Kultura Styl życia

Niespodzianki losu – Krystyna Mirek

Niespodzianki losu – Krystyna Mirek

Już 19 maja ukaże się IV tom sagi Jabłoniowy Sad. Krystyna Mirek zdecydowała się napisać kontynuację przygód rodziny Zagórskich. W rezultacie już niebawem na półki w księgarniach trafi powieść Niespodzianki losu.

Powrót do bohaterów Jabłoniowego Sadu

Do bohaterów Jabłoniowego Sadu powracamy po kilku latach przerwy. Okazuje się, że Gabrysia, która w III tomie leżała w szpitalu na podtrzymaniu ciąży, urodziła zdrową córeczkę. Emilka ma obecnie kilka lat, a jej mama pracuje jako pielęgniarka. Nie da się ukryć, że do swojej pracy czuje powołanie.

Blaski i cienie macierzyństwa

W życiu Julii również zaszły diametralne zmiany. Pani weterynarz wyszła za mąż za Bartosza i urodziła mu bliźniaczki. Choć Julia nie żałuje podjętych decyzji, bardzo kocha swojego partnera i córeczki, boryka się z trudnymi emocjami. Młoda kobieta tęskni za pracą w gabinecie weterynaryjnym. Czasem chciałaby wyjść z domu i wieść dawne życie. Niestety, Bartosz jest nieprzejednany. Ma dość staroświeckie podejście do roli kobiet. Uważa, że Julia powinna zająć się wychowywaniem córek, ponieważ jest dla nich najważniejsza. Postawa Bartka wynika z jego własnych trudnych doświadczeń.  W związku z tym mężczyzna jest nieprzejednany. W Julii natomiast zaczynają rodzić się kompleksy. Ma ona ogromne zastrzeżenia do tego, jak wygląda jej ciało po porodzie. Czy para przetrwa kryzys?

Nadmiar obowiązków potrafi przytłoczyć

Maryla dobrze dogaduje się z mężem i z powodzeniem prowadzi ogród. Na co dzień pracuje też zawodowo i pnie się po kolejnych szczeblach kariery.  Czasem jednak dopada ją ogromne uczucie zmęczenia. Opieka nad dorastającymi chłopcami, absorbująca praca zawodowa i ogród to stanowczo za wiele dla jednej osoby.

Jaką tajemnicę skrywa Weronika?

W życiu Zagórskich pojawia się Weronika. To młoda dziewczyna, która skrywa pewną tajemnicę. Czuje, że jej dotychczasowe życie runęło. Tęskni za ukochanym, który ją skrzywdził. Ma też problemy finansowe. Gdy w księgarni poznaje Jana, początkowo wszystkiego mu zazdrości. Mężczyzna okazuje jej jednak ogromne zainteresowanie. Dręczy go bowiem myśl, czy Weronika jest tą dziewczynką, o której myśli. Co skrywa Jan Zagórski? Czy zdradził swoją żonę i może mieć nieślubną córkę? A może chodzi o coś zupełnie innego?

Wiatr zmian

Wiosna, która zawitała do Jabłoniowego Sadu niesie  ze sobą liczne zmiany. Od początku wyczuwa je Maryla.  Czy okażą się one pomyślne dla rodziny Zagórskich? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w powieści Niespodzianki losu.

Niespodzianki losu –  wartościowa powieść obyczajowa

Krystyna Mirek po raz kolejny stworzyła historię, która chwyta za serce. Jednocześnie w niezwykle przystępny sposób ukazała problemy społeczne, z którymi boryka się wiele osób. Długi, źle ulokowane uczucie, dylematy świeżo upieczonej mamy, nadmiar obowiązków – wszystko to nie jest nam obce. Niespodzianki losu to niezwykle mądra powieść obyczajowa, którą czyta się jednym tchem.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz