Miłość i związki

O co zapytać faceta na pierwszej randce?

o co zapytać faceta na pierwszej randce

Pierwsza randka jest ważnym wydarzeniem. Choć może różnie się zakończyć, zawsze daje nadzieję, na owocną znajomość. Wiele kobiet nie ma pojęcia o tym, co może rozwinąć ich obawy dotyczące danej relacji. A wystarczą tylko odpowiednie pytania, by się o tym przekonać. O co zapytać faceta na pierwszej randce?

Pytanie otwarte – klucz do twojej wiedzy

W przypadku pierwszego spotkania zwykle nic nie wiadomo, przynajmniej na początku. Nie znamy drugiej osoby zbyt dobrze, więc nie wiemy jakie są jej oczekiwania. Nie mamy pewności co do jej zamiarów względem znajomości z naszą osobą. Możemy spotykać się dalej, ale wciąż nie będziemy wiedziały, na czym tak naprawdę stoimy. A my kobiety wolimy konkrety. Jak więc przekonać się o tym, czy wraz z facetem podążamy w tym samym kierunku? Czy z kolejnych randek może powstać coś wartościowego i głębokiego? Jest na to sposób i to prostszy, niż nam się wydaje. Wystarczy zadać facetowi odpowiednie pytanie. Musi być ono otwarte, by nic nie sugerowało ze strony kobiety.

Co myślisz na temat związków?

Niby nic takiego, pytanie jak każde inne. Lecz odpowiedź na nie, dostarczy kobiece cennych informacji na temat podejścia faceta do związków. A wtedy kobieta będzie wiedziała, czy warto kontynuować znajomość, czy nie ma co tracić na nią czasu. Pytanie otwarte na temat związków skłania faceta do wyrażenia jego opinii na temat relacji damsko-męskich. Przecież facet może preferować otwarty związek. Być może pragnie się ustatkować i założyć rodzinę. Mogą nie interesować go długotrwałe relacje z kobietami. Wszystko jest możliwe.

Kobieta, która pragnie stałego związku powinna zadać to pytanie facetowi już na pierwszym spotkaniu. Marząc o stałej relacji, oboje partnerów powinno chcieć tego samego, podążać w jednym kierunki. Inaczej nic z tego nie wyjdzie i prędzej czy później dojdzie do rozpadu związku. Określenie kierunku relacji jest więc kluczowe. Dlatego wspomniane pytanie jest tak ważne. Kobieta spotyka się z facetem, ale tak naprawdę nie ma pojęcia, czy chce on tego samego. Obawiamy się konkretnych pytań, szczególnie o małżeństwo, stały związek, więc tym samym nie bierzemy odpowiedzialności za daną relację. Jednak powinniśmy. Nie sprawdzając na początku, czy zgadzamy się ze sobą, ktoś koniec końców wyjdzie z tej relacji rozczarowany. A tego chyba nie chcemy.

Zapytanie o opinię na temat związków pozwoli nam sprawdzić, czy nasze cele są takie same, czy odmienne. Odpowiedź faceta będzie dla kobiety kluczowym czynnikiem jej dalszych posunięć. Przypomnijmy, że mowa o pierwszej randce, więc może to na niej zakończyć się cała ta znajomość. Jeśli opinia faceta nie będzie dla nas satysfakcjonująca, nie będziemy musiały tracić czasu. Najlepiej dowiedzieć się o tym, że facet nie pasuje do kobiety już na pierwszej randce, a nie na dziesiątej. Dzięki temu nie inwestujesz nie tylko czasu, ale swoich uczuć i nerwów oraz stresu. Nie musisz zastanawiać się, czy dany facet pragnie stałego związku, bo już się tego dowiedziałaś. Proste, otwarte pytanie – nic więcej, a tak wiele wyjaśnia i może pomóc w poukładaniu nam całej relacji z facetem.

pierwszej randceNie zawsze facet poznany na pierwszej randce musi być naszym przyszłym partnerem. Może mieć inne zdanie na temat związków. Nie zgadzasz się z facetem, ale masz jasną sytuację i wiesz, że to nie to, nawet mimo miło spędzonego wspólnie czasu. Szczere zapewnienie o wierze w prawdziwą miłość będzie dla nas sygnałem, na który zapewne czekałyśmy. Fantastycznie – wtedy można działać dalej i próbować tworzyć związek.

Najważniejsze, to nie zapomnieć zadać tego kluczowego pytania. I nie powtarzać ciągle, że wszyscy faceci są tacy sami, a my trafiamy na tych niewłaściwych. Najwyższa pora wziąć sprawy w swoje ręce i szukać miłości, ale we właściwy sposób. Już wiesz, o co zapytać faceta na pierwszej randce, więc nie popełnisz tego samego błędu. 

Katarzyna Antos

Komentarze (2)

pati25

2 lata temu

Oczywiście ,że można zadać takie pytanie.Tylko,czy będziemy pewni,że odpowiedź jest prawdziwa.I,że facet na prawdę tak myśli.Może przecież nam ściemniać,powiedzieć to co chcemy usłyszeć

Irena

2 lata temu

Tylko czy zadając to pytanie otrzymamy szczerą odpowiedz? Jeśli mężczyzna chce zdobyć kobietę wciśnie jej każdy kit. Przecież zawsze później można stwierdzić, że nie pasujemy do siebie, albo że to nie jest to czego oczekiwali.

Zostaw komentarz