Miłość i związki

Nieśmiały facet czy niezainteresowany mężczyzna?

Nieśmiały facet czy niezainteresowany mężczyzna

Andrea Piacquardio z Pexels

Relacje damsko-męskie bywają bardziej skomplikowane, niż nam się wydaje. Wiele z nas wychowało się na filmach disneyowskich oraz komediach romantycznych w stylu Pretty Woman. W rezultacie wierzymy, że każdy marzy o romantycznej miłości. Samo uczucie jest tak niezwykłe, że dodaje nam odwagi i zwalcza wszelkie przeciwności losu. W praktyce jednak bywa różnie. Jak rozpoznać, czy to nieśmiały facet czy niezainteresowany mężczyzna?

Brak inicjatywy ze strony mężczyzny. Jak odróżnić nieśmiałość od braku zainteresowania?

Nie zawsze mężczyzna wykazuje inicjatywę. Fakt, iż tego nie robi, nie oznacza jeszcze, że mu się nie podobasz. Niestety, nieśmiały facet często ma problem z nawiązywaniem relacji z kobietami. Nie ma w sobie dość odwagi, aby do nich podejść i zagadać. Będzie patrzył się w twoją stronę z nadzieją, że to ty zainicjujesz kontakt. Gdy to zrobisz, odpowie entuzjazjem. Ponadto nieśmiały facet często wysyła jasne komunikaty poprzez mowę ciała. Np. czerwieni się, gdy powiesz mu coś miłego. Ucieka wzrokiem, gdy dłużej się w niego wpatrujesz. Nieśmiało całuje cię w policzek. Jest w tym bardzo uroczy. Niezainteresowany mężczyzna potrafi nawiązywać relacje z kobietami, gdy ma na to ochotę. Gdy do niego podejdziesz, nie wykaże specjalnego entuzjazmu. Nie będzie się czerwienił i czuł zdenerwowany rozmową z tobą. Nie dostrzeżesz u niego nerwowych ruchów, przestępowania z nogi na nogę etc.

Nieśmiały facet waży słowa

Pamiętaj o tym, że nieśmiały facet waży słowa. On nie wyskoczy z tekstem – właśnie rozmawiasz z ideałem albo znajomość ze mną jest największą nagrodą, jaka cię spotkała. To świadczy o zarozumiałości. To już nawet nie jest zdrowa pewność siebie. Nieśmiały facet proponując randkę, od razu dodaje, że zaprasza cię pod warunkiem, jeśli masz na to ochotę i czas. Kieruje nim strach przed odrzuceniem i nie potrafi go dobrze ukryć.  Będzie się starał mówić kulturalne komplementy, aby cię nie urazić swoim zachowaniem. Niezainteresowany mężczyzna, który wyczuł okazję, aby zaliczyć seksualną przygodę, wyskoczy z pikantnym tekstem, zanim się obejrzysz.

Nieśmiały facet cieszy się, gdy kobieta wychodzi z inicjatywą

Nieśmiały facet zawsze reaguje pozytywnie na kobiecą inicjatywę. Czasem odmawia, bo np. ma drugą zmianę w pracy, ale dziękuje za propozycję i chce się spotkać w innym terminie. Gdy sama go pocałujesz w policzek, będzie się szczerze cieszył, lekko czerwieniąc lub będąc zmieszanym. Gdy złapiesz za rękę, nie będzie się wyrywał z twojego uścisku, aby zamanifestować swoją niezależność.

Nieśmiały facet nie dąży wyłącznie do seksu

Nieśmiały facet nie zaciąga cię do łóżka na pierwszym czy drugim spotkaniu. Często potrzebuje na to kilku miesięcy, chce cię lepiej poznać, poza tym nie ma w sobie takiej śmiałości i boi się odrzucenia. Nie chciałby cię zrazić do siebie, narzucając zbyt szybkie tempo.

Niezainteresowany mężczyzna stawia na seks bez zobowiązań

Jeśli facet jest miły i uprzejmy, robi ci obiad, ale mówi, że interesuje go seks bez zobowiązań, to znaczy, że tak jest. Nie wmawiaj sobie, że jego romantyczny gest przeczy jego słowom. Być może jest on dobrze wychowany, może pragnie namiastki bliskości, a może po prostu lubi gotować. Niemniej gdy podkreśla niezobowiązujący charakter waszej relacji, to zapewne tak jest.

Niezainteresowany mężczyzna pozwala sobie na śmiałe teksty

Pamiętaj, że gdy mężczyzna nie wychodzi z inicjatywą, nie dąży do związku, ale często pozwala sobie na śmiałe teksty, to jego postawy nie możesz usprawiedliwić nieśmiałością. Ktoś, kto naprawdę się w tobie zakochuje, ale nie wie, jak posunąć sprawy do przodu, nie rzuci tekstu o tym, że wyobraża sobie, jak robi z tobą różne rzeczy w sypialni.

Niezainteresowany mężczyzna nie okazuje czułości i nie reaguje na nią zbyt przychylnie

Jeśli facet stawia na seks bez zobowiązań, to czułość go krępuje. Nawet osoby z pozabezpiecznym stylem przywiązania, które nie reprezentują stylu unikowego, reagują pozytywnie na przytulanie, pocałunki, trzymanie za rękę czy masowanie pleców. Jeśli mężczyzna ucina twój zapał, gdy chcesz go trzymać za rękę, nie usprawiedliwiaj go nieśmiałością. On doskonale wie, co robi. Jest niezainteresowany związkiem, do którego dążysz m.in. poprzez czułość. Seks bez zobowiązań w pełni go satysfakcjonuje.

Dodaj komentarz