NTM Życie z NTM

NTM – Jakie wkładki urologiczne wybrać?

ntm-jakie-wkladki-urologiczne-wybrac

Nietrzymanie moczu jest dolegliwością nieprzyjemną i wstydliwą. Osobom cierpiącym na NTM poleca się stosowanie specjalnych wkładek urologicznych, które pomagają w zachowaniu odpowiedniej higieny.

Marki takie jak Seni czy Tena w swojej ofercie mają całą gamę materiałów chłonnych, które mogą być stosowane przez osoby skarżące się na nietrzymanie moczu.

Jak dobrać wkładki urologiczne

Aby odpowiednio dobrać produkt do naszych potrzeb, konieczne jest najpierw określenie stopnia zaawansowania inkontynencji. W przypadku lekkiego nietrzymania moczu, sprawdzają się wkładki urologiczne przypominające wyglądem podpaski (np. Seni Lady czy Tena Lady). Od podpasek czy wkładek higienicznych różnią się stopniem chłonności oraz rodzajem materiałów z których są wykonane. Wkładki tego typu są często również wyposażone w boczne falbanki, zabezpieczające bieliznę przed wyciekiem moczu. Wkładki urologiczne dodatkowo mocniej pochłaniają zapach niż zwykłe podpaski. Produkty różnią się między sobą stopniem absorpcji oraz budową.

Inne materiały chłonne

Osoby cierpiące na cięższe rodzaje nietrzymania moczu, mają do wyboru materiały bardziej chłonne. Należą do nich pieluchy anatomiczne, pieluchomajtki oraz majtki chłonne. Wybór produktu uzależniony powinien być zarówno od stopnia zaawansowania inkontynencji, jak i trybu życia osoby cierpiącej na NTM.

Małgorzata Ptak

Nietrzymanie moczu jest dolegliwością nieprzyjemną i wstydliwą. Osobom cierpiącym na NTM poleca się stosowanie specjalnych wkładek urologicznych, które pomagają w zachowaniu odpowiedniej higieny.

Materiały chłonne dla mężczyzn

Ponieważ na NTM chorują nie tylko kobiety, producenci mają w swojej ofercie również produkty dla mężczyzn. Serie Seni Man czy Tena for Men sprawdzają się przy lekkim oraz średnim zaawansowaniu choroby. Tak jak produkty przeznaczone dla kobiet, występują w różnych rozmiarach oraz mają różne stopnie chłonności.

Wkładki urologiczne i inne materiały chłonne dostępne są w aptekach oraz w sklepach medycznych. Warto rozważyć ich kupno, gdyż stosowanie ich ułatwia zachowanie odpowiedniej higieny oraz zwiększa komfort życia.

Małgorzata Ptak

Komentarze (2)

pati25

6 lat temu

Ważne informacje dla osób z problemem NTM.Dobrze,że są różne wkladki,pieluchomajtki na ten problem.Warto wiedzieć o tych środkach.Bo dzięki nim mamy pewność,
że nie spotka jakaś przykra niespodzianka.Mamy
większy komfort życia.

Tess

7 lat temu

Nie jest to wygodny temat, ale dobrze coś o tych wkładkach wiedzieć. Wydawało mi się, że nie potrzebuję ale gdy dostałam próbki to okazały się wspaniałym rozwiązaniem w długich kolejkach do lekarza czy wycieczce, czułam się pewniej. Dlatego zachęcam panie, który mają poważniejszy problem z NTM aby się nie wahały, wypróbowały i kupiły.

Zostaw komentarz