Kultura Styl życia

Nieświęty Mikołaj – Magdalena Kordel

Nieświęty Mikołaj

Powieści Magdaleny Kordel cechuje optymizm. Pomimo że jej bohaterowie zawsze zmagają się z przeciwnościami losu, to w końcu zwyciężają. Nieświęty Mikołaj to powieść świąteczna, która zdecydowanie różni się od innych książek, które ostatnio ukazały się na rynku wydawniczym. Dlaczego warto po nią sięgnąć?

Ile kobieta jest w stanie zrobić dla ukochanego?

Jaśmina posiada artystyczną duszę. Marzy o otwarciu własnej pracowni, w której uczyłaby robienia na drutach i szydełkowania. Pragnie też sprzedawać swoje rękodzieło. Niestety, pod wpływem nacisków ze strony partnera, zostaje właścicielką firmy ze sprzętem budowlanym. Jaśmina zupełnie nie zna się na tej branży, mimo to zgadza się, bo kocha Radka. Ten z kolei tłumaczy jej, że ona zapłaci niższy ZUS, bo jest zatrudniona na pół etatu w pasmanterii.

Zaległe płatności

Pewnego listopadowego dnia Jaśmina zostaje poinformowana przez swoją przyjaciółkę, że Radek zalega z płatnością za faktury. Kobieta postanawia to wyjaśnić, w tym celu udaje się do swojej firmy. Tam zastaje nową księgową, która ją uspokaja. Po chwili dzwoni też Radek z propozycją uroczystej kolacji. Niestety, to usypia czujność młodej kobiety.

Chłopiec utrzymujący swoją rodzinę

O swoim trudnym położeniu Jaśmina dowiaduje się z listu dostarczonego jej przez małego chłopca, Julka. Ten otrzymał za to zlecenie 20 zł. Nie wie jednak, co zawiera korespondencja. Julek skrywa jakąś tajemnicę. W jego domu nie dzieje się najlepiej, dlatego chłopiec przejął obowiązek pozyskiwania środków do życia. Cieszy się, gdy Jaśmina daje mu kolejne 20 zł. Ma odwiedzić młodą kobietę za trzy dni.

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie

Po otwarciu listu Jaśmina się załamuje. Na szczęście w trudnych chwilach może liczyć na Bernadettę, swoją najlepszą przyjaciółkę. Ta szybko stawia ją do pionu i pomaga zorganizować prawnika, który trudni się w ściganiu oszustów, którzy wykorzystali dobre serce kobiet.

Jak potoczą się dalsze losy młodej kobiety o artystycznej duszy? Czy straci cały swój majątek?  Czy na zawsze straci wiarę w ludzi i miłość?  Jaką tajemnicę skrywa Julek? Jaki wpływ na jego życie wywrze spotkanie z Jaśminą?

Nieświęty Mikołaj – powieść świąteczna inna niż reszta

Nieświęty Mikołaj to powieść świąteczna o problemach zwykłych ludzi. Boże Narodzenie nie dla każdego jawi się jako magiczny czas, wszak niektórzy zmagają się z ogromnymi trudnościami.  Magdalena Kordel pokazuje, że niezależnie od naszego położenia, najważniejsze jest wsparcie innych ludzi, na których zawsze możemy liczyć.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz