Kultura Styl życia

Negatyw szczęścia: Inizio – Ludka Skrzydlewska

Negatyw szczęścia: Inizio

Powieść Negatyw szczęścia: Inizio stanowi trzecią w dorobku Ludki Skrzydlewskiej. Autorka za każdym razem oddaje w ręce czytelników ciekawe, dobrze skonstruowane książki, które trzymają w napięciu i pochłaniają bez reszty.

Niecodzienna propozycja pracy we włoskim domu mody

Aleksandra to młoda dziewczyna, która ukończyła w Warszawie Akademię Sztuk Pięknych. Gdy odchodzi z pracy w nieprzyjaznych okolicznościach, poszukuje dla siebie zajęcia. Wówczas, ku swojemu ogromnemu zaskoczeniu, otrzymuje propozycję pracy w mediolańskim domie mody Di Volpe. Oferta zostaje do niej skierowana za sprawą jej matki, która porzuciła Saszę w dzieciństwie, by w pełni poświęcić się pracy w modelingu.  Dziewczyna pragnie jednak zmiany, dlatego wyrusza w podróż do Włoch.

Ciepłe przyjęcie w nowym miejscu pracy

W prestiżowym domu mody Sasza zostaje ciepło przyjęta przez współpracowników. Jest zaskoczona, jak szybko odnalazła się w nowym dla siebie miejscu i jak dobrze daje sobie radę z kolejnymi zadaniami.  Łyżką dziegciu okazuje się jednak postać Alessandra di Volpe, który początkowo nie zdradza jej swojej prawdziwej tożsamości.  Mężczyzna uważa, że córka znanej modelki powinna poznać świat mody od podszewki. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby Alessandro nie powodował u Saszy szybszego bicia serca i nie ukrywał przed nią pewnych bardzo istotnych informacji.

Ciemne chmury nad włoskim domem mody

Perypetie sercowe głównej bohaterki schodzą jednak na dalszy plan, gdy sytuacja staje się naprawdę trudna. Pewne wydarzenia mogą zaważyć na dalszej karierze utalentowanej fotografki i znanego domu mody.  Czy Alessandro i Sasza przetrwają ten trudny czas?

Wyrazista bohaterka dążąca do szczęścia

Główna bohaterka powieści Negatyw szczęścia: Inizio jest niewątpliwie charyzmatyczna. To kobieta, która nie pozwala sobie w kaszę dmuchać. Pomimo że nie ma łatwej relacji z matką, to nie odrzuca jej propozycji, aby zrobić jej na złość. Potrafi się skupić na tym, co jest dla niej najbardziej korzystne.  Umie kierować swoim życiem zawodowym i wybierać dobre propozycje. Ludka Skrzydlewska po raz kolejny udowodniła, że potrafi pisać intrygujące i nietuzinkowe powieści obyczajowe. Negatyw szczęścia: Inizio wyróżnia się w swoim gatunku literackim. To książka, która okazuje się nieprzewidywana, a przez to niesamowicie ciekawa.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz