Encyklopedia menopauzy Menopauza

Nie daj się rozdrażnieniu!

nie-daj-sie-rozdraznieniu

Uderzenia gorąca uprzykrzają życie kobietom w wieku okołomenopauzalnym. Pojawiają się znienacka i sprawiają, że twarz zalewa się rumieńcem. W jaki sposób można złagodzić uderzenia gorąca?

Nie daj się rozdrażnieniu!

W świadomości społecznej menopauza zapisała się jako okres, w którym mają miejsce wahania nastroju. Panie, które przechodzą przekwitanie, często skarżą się na rozdrażnienie. Czy podczas menopauzy można cieszyć się dobrym nastrojem?

Hormony wywierają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Na szczęście nie są jedynym czynnikiem determinującym nastrój. Istnieją sposoby, które pozwalają ukoić zszargane nerwy. W jaki sposób można uporać się z rozdrażnieniem?

Wycisz się

Wiele osób traktuje medytację jako fanaberię, która przywędrowała do nas z Azji. W rzeczywistości taka forma wyciszenia nie musi przyjmować charakteru religijnego. Choć medytację rozpropagowali buddyści, z tej techniki coraz częściej korzystają psychoterapeuci. Oddając się medytacji, zyskujemy dystans do codziennych spraw, co pomaga uświadomić sobie, które problemy są istotne, a którymi nie warto zaprzątać sobie głowy. Jednocześnie doskonalimy umiejętność panowania nad emocjami. Osoby, które medytują, rzadziej skarżą się na problemy z koncentracją.

Udaj się w podróż

Panie, które zmagają się z rozdrażnieniem, powinny zastanowić się nad zmianą otoczenia. Weekend spędzony poza miastem pozwoli zapomnieć o problemach. Kontakt z naturą wpływa korzystnie na nasz nastrój. Osoby, które wypoczywają na łonie natury, są szczęśliwsze i rzadziej chorują na serce. Świeże, górskie powietrze działa jak najlepszy krem przeciwzmarszczkowy. Dotleniona skóra nabiera zdrowego kolorytu i wygląda młodziej.

pobliski park

Jeśli finanse lub zobowiązania zawodowe nie pozwalają nam na wyjazd z miasta, warto wybrać się na długi spacer. Wysiłek fizyczny rozładowuje stres i sprawia, że na pewne sprawy spoglądamy z nowej perspektywy. Po pokonaniu kilku kilometrów może okazać się, że spór, jaki toczymy z sąsiadką, jest bezzasadny. Nie warto zaprzątać sobie głowy sprawami, które nie mają znaczenia. Negatywne emocje pozbawiają nas energii, którą mogłybyśmy wykorzystać na naukę języków obcych czy lekturę ciekawej książki.

Tekst sponsorowany

Uderzenia gorąca uprzykrzają życie kobietom w wieku okołomenopauzalnym. Pojawiają się znienacka i sprawiają, że twarz zalewa się rumieńcem. W jaki sposób można złagodzić uderzenia gorąca?

Unikaj pesymistów

Każda z nas jest w stanie wskazać co najmniej jedną osobę, która działa na nas jak płachta na byka. Różnimy się charakterem i sposobem bycia, inaczej wyrażamy emocje. Jeśli drażni nas zachowanie koleżanki z sąsiedztwa, ograniczmy kontakt z nią do minimum. Warto uświadomić sobie, iż nie każdy musi być naszym przyjacielem. Unikajmy wampirów energetycznych i wiecznych pesymistów. Przebywając z osobą, która nie dostrzega pozytywnych aspektów życia, często popadamy w stan przygnębienia i apatii. Zły nastrój jest zaraźliwy.

Skorzystaj z porady lekarza

Czasem negatywne emocje przyjmują monstrualne rozmiary. Gdy złość zaczyna rządzić naszym życiem, warto udać się do lekarza. Specjalista przeprowadzi szczegółowy wywiad i zleci stosowne badania. Na ich podstawie wybierze odpowiedni preparat, który złagodzi uciążliwe objawy menopauzy.

Pomyśl o suplementach

Polki chętnie sięgają po suplementy diety na bazie fitoestrogenów, czyli substancji wytwarzanych przez rośliny. Te specyficzne związki chemiczne pod względem budowy przypominają żeńskie hormony płciowe. Choć charakteryzują się mniejszą aktywnością niż ludzkie estrogeny, poprawiają jakość życia kobiet w okresie przekwitania. W związku z tym, iż fitoestrogeny uzupełniają niedobór żeńskich hormonów płciowych, panie odczuwają wyraźną poprawę i zmniejszenie uciążliwości takich objawów jak uderzenia gorąca, ogólne rozdrażnienie czy nadmierna potliwość.

Preparatem, który dostarcza składników charakteryzujących się wysoką skutecznością działania jest Ligunin TermoStop. Został on opracowany z myślą o kobietach, którym objawy menopauzy utrudniają normalne funkcjonowanie. Ligunin TermoStop zawiera ekstrakt z szyszek chmielu standaryzowany na 8-prenylnarygeninę. Związek tenwykazuje najwyższą aktywność spośród dotychczas poznanych fitoestrogenów. Lignany lniane, czyli fitoestrogeny wyodrębnione z siemienia lnianego, wspomagają działanie 8-prenylnarygeniny. 2 kapsułki preparatu Ligunin TermoStop (zalecana dzienna dawka) dostarczają organizmowi 50 mg lignanów lnianych i 85 μg 8-prenynarygeniny.

Tekst sponsorowany

Komentarze (7)

pati25

6 lat temu

Z uderzeniami gorąca nie mam problemu.Natomiast czasami jestem rozdrażniona.Wszystko mnie denerwuje,nawet mały hałas.Próbuję się uspokoić.
Najlepiej gdy jestem sama,nikt się do mnie nie odzywa

filodendron

7 lat temu

Rozdraznienie to paskudna dolegliwość, mozna przez nia stać sie osoba nie do wytrzymania – a to bardzo niedobrze:\
Lepiej sie wyciszyć i uspokoić.:)

Mindi

7 lat temu

Nie mam uderzeń gorąca, ale wiem, że menopauza może też tak się objawiać. Nie zamierzam poddawać się złemu samopoczuciu tylko skorzystam z podanych tu rad 🙂

mejgosia

7 lat temu

Mam już dość! Moje uderzenia są okropne, i zamiast słabnąć, mam wrażenie ,że z czasem się nasilają, są dłuższe i częstsze!:( Zaraz biegnę do apteki po Ligunin Termo stop! Mam przeczucie ,że to mi pomoże, tym bardziej, że ostatnio nic nie brałam!

Zostaw komentarz