Moda

Nietrafione zakupy modowe

Nietrafione zakupy modowe

Każdej z nas czasem zdarza się kupić jakieś ubranie lub dodatek pod wpływem chwili. Dana rzecz bardzo nam się podoba, nie potrafimy się jej pozbyć z głowy, więc ją zamawiamy. Potem jednak jej nie nosimy. Przedstawiamy nietrafione zakupy modowe, które być może pomogą wam ustrzec się przed błędami.

Cieliste botki

Botki to obuwie idealne na jesień, a nawet początek zimy. Krótko mówiąc, nosimy je raczej w chłodniejsze dni. Jeśli chcemy je zestawiać z sukienkami i spódniczkami, musimy liczyć się z koniecznością założenia ciepłych rajstop. Tutaj pojawia się pewien problem. Cieliste botki dość mocno odcinają się od czarnych czy szarych rajstop. Zazwyczaj kupujemy je po to, aby optycznie wydłużyć swoje nogi. Cieliste botki świetnie wyglądają założone na gołe nogi, ale przecież jesienią czy zimą tak nie wyjdziemy z domu. Oczywiście, można kupić grube rajstopy w kolorze cielistym. Pytanie jednak, czy ich odcień będzie korespondował z botkami.

Ubrania podkreślające brzuch

Bardzo wiele kobiet nie akceptuje swoich fałdek na brzuchu. Stara się je skrzętnie maskować i ukrywać przed otoczeniem. Czasem jednak jakaś sukienka lub kombinezon tak bardzo nam się podoba, że go kupujemy, chociaż eksponuje problematyczną część ciała. W związku z tym warto dokładnie przemyśleć swoje wybory zakupowe.  Jeśli coś podkreśla twoje mankamenty, a jest bardzo ładne, to i tak nie będziesz tego nosić. Chyba że zaakceptujesz swoje niedostatki figury, ale większość z nas ma z tym spory problem.

Łuszcząca się warstwa metaliczna

Jeśli widzisz, że spodnie, którym się przyglądasz, mają miejsca, z których zeszła warstwa metaliczna, to znak, że nie grzeszą jakością. Problem z czasem będzie się pogłębiał. Warstwa metaliczna zacznie schodzić z kroku i przecierać się na kolanach. Nie będzie to wyglądało zbyt estetycznie, w związku z tym warto odpuścić sobie taki zakup, nawet jeśli owe spodnie kosztują zaledwie 20 zł.

Modne spodnie, w których nie czujesz się sobą

Obecnie bardzo modne są szerokie spodnie, najlepiej z niskim lub średnim stanem. Jednak trzeba pamiętać, że ten nietypowy fason nie każdemu pasuje. Zazwyczaj masakruje sylwetkę. Wiele kobiet wygląda w nim mało korzystnie. Na dodatek często nie czujemy się sobą w takich spodniach, ponieważ tak bardzo przywykłyśmy do rurek. Warto to mieć na uwadze i nie kupować rzeczy tylko dlatego, że są modne. Kieruj się tym, jak czujesz się i wyglądasz w danym ubraniu.

Drogie rzeczy, które łatwo mogą się zniszczyć

Jeśli kupujesz drogie rzeczy, w tym torebki za 1000 zł, to ich jakość nie powinna budzić żadnych wątpliwości. Jeśli widzisz, że skóra bardzo łatwo się przeciera, schodzi z niej farba lub tworzywo dziwnie się odgina i nie wraca do pierwotnej formy, odpuść sobie taki zakup. Nie ma sensu wydawać wielkich pieniędzy na dodatki, które szybko ulegną zniszczeniu.

Markowe kapcie kiepskiej jakości

Obecnie wiele prestiżowych marek obuwniczych ma w swojej ofercie piękne kapcie. Jednak trzeba mieć na uwadze, że niektóre, choć wykonane są z wełny merino czy dodatku kaszmiru, dość szybko się mechacą lub wycierają. W takiej sytuacji nie ma sensu przepłacać za kapcie. Lepiej kupić je w zwykłej sieciówce i nie przejmować tym, że za kilka miesięcy trzeba będzie rozejrzeć się za innym modelem, ponieważ ten zostanie wyeksploatowany do cna.

Dodaj komentarz