Kultura Styl życia

Nowy dom – Kaja Kujawska

Nowy dom – Kaja Kujawska

Nowy dom stanowi debiut literacki Kai Kujawskiej. W swojej książce ukazała ona historię dwóch kobiet, które pochodzą z różnych pokoleń. Alina jest młodą kobietą, jej babcia, Teresa sporo w życiu przeszła, mimo to nie boi się nowych wyzwań.

Alina boi się podejmować samodzielne decyzje

Alina wychowała  się w małej, nadmorskiej miejscowości. Kobieta nigdy nie grzeszyła odwagą. Należy do tych osób, które nie lubią samodzielnie podejmować decyzji, gdyż boją się ich konsekwencji. Najodważniejszą decyzją w życiu Aliny była przeprowadzka do Warszawy. Młoda kobieta zdecydowała się na nią tylko dlatego, że jej babcia pozostawiła jej mieszkanie do dyspozycji. Z dala od domu rodzinnego Alina rozpoczyna karierę architektki. Jej życie osobiste dalekie jest jednak od ideału. Alina ciągle trafia na mężczyzn, których trudno uznać za dobrych i uczciwych.  Każdy kolejny okazuje się dla niej sporym rozczarowaniem.

Czy Teresie uda się powrócić do ukochanego?

Teresa, choć nie jest już najmłodsza, w przeciwieństwie do wnuczki nie boi się zmian. Kupuje stadninę w Podkowie Leśnej i rozpoczyna własną działalność gospodarczą. Kobieta tęskni jednak za Tadeuszem, mężczyzną, w którym zakochała się w czasach wojennych. Później ich drogi rozeszły się na wiele lat, jednak dziś Teresa mieszka nieopodal Tadeusza. Czy dawne uczucie uda się wskrzesić po upływie tylu lat?

Emocjonujący debiut literacki

Nowy dom, choć stanowi debiut literacki Kai Kujawskiej, to wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Autorka nakreśliła bardzo emocjonującą historię, od której nie sposób się oderwać. Książka Nowy dom jest dedykowana kobietom, które lubią czytać o miłości z historią w tle.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz