Dieta

Naturalne sposoby na uzupełnienie niedoboru magnezu w organizmie

Naturalne sposoby na uzupełnienie niedoboru magnezu w organizmie

Niedobór magnezu to dość często spotykany problem. Na ogół wynika on z niewłaściwej diety, jednak nie bez znaczenia pozostaje stres, w jakim żyjemy czy przedłużająca się menstruacja, której towarzyszy mocne krwawienie. Niedobór magnezu prowadzi do skurczy, które są bolesne, problemów z koncentracją, ogólnego rozdrażnienia i nerwowości. Nie jest to nic przyjemnego, dlatego przedstawiamy naturalne sposoby na uzupełnienie niedoboru magnezu w organizmie.

Banany

To tanie i łatwo dostępne owoce, które nasz organizm trawi bez trudu. Oprócz magnezu dostarczają potasu oraz skrobi. Warto je jeść, gdy czujemy nagły spadek energii. Ich konsumpcję zaleca się też przy problemach gastrycznych, gdyż działają osłonowo na jelita, są łatwo przyswajalne i tym samym wzmacniają nasz organizm, dostarczając mu energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania.

Kakao

Połączone z mlekiem i podgotowane stanowi źródło łatwo przyswajalnego magnezu. Na dodatek poprawiamy sobie humor, bo kakao zwiększa syntezę serotoniny w naszym organizmie. Warto po nie sięgać zawsze, gdy jesteśmy smutne, od razu poczujemy się nieco lepiej. Teobromina zawarta w kakao ma silne właściwości antyoksydacyjne, dlatego też zapobiega powstawaniu wolnych rodników odpowiedzialnych za procesy starzenia się organizmu.  Warto pamiętać, że czyste kakao ugotowane na mleku bez dodatku cukru nie jest aż tak bardzo kaloryczne, jak mogłoby się wydawać, samo w sobie jest dość słodkie, dlatego jeśli możesz, to go nie dosładzaj.

Jogurt naturalny zmiksowany z bananem oraz kakao

Jeśli dostałaś drgawek lub czujesz, że jesteś okropnie rozdrażniona, przygotuj sobie smaczny deser uspokajający. Wystarczy sięgnąć po blender, wrzucić do niego banana, jogurt naturalny i łyżkę prawdziwego kakao. Uzyskasz koktajl bogaty w łatwo przyswajalny magnez. Po godzinie skurcze i nerwowość ustąpią.

Plastry dobrego żółtego sera

Gdy mówimy o żółtym serze, na ogół myślimy o wysokiej zawartości wapnia, który korzystnie wpływa na nasze kości. Tymczasem żółty ser, jeśli jest wysokiej jakości, dostarcza też magnezu, który wpływa korzystnie na pracę układu mięśniowego i nerwowego.

Woda mineralna bogata w magnez

Zwykła woda źródlana czy mineralna zazwyczaj nie obfituje w ten składnik. Istnieją jednak pewne ujęcia wody bogatej w ten pierwiastek. Warto kupić taką wodę mineralną, gdy ostatnio często mamy skurcze lub gdy zaczęliśmy sporo trenować w czasie wolnym.

Dodaj komentarz