Kultura Styl życia

Obiecaj, że wrócisz – Beata Majewska

Obiecaj, że wrócisz – Beata Majewska

Obiecaj, że wrócisz to ostatni tom przygód Bruna, który wieńczy sagę mafijną. Jak potoczą się losy głównych bohaterów? Co tym razem przygotowała dla swoich czytelników Beata Majewska? Czy historia zakończy się happy endem?

Kto stoi za śmiercią ojca Bruna?

Bruno nie potrafi pogodzić się ze śmiercią ojca. Ten ginie w sposób głupi i przypadkowy. Niestety, jego sprawa nie wzbudza zainteresowania organów ścigania. Zostaje wręcz zignorowana przez funkcjonariuszy. Bruno nie zamierza na to pozwolić.  Brunem kieruje wyłącznie chęć zemsty. Pragnę zadośćuczynić pamięci ojca. Zamierza za nią ukarać nie tylko gangsterów, ale też wymiar sprawiedliwości, który zignorował sprawę.

Bruno w ogóle nie myśli o tak przyziemnych sprawach jak znalezienie dobrej pracy, założenie rodziny czy spotkanie miłości swojego życia. Los bywa jednak przewrotny i pisze zaskakujące scenariusze.

Kobieta mocno doświadczona przez los

Na drodze Bruna staje młoda i piękna Rosjanka. Wiera również nie należy do szczęśliwych ludzi. Jej życie jest niezwykle pokręcone. Wychowała ją  Magda i Oleg, którego bardzo kocha, mimo iż nie jest jej biologicznym ojcem. Matka nigdy nie okazywała jej uczuć, pod tym względem przypomina bryłę lodu, przez którą nie sposób się przebić. Pewnego dnia wydaje matkę Wasylowi, biologicznemu ojcu Wiery. Ten natomiast zmusza ją do ślubu ze swoim synem, Nikitą. Wiera źle czuje się w tej sytuacji. Ulega naciskom i wychodzi za przyrodniego brata. Jednak ta chora sytuacja nie może trwać wiecznie. Wiera ucieka spod kurateli Wasyla i z pomocą gangstera, Wiktora Smołowa, ukrywa się pod Petersburgiem.

Czy miłość ma szanse wygrać z pojedynkami mafijnymi?

Gdy drogi Wiery i Bruna się przecinają, żadne z nich nie podejrzewa, że to spotkanie odmieni całe ich dotychczasowe życie. Czy jednak w tak skomplikowanej sytuacji, w jakiej znaleźli się główni bohaterowie, w ogóle jest miejsce na miłość?  Wiera nawet nie zdaje sobie sprawy, w jak trudnym położeniu się znalazła. Stanowi bowiem kartę przetargową w porachunkach między gangsterami zza Buga, na dodatek Bruno pełni w tym konflikcie rolę pośrednika.  Jak zakończy się ta historia? Czy miłość okaże się silniejsza od porachunków mafijnych oraz wierności bossowi?

Romans z elementami powieści sensacyjnej

Obiecaj, że wrócisz to pełny emocji romans z elementami sensacyjno-kryminalnymi. Czyta się go jednym tchem, ponieważ historia jest tak skomplikowana, a zarazem wielowątkowa. To, co dzieje się na łamach tej powieści, przechodzi najśmielsze oczekiwania. Obiecaj, że wrócisz to kolejna świetna pozycja w dorobku Beaty Majewskiej. Autorka serwuje nam sagę, której każdy tom znajduje się na wysokim poziomie.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz