Kultura Styl życia

Nieosiągalny – Ewelina Nawara i Małgorzata Falkowska

Nieosiągalny – Ewelina Nawara i Małgorzata Falkowska

Nieosiągalny to współczesny romans z Kopciuszkiem w roli głównej, który wciąga i intryguje od pierwszej strony. Ewelina Nawara i Małgorzata Falkowska dołożyły wszelkich starań, aby stworzyć  historię, która zainteresuje czytelnika, a momentami go rozbawi. Dlaczego warto sięgnąć po powieść Nieosiągalny?

Dziewczyna terroryzowana przez ojca

Głównymi bohaterami książki są William oraz Olimpia. Pochodzą z zupełnie innych środowisk. Olimpia to młoda dziewczyna, która nie znosi, gdy ktoś zwraca się do niej po imieniu, które nadał jej ojciec. Wszystkim przedstawia się jako Ola. To samo robi, gdy spotyka Williama. Gdy mężczyzna odkrywa prawdę, nie rozumie, dlaczego został okłamany. Olimpia nie ma łatwego życia. Po śmierci matki wychowuje ją ojciec-despota. Kontroluje każdy ruch córki. Nigdy nie jest z niej dostatecznie zadowolony. Bardzo mocno ciśnie ją pod względem nauki. Gdy odkrywa, że z pierwszego terminu otrzymała 2, a z drugiego z 5, to zamyka dziewczynę w pokoju i dzwoni do jej pracy, aby uprzedzić, że się w niej nie zjawi. Choć Olimpia jest już studentką i pracuje w hotelu jako hostessa, nie potrafi wyrwać się spod destrukcyjnego wpływu ojca.

Mężczyzna bez prawa do prywatności

William to natomiast przystojny i niezwykle pożądany mężczyzna, który traktuje kobiety dość przelotnie. Umawia się z nimi tylko na jedno spotkanie, które kończy się seksem. Potem o nich zapomina. Tak naprawdę William czuje się jednak osaczony. Pochodzi z zamożnej i dobrze sytuowanej rodziny. Wszędzie musi przemieszczać się wraz z ochroną. Jak przystało na księcia, nie ma prawa do własnego życia. Stanowi maskotkę narodu. Jego los był znany, zanim się urodził. Choć William nie może narzekać na brak pieniędzy, to w dużej mierze jest tak samo ubezwłasnowolniony przez swoich rodziców jak Olimpia przez ojca.

Molestowanie w pracy

Pewnego dnia Olimpia zostaje poproszona przez swoją przyjaciółkę o to, aby ta zastąpiła ją w pracy. Dziewczyna zgadza się, ponieważ powód takiej zamiany nie jest błahy. Niestety, tak, jak przypuszczała, syn szefa, Hubert, nie daje jej spokoju. Traktuje ją niezwykle przedmiotowo. Olimpia musi ciągle odpierać jego końskie zaloty.

Spotkanie dziedzica ze zwykłą dziewczyną

Tego wieczoru obsługuje imprezę kuzyna Williama. Młody dziedzic także próbuje poderwać Olimpię w niewybredny sposób, proponując jej seks. Po chwili słyszy jednak ostrą ripostę. Polka daje mu kosza, a to jeszcze bardziej mobilizuje go do jej poznania.  Jak potoczą się losy tych dwojga? Czy Olimpia da szansę Williamowi? A może będzie przed nim uciekała, bo ma złe doświadczenia z mężczyznami,  na czele z własnym ojcem? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w powieści Nieosiągalny.

Współczesna opowieść o Kopciuszku

Ewelina Nawara i Małgorzata Falkowska napisały współczesną opowieść o Kopciuszku. Tym razem jednak nie mamy złej macochy, a złego ojca, który przypomina tyrana. Stosuje wobec Olimpii przemoc psychiczną. Matka Williama zasadniczo nie jest od niego dużo lepsza, bo też próbuje manipulować synem i na siłę podsyła mu kolejne dobrze urodzone kobiety. Nieosiągalny intryguje od pierwszej strony i sprawia, że trudno oderwać się od lektury. To jedna z tych książek, które zachęcają do lektury swoją lekkością.

Komentarze (3)

Lanza

2 lata temu

Ciekawe, czy głównej bohaterce będzie pisane szczęście z tym dziedzicem, a może nie zostanie do niego dopuszczona jako zwykła dziewczyna bez tytułu.

Rosia58

2 lata temu

Ciekawe, jaki finał będzie miała ta historia. Ludzie z różnych sfer nie zawsze odnajdują się we wspólnej rzeczywistości.

alibabka

2 lata temu

Bardzo zainteresowała mnie ta historia. Dobrze, że poruszono też trudny temat przemocy psychicznej, jakiej doświadcza wiele kobiet w swoich domach.

Zostaw komentarz