Kultura Styl życia

Niegrzeczne last minute – Anna Langner, Magdalena Witkiewicz i inni

niegrzeczne last minute

Wraz z nadejściem lata kusi nas lekka i przyjemna literatura. Jeśli szukacie książki, którą możecie zabrać ze sobą na urlop lub pobliską plażę, waszej uwadze polecamy antologię Niegrzeczne last minute. Ten zbiór opowiadań został stworzony przez najpopularniejszych polskich autorów. Swoją literacką cegiełkę do powstania tej książki dołożyli: Magdalena Witkiewicz, Anna Langner, Alek Rogoziński, Katarzyna Bester, Ewelina Dobosz, Gabriela Gargaś, Paulina Jurga, Paulina Klepacz, Sonia Rosa i Emilia Szelest.

Romantyczne opowiadania najpopularniejszych polskich autorów

Każde opowiadanie, które wchodzi w skład antologii Niegrzeczne last minute, różni się stylem. To pozwala nam poznać pióro poszczególnych pisarzy. Twórczość tych, którzy przypadną nam do gustu, możemy następnie zgłębić, sięgając po ich powieści.  Poszczególne historie nie są ze sobą połączone, dlatego możemy czytać je w dowolnej kolejności.

Romans z wątkiem eurowizyjnym

Alek Rogoziński, który na co dzień specjalizuje się w komediach kryminalnych, tym razem stworzył romans. Jednak nie mogło w nim zabraknąć małej intrygi, której zapewne nikt się nie spodziewał, czytając wstęp opowiadania. W historii stworzonej przez Alka Rogozińskiego znalazł się nawet wątek eurowizyjny. Pisarz nawiązuje do twórczości Mahmooda, który jest we Włoszech niezwykle popularnym artystą. W 2019 roku piosenkarz reprezentował ten kraj leżący na Półwyspie Apenińskim z utworem Soldi. Zajął wówczas stosunkowo wysokie miejsce. To właśnie występ Mahmooda okazuje się kartą przetargową, dzięki której Oldze udaje się przekonać córkę do wyjazdu do Włoch. Dzięki temu rozwiązaniu może ona odetchnąć z ulgą. Córka nie spędzi wakacji z Sebastianem, który wydaje się podejrzanym typem. Los ma jednak dla Olgi nie lada niespodziankę. Jaką? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie, sięgając po antologię Niegrzeczne last minute.

Oszust matrymonialny i szansa na nowe życie

Natomiast Anna Langner stworzyła pikantne opowiadanie, które nawiązuje też do ważnego problemu społecznego. Wraz z nadejściem wakacji często ulegamy magii chwili. Wierzymy, że mężczyzna, którego poznałyśmy, jest tym jedynym. Obdarzamy go zaufaniem, nierzadko na wyrost. Tymczasem w ten sposób można łatwo paść ofiarą oszustów matrymonialnych. Taki los spotyka właśnie Kamilę. Przyjeżdża ona wraz z Piotrem do Łeby. Spędza z nim czas w miłej atmosferze, po czym okazuje się, że mężczyzna zabrał jej telefon, dowód osobisty i karty kredytowe. Kamila musi sobie jakoś poradzić, zwłaszcza że została bez dachu nad głową, bo Piotr wymeldował ją z hotelu, a jej pokój zarezerwował już inny turysta. Gdy kobieta udaje się na plażę, nie spodziewa się, że wybawca, którego spotka na plaży, tak wiele wniesie do jej życia.

Niegrzeczne last minute – książka idealna na wakacje

Niegrzeczne last minute to antologia, w której skład wchodzą zarówno opowiadania romantyczne, jak i pikantniejsze z nutką erotyki. Wszystkie historie czyta się łatwo i przyjemnie. To niewątpliwie książka, którą warto zabrać ze sobą na wakacje. Jeśli szukasz literatury, która cię odpręży, koniecznie sięgnij po Niegrzeczne last minute.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz