Kultura Styl życia

Niebieskie motyle – Anna Sakowicz

Niebieskie motyle

Niebieskie motyle to powieść obyczajowa, w której ukazano historię trzech sióstr – Ani (nauczycielki), Gosi (malarki) oraz Matyldy (stewardesy). Pewnego dnia jedna z sióstr, Gosia, znika bez śladu. Jej krewne postanawiają ją odnaleźć. Przeszukują każdy, nawet najmniejszy zaułek Chełmna. Sprawa nie jest jednak łatwa, bo siostry niewiele wiedzą o życiu Gosi. Anna Sakowicz po raz kolejny stworzyła intrygującą powieść obyczajową.

Co się przydarzyło Gosi?

Ania i Matylda zawsze uważały, że mają z Gosią świetny kontakt i doskonale ją znają. Jednak, gdy kobieta znika, okazuje się, że to były bardzo powierzchowne relacje. Każdy ślad, na który wpadają Ania z Matyldą, okazuje się zgubny. Krok po kroku siostry odkrywają kolejne sekrety Gosi. Co się przydarzyło malarce? Czy ta wciąż żyje? A może jej zniknięcie to nietypowa forma artystycznego happeningu? Co ze sprawą jej zaginięcia mają wspólnego niebieskie motyle, które z takim zapałem malowała?

Dlaczego najprostsze rozwiązania przychodzą nam na myśl najtrudniej?

Anna Sakowicz zabiera nas na poszukiwania Gosi i czyni to w sposób, dzięki któremu czytelnik może poczuć się detektywem przemierzającym labirynt. Powieść Niebieskie motyle pokazuje, że nie wszystko jest tym, czym się wydaje. Bardzo często odnosimy błędne wrażenie, szukamy głębszego sensu lub drugiego dna tam, gdzie odpowiedź zdaje się leżeć na wyciągnięcie ręki.

Powieść poruszająca trudny temat społeczny

Niebieskie motyle to niezwykle intrygująca historia, od której nie sposób oderwać się choćby na chwilę. Czytelnik wraz z siostrami odczuwa niepokój związany z zaginięciem Gosi. Jest równie ciekawy, co się przydarzyło kobiecie i pragnie rozwikłać zagadkę jej zniknięcia. Anna Sakowicz w sposób niezwykle trafny i umiejętny zbudowała atmosferę swojej powieści. Poruszyła w nim też niezwykle trudny temat, jakim jest depresja.

Komentarze

Zostaw komentarz