Miłość i związki

Nowy związek? Na co zwrócić uwagę?

nowy związek

Nowy związek może okazać się fantastycznym początkiem pięknego i trwałego uczucia. Lecz bajkowy początek powinien wzbudzić w nas czujność. Zanim w pełni się zaangażujesz, przekonaj się czy rzeczywiście facet traktuje związek poważnie, czy tylko bawi się twoimi uczuciami. Na co warto zwrócić uwagę?

Niepamięć i ignorancja

Początek polega na poznawaniu się, czyli długich rozmowach i poświęceniu drugiej osobie uwagi. Facet, któremu będzie zależało na kontynuacji znajomości i związku, będzie starał się uważnie słuchać tego, co mu przekazujesz. Będzie chciał dowiedzieć się jak najwięcej i tyle też zapamiętać. Jeśli twój mężczyzna wyraźnie cię ignoruje i nie pamięta o czym rozmawialiście, najwidoczniej nie bardzo go interesujesz. Musisz czuć, że to co mówisz, jest dla niego ważne. Jeśli dzieje się inaczej, facet nie jest wart tej znajomości. Masz prawo być wysłuchana i zauważona, a ignorancja nie jest dobrą drogą do poznania drugiego człowieka.

Krytyka zamiast komplementów

Nowy związek jest nowym początkiem. Zakochanie czy zauroczenie, jakkolwiek tego nie nazwiemy, zawsze mamy do czynienia z emocjami. Każdy z nas pragnie, by były one pozytywne. W związku z tym, partnerzy powinni wykazywać pewne starania o swoje względu. Zauroczeni drugą osobą, prawimy jej komplementy oraz inne miłe słowa. Krytykowanie nie jest tym, co chcemy słyszeć. Jeśli facet krytykuje kobietę na początku znajomości i nawet nie stara się powiedzieć jej coś miłego, to czy jest materiałem na mężczyznę życia? W miłości zawsze pojawiają się komplementy, oczywiście i na krytykę jest miejsce, ale są pewne granice. Brak komplementów czy jakichkolwiek wyrazów zainteresowania nie wróży dobrze takiemu związkowi.

W tajemnicy przed znajomymi

Wielokrotnie poruszałyśmy kwestię związku i znajomych. Naturalnym zachowaniem jest zapoznanie potencjalnego chłopaka z bliskimi. Osobom będącym w związku, czy zaczynającym bliższą relację powinno zależeć na dobrym kontakcie z kręgiem przyjaciół i znajomych. Zwykle liczymy na to, że nasi bliscy zaakceptują ukochanego. Dwie strony związku powinny się o to zatroszczyć. Gdy facet unika przedstawienia kobiety swoim znajomym, być może nie traktuje jej poważnie i nie planuje głębszej relacji. Inaczej już dawno chciałby, by kobieta poznała jego otoczenie i znajomych, którzy są przecież ważną częścią życia. Nie wierz w wymówki i brak czasu, jeśli trwa to zbyt długo.

Brak szacunku i zrozumienia

związekW związku każda ze stron jest tak samo ważna, nie można o tym zapominać. Masz prawo nie mieć na coś ochoty i nikt nie może cię do niczego zmuszać. Mężczyzna, który nie liczy się z twoimi czuciami czy poglądami, zwyczajnie nie ma do ciebie szacunku. Nie pozwól na takie traktowanie. Jeśli ktoś sprawia, że czujesz się źle, niekomfortowo, spada twoja samoocena, będziesz z nim nieszczęśliwa. Powinnaś być obdarzona nie tylko szacunkiem, ale troska i zrozumieniem. Tylko wtedy twój nowy związek ma szansę rozkwitnąć. A ty będziesz mogła być szczęśliwa i przede wszystkim kochana.

Katarzyna Antos

Komentarze (2)

pati25

5 lat temu

Zdecydowanie takie zachowania jak te z artykułu nie wróżą dobrego związku.Nie warto zawracać sobie głowy takim chłopakiem,który nie interesuje się nami i nie słucha nas,gdy do niego mówimy.Nie szanuje nas,kłamie,oszukuje

Irena

5 lat temu

Na pewno nie spotykałabym się z chłopakiem, który już na początku znajomości nie interesuje się moją osobą, który nie powie czegoś miłego, nie wesprze w moich działaniach, który będzie unikał wspólnych wyjść, czy spotkań ze znajomymi.
Może to troszkę dziwne, ale ja już na pierwszej randce poznałam swoją przyszła teściową, bardzo szybko poznałam resztę rodziny i znajomych. Ani przez chwilę nie miałam wątpliwości, że jestem dla niego ważna.

Zostaw komentarz