Dbaj o twarz Uroda

Oczyszczanie skóry twarzy

oczyszczanie-skory-twarzy

Kiedy zauważymy, że nasza koleżanka ma piękną i promienną cerę, to nie raz pomyślimy, że to na pewno zasługa dobrych genów. A może niekoniecznie? Może jest to zasługą samej koleżanki, która o swoją cerę dba właściwie i regularnie?

Sekrety pięknej skóry

O swoją skórę musimy dbać. Aby była piękna, musimy jej dostarczać wszystkich ważnych składników, pić dużo wody, stosować odpowiednie kosmetyki, wykonywać ćwiczenia fizyczne. Nie możemy jednak zapominać o demakijażu, bowiem pomijanie tej czynności może zniweczyć wszystkie nasze wcześniejsze działania.

Pielęgnacja a oczyszczanie skóry

Właściwa pielęgnacja twarzy nie polega tylko i wyłącznie na wklepywaniu kremów dwa razy dziennie. Niezbędne jest także oczyszczanie skóry, poranne i wieczorne, czyli demakijaż. Nasza skóra jest barierą, która chroni nas przed światem zewnętrznym. To właśnie na skórę oddziałuje klimatyzacja, słońce i wiatr. To skóra odczuwa skutki nieprawidłowego odżywiania i stresu. Z racji tego wymaga z naszej strony troski i uwagi.

Demakijaż

Demakijaż jest niezbędnym elementem codziennej pielęgnacji skóry. Oczyszczanie jest niezbędne dla zachowania pięknej i zdrowej cery. W trakcie tego zabiegu ze skóry usuwane są resztki makijażu, sebum i różne zanieczyszczenia, które przez cały dzień osadzały się na twarzy.

Oczyszczanie skóry ma wiele zalet. W chwili, kiedy usuniemy wszelkie zbędne substancje, zapobiegamy zatykaniu porów, poprawiamy krążenie skóry i pozwalamy skórze oddychać.

Sabina Sosnowska

Kiedy zauważymy, że nasza koleżanka ma piękną i promienną cerę, to nie raz pomyślimy, że to na pewno zasługa dobrych genów. A może niekoniecznie? Może jest to zasługą samej koleżanki, która o swoją cerę dba właściwie i regularnie?

Co ważne, kremy nałożone na oczyszczoną skórę lepiej działają i wnikają głębiej, a więc są lepiej wykorzystywane. Cera jest piękniejsza i zdrowsza, skóra wygląda ładnie, a my nie mamy żadnych problemów z cerą. Najlepiej, jeśli oczyścimy twarz zaraz po powrocie do domu – nasza skóra będzie miała więcej czasu na regenerację.

Poranne oczyszczanie

Zabieg oczyszczania skóry musimy także przeprowadzić rano. W nocy nasza skóra produkuje sebum, poci się i ma stały kontakt z kurzem i roztoczami. Rano musimy więc skórę obudzić, oczyścić i dopiero wtedy możemy nakładać makijaż.

Kosmetyki do oczyszczania skóry

Każda z nas musi dobrać odpowiedni kosmetyk do swojej skóry. Najlepiej jest też używać osobnych kosmetyków do demakijażu oczu i do demakijażu twarzy. Później myjemy twarz żelem, pianką mleczkiem bądź płynem miceralnym, a na koniec tonizujemy, Dzięki za wszystko czemu wyrównamy pH skóry. Dopiero teraz nakładamy na twarz krem.

Piękna cera jest jedną z naszych wizytówek i między innymi dlatego musimy o nią odpowiednio dbać. Wystarczy kilka minut dziennie, a skóra widocznie odżyje, a my będziemy słuchać komplementów na jej temat.

Sabina Sosnowska

Komentarze (6)

pati25

10 lat temu

Demakijaż to podstawowy element prawidłowej pielęgnacji.Nie możemy o nim zapominać.Jest przecież tyle kosmetyków do oczyszczania twarzy,że każda kobieta znajdzie ten najlepszy.

Tess

10 lat temu

Mam suchą i wrażliwą cerę i nie wszystkie kosmetyki mogę stosować. Najbardziej sprawdziła się u mnie przegotowana, letnia woda z mydłem glicerynowym. Co jakiś czas maseczki jednorazowe albo domowej roboty i krem dopasowany do cery i pory roku.

stazyz

10 lat temu

Tak, to prawda, w każdym wieku pielęgnacja skóry jest inna, inne są jej wymagania i potrzeby:P;)Ale dbać o nią należy, bo jakbyśmy wyglądały :-dPrawda Dulcyneo?:P;):-X

Emilly27k

10 lat temu

Tak to prawda ważne jest oczyszczanie skóry w każdym wieku i należy wiedzieć jakie używać do tego używki: Nie chodzę do dermatologa, gdyż sama robię zabiegi.:)))

Mindi

10 lat temu

W czasie menopauzy zmieniła mi się cera i zmienił się sposób oczyszczania. Stosuję na co dzień emulsję micelarną i dość rzadko peeling enzymatyczny. U dermatologa sprawdziła się mikrodermabrazja.

dulcynea

10 lat temu

Oczyszczanie skóry to podstawa prawidłowej pielęgnacji.
Pamiętam o tym i systematycznie oczyszczam , ale szału nie ma.
A jakbym o to nie dbała , to nie wiem jak wygladała by moja wrażliwa skóra?!!;)

Zostaw komentarz