Kultura Styl życia

O pisaniu. Na chłodno – Remigiusz Mróz

O pisaniu na chłodno Remigiusz Mróz

Remigiusz Mróz to pisarz młodego pokolenia, który już zyskał status bestsellerowego autora. Jego powieści kryminalne i political fiction cieszą się sporą popularnością wśród polskich czytelników. Remigiusz Mróz zdołał już sprzedać prawa do ekranizacji sporej części swoich książek. Jakby tego było mało, jego powieści wzbudziły zainteresowanie za granicą. Co sprawia, że książki Remigiusza Mroza sprzedają się jak świeże bułeczki? Odpowiedzi na to pytanie możesz poszukać w jego poradniku z wątkami autobiograficznymi pt. O pisaniu. Na chłodno.

Magia pierwszego zdania

Remigiusz Mróz swoją książkę rozpoczyna od stwierdzenia, jak istotną rolę odgrywa pierwsze zdanie. To właśnie ono mówi nam sporo nt. pozycji, po którą właśnie sięgnęliśmy. Chyba każdemu z nas zdarzyło się odłożyć książkę po tym, jak pierwsza strona w ogóle do nas nie przemówiła.

Miłość do książek

Z książki pt. O pisaniu. Na chłodno dowiemy się, jak Remigiusz Mróz stał się wielkim fanem literatury.  Miłość do książek zaszczepiła w niej mama oraz ojczym. Mróz tak bardzo lubił obcować z książkami, że nawet skompletował własną biblioteczkę w oparciu o wyniesioną ze szkoły kartę biblioteczną.

Rozwijanie własnej kreatywności

Remigiusz Mróz podkreśla, jak ważną rolę w rozwoju warsztatu pisarskiego odgrywają kreatywne zajęcia. Czytanie książek, oglądanie filmów i seriali, a nawet gry komputerowe. On od początku stymulował swój umysł licznymi bodźcami. Zdarzało mu się nawet snuć przed mamą zmyślone historie po powrocie ze szkoły, tak duża potrzeba kreatywności w nim drzemała.

O pisaniu. Na chłodno – pierwsze utwory Remigiusza Mroza

Książka O pisaniu. Na chłodno pokazuje też, jak ważne są pierwsze próby pisarskie, nawet te nieudane. Swoją pierwszą fikcyjną historię Remigiusz Mróz stworzył w trzeciej klasie podstawówki. Potem pisał kolejne. Robił to dość specyficznie, ponieważ notował swoje opowiadania i minipowieści w Power Poincie.  Potem przyszła pora na wydawanie czasopisma w internecie, a następnie na tworzenie poezji. Każda z tych rzeczy czegoś nauczyła Remigiusza Mroza. Udoskonalała jego warsztat, zmuszała do samodyscypliny i przyczyniała się do szybszego pisania na komputerze. Z każdej z tych umiejętności pisarz korzysta dziś, gdy tworzy swoje kolejne bestsellery.

Poradnik z elementami autobiografii

O pisaniu. Na chłodno to nie zwykły poradnik, jakich wiele na rynku, Remigiusz Mróz połączył go ze swoją autobiografią. Dowiadujemy się sporo nt. jego życia rodzinnego, tragicznej śmierci przyjaciela z dzieciństwa, bliskiej relacji z ciociobabcią, pierwszych miłości itp.   Warto po nią sięgnąć, gdyż poszerza horyzonty myślowe i pokazuje, jak stymulować swoją wyobraźnię. Najnowsza pozycja Remigiusza Mroza, choć tak inna od pozostałych, sprawdzi się jako prezent gwiazdkowy.

Komentarze (2)

Rosia58

2 lata temu

Mróz pisze bardzo ciekawe powieści, muszę przeczytać tę książkę, aby dowiedzieć się więcej nt. jego warsztatu:)

Zostaw komentarz