Miłość i związki

Nie umiem jej okazywać uczuć, chociaż bardzo ją kocham

boję się jej okazać uczucia

Mężczyźni bardzo często mają problem z okazywaniem uczuć, chociaż bardzo kochają swoje kobiety. Są po prostu oschli, co panie często mylą z brakiem jakiegokolwiek zainteresowania. Nierzadko są przekonane, że trafiły na kolejnego typa, który wykorzystuje kobiety. Jeśli ty także należysz do grona facetów myślących sobie: nie umiem jej okazywać uczuć, chociaż bardzo ją kocham, skorzystaj z naszych porad.

Dlaczego nie umiesz jej okazywać uczuć?

Blokada z okazywaniem uczuć może mieć różne podłoże. Może zwyczajnie nie wiesz, jak pokazać jej, że ją kochasz, bo u ciebie w domu nie okazywano sobie uczuć.  Czasem hamować może cię strach przed odrzuceniem, bo nie wiesz, czy ona też cię kocha.

Okaż jej swoje zainteresowanie w bezpieczny sposób za pomocą czynów

Jeśli ją kochasz, musisz przełamać się do tego, aby jej to jakoś okazać. Nie namawiamy cię do żadnych wielkich deklaracji i wyznań. Jeśli ona jest dla ciebie kimś wyjątkowym, okaż to za pomocą czynów. Możesz np. zaprosić ją na wyjście ze znajomymi na piwo i trzymać ją za rękę lub obejmować. Kobiety są wrażliwe na takie gesty.

Spróbuj powiedzieć jej jakiś trafny komplement, pocałuj ją w usta, policzek lub w czoło. To także bardzo mocny gest, dzięki któremu ona poczuje się dla ciebie ważna, a ty nie będziesz musiał wprost odkrywać się ze swoimi uczuciami.

Zawsze możesz się z tego zgrabnie wymiksować

Spotykaj się z nią regularnie, pisz do niej wiadomości, dzwoń. Kobiety z reguły doceniają kontakt z facetem.  Tak naprawdę nie musisz mówić, jak bardzo ją kochasz, by dać jej w bezpieczny sposób dać odczuć, ile dla ciebie znaczy. Pamiętaj, że pisanie wiadomości, pocałunek czy objęcie w pasie nie jest jednoznacznym wyznaniem miłości. Jeśli ona nie odwzajemnia twoich uczuć, możesz się z tego zgrabnie wymiksować, pozując na poszukiwacza przygód. Ale jeśli jej na tobie zależy, poczuje, że ona również nie jest tobie obojętna.

Staraj się z nią spędzać czas i gdy poczujesz się pewniej w jej towarzystwie, możesz zaprosić ją na wesele, imprezę firmową, pojechać z nią na weekend za miasto etc.

Nie bój się jej okazywać czułości

Pamiętaj, że dla kobiet bardzo ważne jest twoje zachowanie podczas seksu. Jeśli ją przytulisz po i pocałujesz, to nie będzie to jednoznaczne wyznanie uczuć, ale dobry znak, który ona z pewnością właściwie zinterpretuje, jeśli jej na tobie zależy.

Tak naprawdę można wiele zbudować na drobnych gestach, które nie mówią wprost: kocham cię. W razie odrzucenia zawsze możesz powiedzieć, że masz taki styl bycia i także traktowałeś waszą znajomość dość luźno. Ale jednocześnie wprawiasz w ruch waszą relację i jeśli osiągnie ona odpowiednio wysoki pułap, sam w końcu poczujesz, że możesz jej bez obaw wyznać miłość.

Dodaj komentarz