Leczenie NTM NTM

Nietrzymanie moczu – to można wyleczyć!

wyleczyć

Wstydliwe dolegliwości układu moczowego spędzają sen z powiek niejednej osoby. Ale nietrzymanie moczu można wyleczyć. Wystarczy tylko znaleźć odpowiednią dla siebie metodę!

Nietrzymanie moczu – problem społeczny

Ilość osób, u których diagnozowane jest nietrzymanie moczu wciąż wzrasta. Nic dziwnego, że problem osiągnął rangę społeczną. Mimo dużej ilości chorych, wciąż wiele osób wstydzi się rozmawiać na temat tej przypadłości. Ludzie, którzy obawiają się negatywnej opinii innych, często zamykają się na możliwości leczenia choroby. Nietrzymanie moczu nie oznacza kłopotów z pęcherzem do końca życia, ponieważ istnieją metody, które dają szansę na wyleczenie choroby. Wystarczy tylko chcieć, przełamać barierę i otwarcie rozmawiać na ten temat.

Nietrzymanie moczu – to można wyleczyć

Oczywiście nietrzymanie moczu można wyleczyć. Wybór metody jest dość szeroki, dlatego pacjent może skorzystać z najbardziej dla niego komfortowej formy terapii leczniczej. Jej dobór zależy także od rodzaju schorzenia czy natężenia objawów. Nietrzymanie moczu bardzo często pojawia się u kobiet, dla których ważny jest komfort oraz poczucie atrakcyjności. Nowoczesne metody leczenia umożliwiają szybkie i często bezbolesne pozbycie się uciążliwego problemu. Dzięki temu, szybko można powrócić do pełnej aktywności i codziennych czynności.

Leczenie zachowawcze

Leczenie zachowawcze jest formą rehabilitacji dna mięśni miednicy, które są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie pęcherza moczowego. Przy niewielkich dolegliwościach nietrzymania moczu, takie ćwiczenia wystarczą, by odzyskać dawny komfort życia. Pod warunkiem, że będą wykonywane regularnie. Mięśnie Kegla można ćwiczyć samodzielnie w domu, co pozwala na wzmocnienie struktur dna miednicy.

Leczenie operacyjne

Operacja zawsze wzbudza strach i wiele obaw. Leczenie operacyjne jest szansą na pełne odzyskanie prawidłowych funkcji układu moczowego. W medycynie stosuje się taśmy syntetyczne, implantowane pod cewką moczową. Operacja tego typu zapewnia bardzo wysoką skuteczność. Pacjent zostaje w szpitalu maksymalnie do 3 dni, co również jest dla niego komfortowe.

Leczenie laserowe

W przypadku nowoczesnych rozwiązań, w leczeniu nietrzymania moczu stosuje się laser. Wiązka lasera pomaga w szybki sposób uporać się z problemem nietrzymania moczu. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Jego efekty są szybko widoczne, co skłania pacjentki do podjęcia decyzji na temat tej formy terapii. Mimo kosztów, warto rozważyć leczenie laserowe.

Leczenie farmakologiczne

leczenie operacyjneInnym rozwiązaniem, na wstydliwy problem są środki farmakologiczne. Specjalne leki, działają na receptory układu moczowego. Redukują nagłe parcie w dzień czy w nocy. Mogą być stosowane także przewlekle. Leki tego rodzaju są zwykle dobrze tolerowane przez organizm pacjenta, co przekłada się na ich skuteczne działanie.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

pati25

5 lat temu

Nietrzymanie moczu to wstydliwy problem,który można wyleczyć.Jest tyle metod walki z tym problemem.To super.Ale najlepiej to starać się nie dopuścić do nietrzymania moczu…Warto ćwiczyć mięśnie Kegla 🙂

Emilly27k

5 lat temu

Filo twoja znajoma ma racje, ponieważ kaszlenie, kichanie powoduje to,że niestety pojawia się mocz. Jest to niezręczna sytuacja dla osoby, która w tym momencie ma problem z niedotrzymaniem moczu. Dla organizmu lepsze jest leczenie farmakologiczne niż operacja.

filodendron

5 lat temu

Znajoma opowiedziała mi niedawno ,ze ma taki problem, gdy kicha, kaszle , biegnie ,tańczy . Była u lekarza dał jej lek wzmacniający waściwie mięśnie, po kuracji ma jej sie poprawić ,a jak nie to operacja.

dulcynea

5 lat temu

To bardzo podnoszące na duchu stwierdzenie, że można wyleczyć nietrzymanie moczu . Dziś akurat nie mam takich potrzeb , ćwiczę mięsnie Kegla . Ale nigdy nie wiadomo co człowieka dopadnie!

Zostaw komentarz