Miłość i związki

Obalamy mity na temat mężczyzn

mity na temat facetów

O mężczyznach krąży wiele szkodliwych stereotypów. Przez wiele z nich patrzymy na faceta z niewłaściwej perspektywy. Przypisujemy mu z góry przyjęte cechy, tymczasem on wcale nie musi taki być. Obalamy mity na temat mężczyzn.

Są zawsze gotowi na seks i nie boją się naszej oceny

To nieprawda, że facet zawsze może i chce uprawiać seks. Prawda jest taka, że czasem jest na to zbyt zmęczony lub zwyczajnie chce porobić coś innego. Mężczyźni także boją się tego, jak wypadli w łóżku. Gdyby było inaczej, nie pisaliby na forach internetowych o swoich wątpliwościach. On chce, żebyś szczytowała. Gdy to się nie dzieje, przeżywa naprawdę trudne chwile. Czuje się beznadziejnie, zamiast cieszyć się z tego, że było wam miło.

Są niedojrzali emocjonalnie

Każdy człowiek dojrzewa w swoim tempie. Można spotkać niedojrzałą czterdziestolatkę i niedojrzałego czterdziestolatka. Zdarzają się też młodzi mężczyźni nad wyraz dojrzali, ponieważ tak doświadczył ich los. Nigdy nie wiesz, na kogo trafisz, dlatego nie zakładaj z góry, że starszy facet będzie świetnym partnerem, a młodszy jest złym wyborem, bo na pewno wyjdzie z niego niedojrzałość.

Nie dbają o swój wygląd

Owszem, może nie każdy facet dba o wygląd, ale nie wszyscy zakładają pierwsze lepsze spodnie i noszą nudną fryzurę. Niektórzy mężczyźni dbają o siebie równie mocno co panie. Pragną być dla nich idealni.

Lecą na każdą piękną kobietę

Piękne kobiety przykuwają ich wzrok, ale nie zawsze musi to oznaczać, że zdradzi cię z pierwszą lepszą, którą spotka w barze. Poza tym kobieta, która twoim zdaniem jest piękna, dla niego wcale taka być nie musi. Poza tym z pięknem jest tak, że każdy człowiek dostrzega atrakcyjnych ludzi w swoim otoczeniu, co nie oznacza, że stanowią oni zagrożenie dla jego związku. Sama przecież uważasz swojego faceta za najprzystojniejszego, ale gdy koleżanka pokaże ci zdjęcie swojego kolegi z pracy, dostrzeżesz jego walory i powiesz jej, że ma obok siebie niezłe ciacho. Co wcale nie uważa, że zapałaś do tego faceta gorącym uczuciem. Wciąż kochasz swojego mężczyznę.

Nie chcą rozmawiać o uczuciach

Może rzeczywiście większość nie ma na to najmniejszej ochoty, ale nie wszyscy są tacy zachowawczy. Niektórzy zwierzają się na forach internetowych ze swoich rozterek. Nie chcą mówić o emocjach ze swoimi kolegami, bo boją się etykietki: „męska beksa”.

Nie są emocjonalni

Niektórzy dużo mocniej przeżywają każdy drobiazg niż ty. On może nie okazuje swojej radości, gdy widzi, że dzwonisz do niego, ale w głębi duszy bardzo się z tego cieszy i zastanawia się, czy ma to głębsze znaczenie.

Dodaj komentarz