Miłość i związki

O co kobiety najczęściej mają pretensje do mężczyzn?

O co kobiety najczęściej mają pretensje do mężczyzn

Relacje damsko-męskie często niosą ze sobą mniejsze lub większe konflikty. To naturalne, gdy spotyka się dwoje ludzi mających na swoim koncie inne doświadczenia oraz przyzwyczajenia. Czasem jednak sytuacja wymyka się spod kontroli. O co kobiety najczęściej mają pretensje do mężczyzn?

Brak czasu dla partnerki

Mężczyźni często poświęcają swoim partnerkom dużo mniej czasu, niż one by tego oczekiwały. Nie chodzi o to, że każda z nas ma w sobie naturę bluszcza. Wiele kobiet posiada własne zajęcia i  życie towarzyskie. Niemniej oczekiwałybyśmy, aby mężczyzna znajdował dla nas więcej czasu w ciągu tygodnia. Potrafił z nami gdzieś pójść, chociażby na spacer.

Brak komplementów i miłych słów

W relacjach damsko-męskich kobiety często skarżą się na brak komplementów. Jest o tyle przykre, że obcy faceci często potrafią mówić nam wiele miłych rzeczy. Czujemy się przy nich atrakcyjne, ale to uczucie nie pojawia się przy tym jedynym. Dla niego czujemy się przeźroczyste i nijakie, bo on nie mówi nam żadnych komplementów. Za nic nie chwali.

Brak troski

Tęsknimy za troskliwym facetem, który zainteresowałby się tym, jak się czujemy, co robimy, jak idzie nam w pracy, jak dotarłyśmy do domu po spotkaniu z przyjaciółką. Mężczyźni coraz częściej zdają się mieć gdzieś nas i nasze samopoczucie. Nic dziwnego, że budzą w nas złość.

Brak poczucia bezpieczeństwa

Gdy kobieta nie czuje się przy mężczyźnie bezpiecznie, to zaczyna się wymiksowywać z takiej znajomości. Chcemy mieć pewność, że on zawsze po nas przyjdzie przed spotkaniem, a nie każe samej iść po nocy. Nie lubimy, gdy mężczyzna nie dba o nasze bezpieczeństwo, tylko nas naraża na spotkanie z jakimś złodziejem, gwałcicielem etc.  Nie lubimy też, gdy podczas seksu myśli tylko o własnej przyjemności i zachowuje się nieodpowiedzialnie, narażając nas na niechcianą ciążę czy zakażenie chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Chęć zmieniania kobiety

Kobiety nie znoszą, gdy facet chce je na siłę zmieniać, ubierać je w zgodzie z własnym widzimisię. Zasadniczo to działa też w drugą stronę. Gdy panie nakłaniają mężczyzn do założenia koszuli, oni traktują to jako atak na swoją wolność osobistą. Dlaczego więc kobiety miałyby się cieszyć z próby narzucania im własnego zdania?

Dążenie wyłącznie do seksu

Panie mają dość sytuacji, kiedy mężczyzna wyłącznie dąży do seksu. Nie potrafi umówić się na normalne spotkanie, każde jest z góry zaplanowane pod kątem erotycznych igraszek. On nawet nie próbuje o niczym rozmawiać, tylko od razu przechodzi do rzeczy, jakby to były jakieś zawody sportowe.

Zbyt krótka gra wstępna i brak delikatności

Mężczyźni często traktują grę wstępną jako pańszczyznę. Zależy im na tym, aby jak najszybciej przejść do seksu. Nie rozumieją, że gra wstępna to nie przechodzenie od razu do penetracji palcem. Dla partnerki to nie jest przyjemne, bo nie jest jeszcze odpowiednio rozgrzana. Panowie zapominają, że gra wstępna nie powinna też przybierać formy szarpania za różne części ciała – włosy, piersi, pośladki.  To naprawdę nie jest dla kobiet źródłem zmysłowych przeżyć, lecz bólu.  Lubimy pocałunki i to nie tylko w usta, delikatny dotyk, a bardzo rzadko to uzyskujemy.

Brak czułości po seksie

Kobiety potrzebują czułości po seksie. Wtedy najbardziej pragną się przytulić do faceta, pocałować go czy porozmawiać. Jeśli on się dystansuje, ucieka z pokoju, zaczyna bawić telefonem etc., to czują się wykorzystane i sprowadzone do roli prostytutki. Taka sytuacja im nie odpowiada.

Brak zaangażowania ze strony mężczyzny

Chciałybyśmy, aby on sam się odzywał. Zadawał normalne pytanie związane z naszym samopoczuciem i przebiegiem dnia. Niestety, mężczyźni bardzo często w ogóle do nas nie piszą, co nas doprowadza do szewskiej pasji.

Flirtowanie z innymi kobietami

To największy grzech, jakiego może dopuścić się mężczyzna. Rozglądanie się za innymi kobietami, flirtowanie z nimi etc., to coś, co nas skutecznie do nich zniechęca.  Po co nam ktoś taki?

Upijanie się przed spotkaniem z kobietą

To także nie jest miłe. Facetom często po alkoholu włącza się pożądanie. Tak jak wcześniej w ogóle się nie odzywali, tak sobie o nich przypominają. Co to za przyjemność spotkać się w środku nocy z pijanym kolesiem, który rano nie będzie nic pamiętał, a podczas seksu będzie zbyt brutalny?

Dodaj komentarz