Leczenie NTM NTM
Naturalne sposoby na choroby układu moczowego

Kobiecy układ moczowy jest bardzo wrażliwy na różne czynniki. Często to my same jesteśmy sobie winne nosząc zbyt ciasną bieliznę czy za krótkie kurtki.
Nie pomaga nam także nasza anatomia – cewka moczowa kobiet jest krótsza i szersza niż cewka mężczyzny, dlatego też drobnoustroje chorobotwórcze szybciej docierają np. do pęcherza i powodują różne zapalenia. Na szczęście istnieją naturalne sposoby zwalczania chorób układu moczowego i o tym właśnie będzie dzisiejszy artykuł.
Płyny
W sytuacji, kiedy mamy zapalenie pęcherza, musimy przyjmować dużo płynów, gdyż w ten sposób możemy ograniczyć rozwój infekcji. Gdy pijemy za mało, produkcja moczu jest niewielka i dodatkowo jest on bardzo zagęszczony. W tym okresie powinno się wypijać co najmniej 3 l płynów dziennie. Pierwszego dnia warto wypijać co godzinę szklankę wody (przegotowanej, może być z sokiem z cytryny). Ma to na celu wypłukiwanie bakterii z pęcherza moczowego i dróg moczowych.
Witamina C w tabletkach
Jeśli ktoś nie lubi wody z sokiem z cytryny, to może łykać tabletki z witaminą C. Witamina C powoduje obniżenie pH moczu, co jest czynnikiem sprzyjającym utrzymaniu dróg moczowych w dobrej kondycji.
Rozgrzewanie
Ciepłe napoje świetnie rozgrzeją nasz organizm, jednak warto też ogrzewać go od zewnątrz. W tym celu dobrze jest zaopatrzyć się w tradycyjne termofory czy poduszki elektryczne i rozgrzewać nimi dolną część pleców czy podbrzusze. Jeśli jednak nie mamy w domu żadnego termoforu, można użyć zakręcanej butelki, którą należy wypełnić ciepłą (nie gorącą) wodą, owinąć w ręcznik i przyłożyć do ciała.
Milena L.
Kobiecy układ moczowy jest bardzo wrażliwy na różne czynniki. Często to my same jesteśmy sobie winne nosząc zbyt ciasną bieliznę czy za krótkie kurtki.
Zioła
Jeśli mówimy o naturalnych sposobach, to nie możemy zapominać o ziołowych herbatkach. Herbatki z niektórych ziół działają moczopędnie i łagodzą objawy zapalenia układu moczowego, dlatego też warto wypijać ich około litra w ciągu doby. Jeżówka, mniszek, pokrzywa czy brzoza świetnie sprawdzą się na ukojenie podrażnionego pęcherza. Można też pić napar z bratka, skrzypu czy nawłoci. Zarówno zioła suszone, jak i gotowe herbatki, są polecane w walce z chorobami układu moczowego.
Nasiadówki
Jest to stary sposób na zwalczanie infekcji, który w ostatnich latach znów wraca do łask. Aby przygotować nasiadówkę, potrzebna jest miska, gorąca woda i zestaw ziół. Najpierw należy przygotować napar z ziół, a później przelać go do miski. Nad miską należy kucnąć i przykryć się ręcznikiem od talii. Woda nie może być zbyt gorąca, aby nie parzyła. Nasiadówka powinna trwać około 20 minut.
Kąpiele
Niekiedy wystarczy już sama kąpiel w cieplejszej niż zazwyczaj wodzie. Dobrze jest jednak dodać do niej napar z ziół (np. z rumianku, liści szałwii, ziela nawłoci, ziela krwawnika). W wannie z taką ziołową, gorącą kąpielą warto posiedzieć około 15-20 minut.
Milena L.
Kobiecy układ moczowy jest bardzo wrażliwy na różne czynniki. Często to my same jesteśmy sobie winne nosząc zbyt ciasną bieliznę czy za krótkie kurtki.
Ziołomiody
Pszczelarze podają pszczołom specjalne pożywki na bazie soków z roślin, dzięki czemu produkują one tzw. ziołomiody. Rumiankowy, pokrzywowy i z soku brzozowego są szczególnie polecane w przypadku chorób układu moczowego. Wystarczą już 3 łyżeczki dziennie, aby znacznie wzmocnić organizm i zwalczać stany zapalne.
Żurawina
Świetną rośliną, która wspomaga nasz układ moczowy jest żurawina. Zapobiega ona przyczepianiu się do dróg moczowych szkodliwych bakterii, dodatkowo zakwasza mocz i stwarza niekorzystne warunki dla wzrostu bakterii. Polecane są soki, konfitury i preparaty z wyciągiem z żurawiny.
Jest wiele naturalnych sposobów zarówno zapobiegających chorobom układu moczowego, jak również wspomagających ich leczenie. Pamiętajmy jednak, że jeśli infekcje się powtarzają lub trwają dłużej niż 4 dni, musimy udać się do lekarza. Poznanie przyczyny pozwoli nam im zapobiegać, również dzięki wykorzystaniu naturalnych substancji i tradycyjnych sposobów.
Milena L.
« Wypowiedz wojnę łupieżowi
pati25
10 lat temu
Te sposoby warto znać.Mogą nam szybko pomóc.Aby nie dopuścić do problemów z pęcherzem dużo piję wody i jem żurawinę suszoną.,A gdy już dopadnie mnie ten problem to najbardziej pomaga mi suplement z żurawiną-Żurascin Uro
filodendron
10 lat temu
A ja nie mam termoforu ,muszę jak najszybciej kupić – bo to fajna przydatna rzecz 🙂
Mindi
10 lat temu
Termofor jest dobry na wszystko, na rozgrzanie, infekcje i lepsze samopoczucie 🙂 Ale w czasie gdy czuję pierwsze objawy infekcji to staram się pić dużo, pamiętam o ziołach i żurawinie. Nie słyszałam za to o ziołomiodach.
lalakosi
10 lat temu
Termofor jest nieoceniony:) Nie wiem, czy potrafiłabym obejść się bez tego „gadżetu”.
Tess
10 lat temu
Artykuł ciekawy i pożyteczny. To są sposoby, które dobrze znam, od zawsze kobiety leczyły się w taki naturalny sposób. Myślę, że młode kobiety dopiero się do tego przekonają. Termofor jest dobry, na infekcje ale także na zapobieganie 🙂
drobina
10 lat temu
Dziękuję za przypomnienie o termoforze. W dzieciństwie był moim nieodłącznym przyjacielem. Muszę przywrócić go do łask:-X
czarna_lily
10 lat temu
Przyjmowanie dużej ilości płynów to podstawa, trzeba pozbyć się bakterii z organizmu:)
Margotka
10 lat temu
Najczęściej korzystam z termoforów:)