Kultura Styl życia

Niepokorna – Madeline Sheehan

Niepokorna Madeline Sheehan

Niepokorna to powieść o bliskiej relacji Eve i Deuce – pary, którą dzieli nie tylko spora różnica wieku, cieniem na ich związku kładzie się także skomplikowana relacja ich rodzin. Akcja książki Madeline Sheehan rozgrywa w środowisku związanym z klubem motocyklowym. Jest to dość specyficzny świat, o czym świadczy chociażby język, jakim posługują się bohaterowie powieści Niepokorna. Czy Madeline Sheehan udało się stworzyć ciekawą historię, która trzyma czytelnika w napięciu do ostatniej strony?

Niepokorna – Madeline Sheehan wiernie oddała klimat klubu motocyklowego

Niepokorna Madeline Sheehan to pierwsza na polskim rynku powieści z cyklu poświęconego klubowi motocyklowemu. Wydawnictwo Czwarta Strona podczas tłumaczenia oryginału na język polski nie  ugrzeczniało wypowiedzi głównych bohaterów. Środowisko związane z klubami motocyklowymi jest dość specyficzne, czytelnika zatem nie powinna dziwić obecność  przekleństw i nietypowych zwrotów. Deuce w chwilach bliskości z Eve często zwraca się do niej „moja dziecinko”. Czytelnik, który nie miał wcześniej do czynienia z taką literaturę, może czuć się zaskoczony określaniem kobiety mianem „suki”, tymczasem w klubach motocyklowych wyrażenie to nie uchodzi za obelżywe. Ba,  jest traktowany jako swego rodzaju komplement.

Historia dziewczyny wychowanej przez prezesa klubu motocyklowego

Eva Fox została wychowana dość szorstką ręką, jako dziecko porzucona przez matkę mogła liczyć tylko na troskę ojca – prezesa klubu motocyklowego Silver Demons. Choć była dla taty kimś bardzo ważnym, ukochaną córeczką, kontakt z jego znajomymi zajmującymi się szemranymi interesami odcisnął piętno na dorosłym życiu kobiety.

Eva jako 12-latka poznaje Deuce`a, już wtedy nie potrafi oprzeć się urokowi starszego mężczyzny. On również dostrzega w dorastającej dziewczynce coś wyjątkowego. Deuce jest przekonany, że Eva wyrośnie na piękną kobietę. Gdy 4 lata później ponownie spotyka pannę Fox, nie potrafi oprzeć się jej urokowi. Ona także pragnie Deuce`a. Chemia, która rodzi się między głównymi bohaterami,  sprawia, że przyszywany brat Evy staje się o nią zazdrosny i odkrywa swoje prawdziwe oblicze. Okazuje się, że chłopak ma na swoim koncie liczne przestępstwa i najbardziej na świecie pragnie posiąść swoją przyszywaną siostrę.

Spotkanie 16-letniej Evy z prezesem klubu motocyklowego Hell`s Horseman kończy się namiętnie. To niewątpliwie pierwsze doświadczenie erotyczne w  życiu panny Fox. Niestety, kochankowie nie wiedzą, że ich pocałunki i czułe pieszczoty obserwuje ojciec Evy. Ten grozi Deuce`owi, że jeśli ten jeszcze kiedyś zbliży się do jego córki, zabije go.

Powieść erotyczna bez romantycznych wyznań miłosnych

Pomimo iż Deuce jest starszy od Evy i ma żonę oraz dzieci, nastolatka nie potrafi przestać o nim myśleć. Po co żyje? Po to, aby kochać Deuce`a.  Nie przeszkadza jej ani szemrana przeszłość mężczyzny, ani jego skomplikowana sytuacja rodzinna.

Relacja Evy i Deuce`a pełna jest zaskakujących zwrotów akcji. Czytelnikowi z pewnością nie grozi nuda. Powieść Madeline Sheehan pt. Niepokorna to jedna z tych, które czyta się szybko i przyjemnie.  Pozwala na chwilę oderwać się od codziennych problemów i przenieść w niezwykły świat klubów motocyklowych. Specyficzny język czyni świat wykreowany przez Madeline Sheehan bardziej wiarygodnym.  Niepokorna to naprawdę godna uwagi powieść erotyczna, która wymyka się dobrze znanym nam schematom konstruowania tego typu książek. Nie znajdziemy tutaj tradycyjnych wyznań miłosnych. To szorstka opowieść o trudnym uczuciu, które zniewala zmysły, wymaga ogromnego poświęcenia, a nierzadko sprawia ból. Powieść Madeline Sheehan pt. Niepokorna całkowicie zniewala czytelnika.

 

Irmina Cieślik

Komentarze (4)

Zostaw komentarz