od pierwszego wejrzenia to powieść, która bawi, dostarcza rozrywki, ale też skłania do refleksji dzięki ciekawie zarysowanemu portretowi psychologicznemu głównej bohaterki.  Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

Dziewczyna z trudną przeszłością

Roxie ma za sobą niełatwą przeszłość. To właśnie ona pozostawiła w niej ogromne piętno i sprawiła, że dziewczyna nieufnie podchodzi do mężczyzn. Jej eks, którego bardzo kochała, zranił ją do żywego. To była jej pierwsza, wielka miłość. Nic dziwnego, że Roxie tak łatwo uwierzyła w jego zapewnienia, że wspólne życie będzie spokojne, piękne i dostatnie. Niestety, jej były okazał się oszustwem, który miał na koncie niejedno przestępstwo.

Gdy trudno zaufać mężczyźnie

Kryminalista, mimo że Roxie od niego odeszła, nie dawał za wygraną. Zaczął wzbudzać w dziewczynie lęk, dlatego wyjechała ona do swojego wujka. To właśnie tam poznaje Hanka. Ten przystojny mężczyzna na co dzień pracuje jako policjant, zajmuje się walką o sprawiedliwość. Jest człowiekiem dobrym i uczciwym. Od razu zwraca uwagę na Roxie. Ta jednak nie chce z nim być. Ucieka przed nim i robi wszystko, by zachować dystans. Hank jest bardzo cierpliwy, a Roxie uparta. Jak potoczą się losy tych dwojga?

Strach przed zranieniem

Powieść Od pierwszego wejrzenia ukazuje pewien niezwykle ważny mechanizm psychologiczny. Pierwsza wielka miłość Roxie okazała się złudzeniem, jej ukochany ją zawiódł i okazał się nie tym, za kogo się podawał. W rezultacie Roxie boi się kolejnego związku oraz bliskiej relacji z mężczyzny. Nie wie bowiem, czy ten wspaniały policjant też jej nie skrzywdzi.

Niska samoocena po nieudanym związku

Do tego dochodzi jeszcze ogromne poczucie  winy. Roxie uważa, że nie zasługuje na kogoś tak dobrego jak Hank. W końcu w przeszłości sypiała z kryminalistą, który miał wiele na sumieniu. Jest na siebie zła, że zaufała i pokochała kogoś tak zdemoralizowanego. Czuje się poniekąd brudna. Warto jednak podkreślić, że problem ten dotyka wielu kobiet. Niestety, wiele z nich nie potrafi po prostu przyznać się do błędu i iść do przodu, korzystając ze zdobytego doświadczenia. Tak naprawdę Roxie nie miała wpływu na to, co robił jej eks. Każda z nas może zakochać się w niewłaściwym mężczyźnie, który dba o to, by dobrze wypaść w naszych oczach.

Czy jeden błąd z przeszłości ma przekreślać  na zawsze nasze prawo do szczęścia? Czy można na tyle dobrze przyjrzeć się mężczyźnie, aby poznać jego zamiary i uniknąć kłopotów? Odpowiedzi na te i inne pytania pomoże nam odnaleźć powieść Od pierwszego wejrzenia autorstwa Kristen Ashley.

Komentarze (4)

Goplana

2 lata temu

To smutne, że kobiety wpadają w złe związki, a potem winią same siebie. Na początku druga osoba może się przecież dobrze kryć.

Zostaw komentarz