NTM – kobiecy problem

3
29

Za sprawne funkcjonowanie układu moczowego odpowiada wiele elementów, uszkodzenie jednego z nich może zachwiać pracą pozostałych. Budowa anatomiczna kobiet sprawia, że są one bardziej narażone na nieprawidłowości funkcjonowania układu moczowego – w tym NTM.

Im kobieta jest starsza, tym większa jest szansa, że się jej przytrafi niekontrolowany wyciek moczu. Zamiast reagować z paniką i wstydem, potraktuj to jako okazję, by lepiej zadbać o swoje zdrowie. Jest to sygnał, że teraz musisz zacząć dbać o siebie. Nie chowaj głowy w piasek w nadziei, że problem sam zniknie, albo nie przydarzy się ponownie.

Załóż wygodną, anatomiczną wkładkę urologiczną i udaj się do lekarza. Nie musisz się martwić, że po drodze przydarzy Ci się krępujący wyciek moczu – nawet jeśli, to chłonna wkładka urologiczna zadba o Twój komfort fizyczny i psychiczny.

Miej szacunek do Twojego ciała, które służyło Ci z poświęceniem przez wiele lat. Inkontynencja to w pewnym sensie jego wołanie o pomoc. Nie zwlekaj więc i sięgnij po fachową pomoc.

Seni

3 KOMENTARZE

  1. Tak patrzę ostatnio na wasze komentarze w tym dziale i przyszla mi do glowy refleksja ze nietrzymanie moczu to chyba bardziej wstydliwy temat niz menopauza. Bo wszystkie zgodnie mowicie „tak, tak, trzeba przelamac tabu” ale zadna z was nie przyznala sie ze ma taki problem (ok, jedna sie przyznala, ale to potwierdza tylko regule).

  2. Nie przyznałam się, bo całe szczęście nie mam takiego problemu. Co nie znaczy, że się go nie obawiam. Sądząc po ilości artykułów na temat NTM (nie tylko na tym portalu), sprawa jest rzeczywiście poważna. Moja pani ginekolog ciągle zachęca wszystkie pacjentki do ćwiczeń mięśni Kegla. Staram się jak najczęściej do tego stosować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ