Kultura Styl życia

Niezbity dowód – Małgorzata Rogala

Niezbity dowód – Małgorzata Rogala

Małgorzata Rogala ma na swoim koncie wiele świetnych kryminałów, które spotkały się z ciepłym przyjęciem czytelników. Na kartach jej powieści znajdziemy trzymające w napięciu intrygi, które sprawiają, że trudno oderwać się od lektury. Nie inaczej jest w przypadku tytułu Niezbity dowód.  Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

Zamiłowanie do antyków odziedziczone po przodkach

Adela ma 62 lata i dorabia sobie, pracując w sklepie z antykami. Zamiłowanie do zabytkowych dzieł sztuki odziedziczyła po swoim ojcu i dziadku. Jej rodzinny dom był niegdyś pełny kosztownych precjozów. Niestety, pewnego dnia spłonął wraz z ojcem Adeli.  Gdy jej szefowa przynosi do sklepu z antykami zabytkową lampę Tiffany`ego, starsza kobieta wykazuje nią duże zainteresowanie. Pragnie wiedzieć, gdzie pani Katarzyna ją zakupiła i od kogo. Ojciec Adeli miał identyczną lampę, ale ta rzekomo miała spłonąć przed laty. Tymczasem to dzieło zostało wypuszczone przez artystę tylko w jednym egzemplarzu.  Adela postanawia odszukać także drugą lampę, którą posiadał jej ojciec. Ta ma być zaprezentowana na wystawie w Bazylei.

Morderstwo Adeli – kto za nim stoi?

Gdy pewnego wieczoru Adela zostaje dłużej w sklepie, nieoczekiwanie zostaje zamordowana, a lampa, której właścicielką jest obecnie pani Katarzyna, skradziona. Czy starsza kobieta  ściągnęła na siebie problemy, ponieważ niepotrzebnie interesowała się drugą lampą? A może morderca był kimś przypadkowym, niezwiązanym ze sprawą sprzed lat, który postanowił ukraść zabytkowy przedmiot na czyjeś zlecenie?

Śledztwo zakrojone na szeroką skalę

Sprawę zabójstwa Adeli prowadzi komisarz Szpakowski przy wsparciu Ksawerego. Krewni zamordowanej zatrudniają też prywatnego detektywa, Celinę Stefańską. Docierają do niej za sprawą Szyszki, popularnej autorki kryminałów, która znalazła zwłoki Adeli, gdy przyszła do sklepu z antykami, aby spotkać się z panią Katarzyną.

Czy uda się rozwiązać wszystkie zagadki kryminalne?

Dokąd doprowadzi ich śledztwo? Kto stoi za śmiercią Adeli i dlaczego ją zabił? Co wspólnego z tą sprawą mają wystawcy z Bazylei? Czy śmierć ojca Adeli była nieszczęśliwym wypadkiem, czy zabójstwem mającym zatuszować kradzież cennych precjozów? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w powieści Niezbity dowód.

Kryminał, który trzyma w napięciu do samego końca

Małgorzata Rogala po raz kolejny stworzyła trzymającą w napięciu historię. Do końca nie wiemy, kto i dlaczego zabił Adelę. Co z tą sprawą ma wspólnego kancelaria, która oddelegowała swojego pracownika do odkupienia lampy od pani Katarzyny? Sprawa jest mocno zagmatwana, co czyni lekturę niezwykle pasjonującą. Niezbity dowód to kryminał, który bardziej koncentruje się na zagadce i jej rozwiązaniu, niż epatowaniu brutalnością czy krwawymi opisami. Jeśli szukasz książki, która cię zaintryguje, ale nie chcesz czytać przerażających szczegółów zbrodni, to najnowsza powieść Małgorzaty Rogali przypadnie ci do gustu. Niezbity dowód to powieść kryminalna w najlepszym wydaniu, ukazana w niej historia jest spójna i starannie przemyślana.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz