Męska Strefa Zaburzenia erekcji

Naturalne sposoby na potencję

naturalne-sposoby-na-potencje

Zaburzenia erekcji to przypadłość, która zależy od wielu czynników. Proponowane w aptekach preparaty dają skutki natychmiastowe, ale tylko doraźne, dlatego może lepiej spróbować metod naturalnych?

Naturalne metody nie tylko są bezpieczniejsze dla naszego zdrowia, ale pozwalają dłużej i czesciej cieszyć się radością ze współżycia bez pomocy farmakologicznej.

U źródła problemu

Na erekcję wpływa wiele czynników – choroby prostaty, krążenia, stres, zmęczenie, rutyna. Niestety, czasem ochota jest, siły są, nie mamy problemów z pęcherzem ani prostatą… a tu nic. Taka nieposłuszność ciała frustruje, złości, niepokoi. Bardzo często poczucie męskości zalezy od tego, czy potrafimy zaspokoić partnerkę. I choć ona przekonuje, że to nieprawda – mężczyzna czuje inaczej.

Bardzo łatwo sięgnąć wtedy po doraźne środki farmaceutyczne lub preparaty ziołowe. Niestety, ma to swoją cenę w postaci uzależnienia psychicznego od obecności farmaceutyku i może powodować dalsze, pogłębiające się problemy z erekcją.

Głowa do góry!

Przede wszystkim należy zacząć od zmiany diety. Nie mówimy tu o odchudzaniu czy drastycznym przejściu na sałatki owocowe, a raczej o uzupełnieniu codziennej diety o pokarmy, które tradycyjnie uważane są za afrodyzjaki. W czym one pomogą?

Joanna Pastuszka-Roczek

Zaburzenia erekcji to przypadłość, która zależy od wielu czynników. Proponowane w aptekach preparaty dają skutki natychmiastowe, ale tylko doraźne, dlatego może lepiej spróbować metod naturalnych?

Jedzenie, które pobudza, ma właściwości wspomagające krążenie, przemianę tłuszczy, poprawia utlenienie krwi. Najbardziej znanymi afrodyzjakami są owoce morza czy kawior, ale są one trudno dostępne i niekoniecznie na każdą kieszeń.

O wiele prościej będzie uzupełnić codzienne posiłki sporą ilością natki pietruszki – na przykład na kanapkach, w zupie. Po skończonym posiłku dobrze jest schrupać kawałek selera (zwykłego białego, lub naciowego). Ziemniaki posypmy lubczykiem. Nalezy zmniejszyć ilość soli w potrawach – dobry efekt daje wymieszanie jej z odrobiną chilli – wtedy mamy gwarancję, że nie przesolimy, a niedosolona potrawa nie będzie mdła.

Cynamon, imbir, gałka muszkatołowa… choć nazwy te przede wszystkim kojarzą się z ciastkami, warto wiedzieć, że czynią cuda z układem pokarmowym i krążeniem.

Wypita wieczorem gorzka herbata zaparzona z tymi przyprawami (pół łyżeczki mieszanki na szklankę) sprawi w krótkim czasie, że erekcja przestanie być kaprysem nieposłusznego ciała.

Dzięki tym pokarmom poprawi się utlenienie krwi – będziemy się mniej pocić przy wysiłku fizycznym, nasz pot przestanie mieć przykry zapach, wydłuży się czas stosunku.

Joanna Pastuszka-Roczek

Zaburzenia erekcji to przypadłość, która zależy od wielu czynników. Proponowane w aptekach preparaty dają skutki natychmiastowe, ale tylko doraźne, dlatego może lepiej spróbować metod naturalnych?

Nie przegrzej się

Zaburzenia erekcji bardzo często spotykane są u mężczyzn, którzy przegrzewają swoje genitalia, szczególnie jądra. Sprzyja temu siedzący tryb życia, noszenie ciasno przylegającej bielizny oraz nadwaga, objawiajaca się sporym brzuszkiem.

Przede wszystkim – ciasna bielizna idzie w kąt. Wielu panów, którzy rezygnują ze slipek na rzecz bokserek, często na początku czuje się niepewnie, jednak to bardzo szybko mija. Jeśli praca wymaga siedzenia, postaraj się więcej ruszać w wolnym czasie.

Na początek wystarczy parę przysiadów w dobrze przewietrzonym, chłodnym pomieszczeniu. Najlepiej wykonywać je bez bielizny, rano i wieczorem. jeśli nie mamy ku temu warunków, możemy wykonywać je w łazience, a następnie opłukać ciało chłodną (nie zimną) wodą.

Jeśli mamy możliwość, jak najcześciej korzystajmy z biczy wodnych lub sauny fińskiej. Zabiegi te poprawiają krążenie, nie dopuszczając do przegrzania organizmu. Jedna sesja z biczami wodnymi lub dwie wizyty w saunie są równie skuteczne, co porządna przebieżka.

Naturalnie, jeśli problemy z erekcją pogłębiają się, najlepiej udać się do specjalisty. Być może przyczyna leży gdzieś głębiej.

Joanna Pastuszka-Roczek

Komentarze (4)

pati25

11 lat temu

Zaburzenia erekcji spotykają mężczyzn..Mogą być tego różne przyczyny.Mężczyźni starają się ukrywać,że mają taki problem.Wstydzą się rrozmawiać o tym ze swoimi partnerkami.Sięgają po leki.Mogą przecież skorzystać z podanych rad,z naturalnych sposobów.

drobina

11 lat temu

Głowa do góry Panowie! Warto chyba skorzystać z tych rad, chociażby zjeść solidną porcję natki pietruszki;)

Mindi

11 lat temu

Podobno każdy pan kiedyś ma taki moment gdy nie czuje się pewny. Oni nie lubią na ten temat rozmawiać, więc może warto podsunąć naszym panom komputer i zaproponować, żeby poczytali co piszą na portalu o mężczyznach. Gdyby się czuli czymś zaniepokojenie to będą wiedzieli co robić albo nauczą się z nami rozmawiać o wszystkich problemach.

filodendron

11 lat temu

Ciekawe rady, niektóre panie na pewno skorzystają po podaniu takie herbatki .Mam być gorzka,a jak mąż zażyczy sobie cukru ,to ciekawe ,czy też będzie działać

Zostaw komentarz