Kultura Styl życia

Niedopasowani – Samantha Young i Kristen Callihan

Niedopasowani – Samantha Young i Kristen Callihan

Niedopasowani to historia kobiety i mężczyzny, których na pozór wszystko dzieli. Samantha Young i Kristen Callihan stworzyły intrygujący romans, który czyta się z zaciekawieniem od pierwszej do ostatniej strony. Znajdziemy w nim też porcję dobrego humoru.

Konserwatywny szef i nietypowe oczekiwania

Parker Brown to młoda kobieta, która może pochwalić się ponadprzeciętną inteligencją oraz ambicjami. Choć pochodzi z zamożnej rodziny i z pomocą bliskich mogłaby założyć własne przedsiębiorstwo, to decyduje się sama zapracować na swój sukces. W tym celu ubiega się o wymarzoną pracę i ją otrzymuje. Wszystko byłoby wspaniale, gdyby szef Parker nie okazał się konserwatystą. Wyznaje on tradycyjne wartości i stawia rodzinę na pierwszym miejscu. Tymczasem główna bohaterka jest aktualnie szczęśliwą singielką i wcale nie zamierza tego zmieniać.

Zatrudnienie mężczyzny odgrywającego rolę narzeczonego

Parker nie chce jednak stracić wymarzonej pracy, dlatego korzysta z pomysłu swojej przyjaciółki i zatrudnia mężczyznę, który na spotkaniach służbowych ma udawać jej narzeczonego.  Tymczasem na spotkanie zamiast Deana przychodzi Rhys. Mężczyzna, który jest w gorącej wodzie kąpany i niemal od razu nie traci szansy na zarobek. Rhysowi z trudem udaje się nie nagadać bogatej snobce paru cierpkich słów. Na szczęście w porę orientuje się, jaką umowę Parker zawarła z Deanem. Postanawia się do niej dostosować. Musi bowiem zarobić pieniądze, aby utrzymać swoją ukochaną siłownię.

Złudne pierwsze wrażenie

Choć na pierwszy rzut oka Rhys wydaje się umięśnionym, nieokrzesanym gburem, to sporo zyskuje przy bliższym poznaniu. Z czasem Parker odkrywa, że pod tą maską drzemie inteligentny i troskliwy mężczyzna, któremu nie można odmówić naturalnego uroku. Czy wzajemna fascynacja ma szanse przerodzić się w prawdziwy związek?

Książka pełna dobrego humoru

Niedopasowani to książka pełna dobrego humoru. Czyta się ją lekko i przyjemnie. Samantha Young i Kristen Callihan zadbały o to, aby pomimo przewidywalnej fabuły w książce znalazły się elementy czyniące lekturę intrygującą.  Nie wszystko jest w niej takie oczywiste, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. W powieści Niedopasowani nie znajdziemy jednak na siłę tworzonych dramatów. Akcja jest intrygująca, ale autorki uniknęły zbędnych udziwnień.

Komentarze

Zostaw komentarz