Moda

Od czego zależy długość sukienki na tobie?

Sukienki mają różną długość. Jedne z nas gustują w wersji mini, drugie preferują midi, a jeszcze inne najczęściej sięgają po maxi. Niestety, robiąc zakupy w internecie, często można źle oszacować długość. Od czego zależy długość sukienki na tobie

Sukienki mają różną długość. Jedne z nas gustują w wersji mini, drugie preferują midi, a jeszcze inne najczęściej sięgają po maxi. Niestety, robiąc zakupy w internecie, często można źle oszacować długość. Od czego zależy długość sukienki na tobie?

Od wielkości biustu

Jeśli masz duży biust, to każda sukienka będzie się na tobie nieco podnosić, przez co w rezultacie będzie krótsza, niż mogłaś przypuszczać po zdjęciach na modelce. Jeśli zatem masz spore piersi, a szukasz sukienki w wersji midi, musisz brać poprawkę. To, co u modelki sięga lekko za kolano, u ciebie podniesie się i będzie sięgać nad kolano. A sukienki, które miały być nad kolano, mogą okazać się miniówkami.

Od wielkości bioder i pośladków

One podobnie jak biust mogą podnosić sukienkę. Jeśli modelka ma spore krągłości, a ty jesteś drobna, musisz się liczyć z tym, że minisukienka okaże się lekko przed kolano, co nie do końca może spełniać twoje oczekiwania. Zawsze porównuj swoje proporcje z figurą modelki, a zweryfikujesz w ten sposób, czy sukienka będzie u ciebie układała się w identyczny sposób.

Od paska

Wiesz, że zawsze możesz nieco podnieść sukienkę, jeśli uznasz ją za zbyt długą. Wystarczy do tego szeroki pasek zapinany w talii. Wystarczy nieco podnieść sukienkę, zrobić z niej taką falbankę w pasie i spiąć ją paskiem.

Od długości tułowia

Jeśli masz długi tułów, to sukienka będzie nieco krótsza niż na modelce. Analogicznie, gdy masz krótki tułów, to sukienka może okazać się sporo dłuższa.

Od długości nóg

Im dłuższe nogi, tym większe prawdopodobieństwo, że większość sukienek przed kolano okaże się miniówkami. Po prostu masz niesamowicie długie nogi i wszystko na nich układa się nieco inaczej.

Od wzrostu

Im jesteś wyższa, tym więcej sukienek jest dla ciebie mini. Pamiętaj, że w wielu sklepach istnieje osobna linia dla osób niższych i wyższych od przeciętnej. Pozwala to uniknąć problemów z długością sukienki.

Od rozmiaru

Jeśli jesteś wysoka, ale szczuplutka i nosisz rozmiar 34, to automatycznie kupujesz krótsze sukienki od twoich koleżanek o rozmiarze 38 czy 40. Im mniejszy rozmiar, tym krótsza sukienka.

Dodaj komentarz