Kultura Styl życia

Niebo nad Amsterdamem – Agnieszka Zakrzewska

Niebo nad Amsterdamem

Niebo nad Amsterdamem stanowi kontynuację dwóch wcześniejszych powieści Agnieszki Zakrzewskiej – Do jutra w Amsterdamie oraz Pocztówki z Amsterdamu.  Co tym razem czeka na główną bohaterkę? Czy dane będzie jej zaznać choć odrobinę spokoju?

Szczęśliwa rodzina i dojrzała miłość

Willa w Sosnowym Lesie, która znajduje się nad malowniczym Morzem Północnym, stała się ostoją dla Agnieszki i jej bliskich. Kobieta zamieszkuje ją wraz z mężem Stijnem i 14-letnią córką, Annemarie. Ta trójka tworzy z pozoru szczęśliwą i kochającą się rodzinę. Agnieszka pracuje zdalnie jako tłumaczka, natomiast Stijn jest pilotem samolotu. Ich córka doskonali talent pianistki w szkole muzycznej.  Annemarie, jak przystało na nastolatkę, weszła właśnie w fazę buntu.

Atak na dom Agnieszki

Spokój rodziny mąci z pozoru niegroźne zdarzenie. Ktoś wrzuca kamień przez okno w ich mieszkaniu. To dopiero początek, grzmot zapowiadający prawdziwą burzę.  Agnieszka czuje się zaniepokojona tą sytuacją, martwi się bowiem o bezpieczeństwo ukochanej córki. Jej miłość do Stijna zmieniła się z gorącej na dojrzałą.

Bunt nastolatki

Annemarie jest trudnym dzieckiem. Z jednej strony zdarzają się dni, kiedy jest grzeczna. Kiedy indziej buntuje się i nie chce kompletnie słuchać rodziców. Każda próba rozmowy z nią kończy się kłótnią i wrzaskami.  Annemarie zaczyna mieć własne zdanie i nierzadko poucza rodziców np. w kwestii ochrony środowiska.

Niebo nad Amsterdamem zasnuwają ciemne chmury

Kto stoi za atakiem na dom rodziny de Briun? Do jakich okropności jest się w stanie uciec, aby zmącić jej spokój? Co nim kieruje?  Co skrywają akta prokuratora van der Lindena? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w powieści Niebo nad Amsterdamem.

Komentarze

Lanza

5 lat temu

Książka zapowiada się naprawdę interesująco. Możliwe, że pan pilot skrywa przed żoną niejedną tajemnicę.

Zostaw komentarz