Dieta

Naturalne składniki, które wspierają zdrowie kobiet i ich atrakcyjny wygląd

Naturalne składniki, które wspierają zdrowie kobiet i ich atrakcyjny wygląd

Fotografia: femicanna.pl

Zapewne większość z nas zdaje sobie sprawę, jak ważne jest zdrowie i codzienna troska o prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Jednak nie zawsze wiedza, którą dysponujemy, przekłada się na praktyczne działania. W rezultacie często bardziej staramy się zrealizować zadania z długiej listy obowiązków, niż zwracamy uwagę na to, czy zapewniamy swojemu ustrojowi wszystkie substancje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. W naszym artykule przedstawiamy naturalne składniki, które wspierają zdrowie kobiet i ich atrakcyjny wygląd.

 

Spis treści:

 1. Stawianie potrzeb innych na pierwszym miejscu
 2. Ambicje i aktywne życie zawodowe
 3. Obowiązki domowe, czyli drugi etat wielu kobiet. Jak nie rozładować wewnętrznych akumulatorów?
 4. Dlaczego zła dieta stanowi zmorę ambitnych kobiet?
 5. Siedzący tryb życia i dolegliwości zdrowotne
 6. Dlaczego zdrowie kobiet jest tak zaniedbywane przez same zainteresowane?
 7. Przewlekły stres oksydacyjny i jego wpływ na zdrowie kobiet
 8. Dlaczego warto sięgać po naturalne antyoksydanty?
 9. FemiCanna Beauty wspiera zdrowie kobiet i atrakcyjny wygląd
 10. Jak stosować suplement diety FemiCanna Beauty?
 11. Czym jest Lycomato? Właściwości antyoksydacyjne likopenu
 12. Dlaczego warto sięgać po olej konopny broad spectrum?
 13. Silna aktywność przeciwzapalna, czyli co daje nam ekologiczny ekstrakt z cynamonu?
 14. FemiCanna Beauty – suplement diety dla kobiet w okresie menopauzy i nie tylko;)

Stawianie potrzeb innych na pierwszym miejscu

My, kobiety, mamy szczególną tendencję do tego, aby priorytetowo traktować innych – naszych rodziców, dzieci, partnerów czy przyjaciół. Ich potrzeby często stawiamy ponad własnymi. W rezultacie zaniedbujemy własny organizm. O zdrowie i wygląd często zaczynamy dbać dopiero wówczas, gdy pojawią się niepokojące objawy. Dopóki organizm i skóra nie odmawiają nam posłuszeństwa, zapominamy o ich istnieniu. Skupiamy się na tym, aby pomóc dziecku w  nauce, wesprzeć partnera, który walczy o awans i przygotować ogród rodziców na wiosnę.

Ambicje i aktywne życie zawodowe

Nie tylko w życiu prywatnym dajemy z siebie więcej, niż powinnyśmy. Także zawodowo staramy się wykazać, aby zasłużyć na uznanie, awans czy podwyżkę. Choć żyjemy w czasach równouprawnienia, to wciąż w niektórych miejscach pokutuje przekonanie, że kobieta musi się bardziej wykazać, aby zasłużyć na wyższe stanowisko i wynagrodzenie. Jesteśmy ambitne, dlatego rzetelnie podchodzimy do powierzonych nam zadań. Staramy się je wykonać najlepiej, jak potrafimy. Nieustannie poszerzamy swoją wiedzę i kompetencje, uczęszczając na kursy i warsztaty. To dobrze, że stawiamy na rozwój osobisty, ale często brakuje nam czasu na to, aby zatroszczyć się o siebie.

Obowiązki domowe, czyli drugi etat wielu kobiet. Jak nie rozładować wewnętrznych akumulatorów?

Po wielu godzinach spędzonych za biurkiem udajemy się do domu, gdzie czekają na nas kolejne pilne obowiązki. Trzeba przygotować obiad dla wszystkich domowników, zadbać o to, aby dzieci były przygotowane do lekcji, a partner czuł nasze wsparcie. Niestety, nadmiar obowiązków pozbawia nas sił witalnych i wpływa negatywnie na funkcjonowanie organizmu. Każda z nas posiada „wewnętrzne akumulatory”, które wystarczają na określony czas. W związku z tym należy je doładować. Gdy tego nie robimy, zdrowie zaczyna szwankować, a nasza cera przedwcześnie starzeć, jednocześnie zadowolenie z życia gwałtownie spada. Psycholodzy przekonują, by każdego dnia nie dawać z siebie 100%, ponieważ w ten sposób dość szybko rozładowujemy „wewnętrzną baterię”, przez co jesteśmy narażone na wypalenie zawodowe czy rodzicielskie. Musimy pamiętać o tym, że chcąc pomóc innym, musimy w pierwszej kolejności zadbać o siebie. W przeciwnym wypadku opadniemy z sił, zanim udzielimy komuś wsparcia.

Dlaczego zła dieta stanowi zmorę ambitnych kobiet?

Niestety, ambicja i empatia, jaką obdarowujemy innych, sprawiają, że często najpierw spełniamy oczekiwania otoczenia, a dopiero później zaspokajamy własne potrzeby. Popełniamy szereg błędów, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie i wygląd. Po pierwsze, zdrowa i zbilansowana dieta dla wielu z nas stanowi niedościgniony ideał. Na przygotowywanie zdrowych posiłków i ich regularne spożywanie często zwyczajnie brakuje nam czasu. W pracy spędzamy długie godziny, nie odchodząc do biurka. Mamy bowiem tyle pilnych zadań do realizacji, że nie znajdujemy 15 minut na drugie śniadanie. Gdy wychodzimy z biura, tak bardzo doskwiera nam głód, że udajemy się do pierwszego, lepszego sklepu, gdzie zaopatrujemy się w batoniki, ciastka czy drożdżówki. W rezultacie dostarczamy organizmowi pustych kalorii i narażamy się na niedobory substancji odżywczych.

Siedzący tryb życia i dolegliwości zdrowotne

Aby zasłużyć na awans i podwyżkę, w pełni angażujemy się w realizację projektów zawodowych. Spędzamy za biurkiem długie godziny, co negatywnie wpływa na funkcjonowanie naszego organizmu. Nasze ciało nie przywykło do tak długotrwałej pozycji siedzącej. Potrzebuje ruchu, aby prawidłowo funkcjonować. Nic dziwnego, że po całym tygodniu siedzenia za biurkiem, pojawia się ból kręgosłupa, stawów czy mięśni. Nie jest to bowiem pozycja fizjologiczna, do której zaprogramowała nas natura. W wyniku ewolucji nasz organizm przywykł do aktywności fizycznej. W związku z tym nie wolno zapominać o ruchu w codziennym życiu. Niezależnie od tego, jaką pracę wykonujesz i ile masz dodatkowych obowiązków, powinnaś wygospodarować godzinę na spacer, trening cardio czy pilates. To wpłynie korzystnie na funkcjonowanie twojego organizmu, pozwoli też utrzymać prawidłową masę ciała.

Dlaczego zdrowie kobiet jest tak zaniedbywane przez same zainteresowane?

Zdrowie kobiet stanowi temat wielu kampanii społecznych. Nieustannie przypomina się nam o regularnych badaniach profilaktycznych takich jak mammografia, USG piersi czy cytologia. Mimo to wiele kobiet nie wykonuje tychże przez długie lata. Do lekarza często zgłaszają się pacjentki z zaawansowanym nowotworem, który ma znacznie gorsze rokowania od wcześnie wykrytych zmian. W rezultacie w Polsce na raka sutka czy szyjki macicy umiera znacznie więcej kobiet niż w Europie Zachodniej, gdzie poważnie podchodzi się do troski o własne zdrowie. Musimy to zmienić. Obowiązki zawodowe, rodzinne i towarzyskie nie ucierpią na tym, jeśli raz w roku zgłosimy się na badania profilaktyczne. Pewnym rzeczom należy nadać odpowiednie priorytety. Zdrowie kobiet jest najważniejsze, dopiero później panie powinny zająć się całą resztą obowiązków.

Przewlekły stres oksydacyjny i jego wpływ na zdrowie kobiet

Zła dieta, znikoma aktywność fizyczna, przewlekły stres, w którym żyjemy ze względu na zawrotne tempo, jakie narzucił nam współczesny świat – wszystko to powoduje stres oksydacyjny. Rozpatrując ten aspekt, nie należy zapominać o wysokim stopniu zanieczyszczenia środowiska oraz wielu groźnych toksynach, z którymi stykamy się na co dzień. Pod wpływem wyżej wspomnianych czynników w naszym organizmie powstają wolne rodniki. To reaktywne cząstki, które mogą uszkadzać struktury komórkowe, w tym białka, lipidy czy kwasy nukleinowe, przyspieszając procesy starzenia się i zwiększając ryzyko rozwoju zmian nowotworowych. Organizm potrzebuje antyoksydantów dostarczanych wraz z dietą, aby neutralizować wolne rodniki, zanim te dokonają spustoszenia w naszym organizmie. Ponadto przewlekły stres oksydacyjny sprzyja stanom zapalnym, a te z kolei leżą u podstaw wielu chorób, w tym łuszczycy, nieswoistego zapalenia jelit czy endometriozy.

Dlaczego warto sięgać po naturalne antyoksydanty?

Przeciwutleniacze, które zwalczają wolne rodniki, znajdziemy w świeżych owocach i warzywach. Najwięcej mają ich te o zielonym zabarwieniu takie jak jarmuż, brokuły, brukselka czy sałata. Także te różowo-fioletowe dostarczają organizmowi cennych antyoksydantów. W związku z tym warto sięgać po maliny, borówki, jagody, jeżyny czy truskawki. Cenne przeciwutleniacze zawiera też kakao, herbata czy kawa. Wiele z nas nie docenia potencjału antyoksydacyjnego, jaki drzemie w naturalnych przyprawach takich jak imbir, cynamon, pieprz czy kardamon. Ich dodawanie do potraw nie tylko poprawia ich walory smakowo-zapachowe, ale też wspiera organizm w walce z wolnymi rodnikami.

FemiCanna Beauty wspiera zdrowie kobiet i atrakcyjny wygląd

Z myślą o kobietach, które każdego dnia mają na głowie wiele obowiązków i dużo mocniej stresują się przeszkodami, na które napotykają podczas ich realizacji, opracowano suplement diety FemiCanna Beauty. Pozwala on zadbać o zdrowie i atrakcyjny wygląd, wspierając organizm od środka.  FemiCanna Beauty zawiera starannie dobrane, naturalne składniki, które mają za zadanie wesprzeć prawidłowe funkcjonowanie naszego ustroju oraz wspomóc zdrowy wygląd skóry. Omawiany produkt stanowi mieszankę standaryzowanego na obecność fitokannabinoidów oleju konopnego broad spectrum, ekologicznego oleju MCT, Lycomato oraz ekologicznego ekstraktu z cynamonu. Jak zapewnia producent, jego wyrób zawiera gwarantowane 1200 mg fitokannabinoidów oraz 450 mg naturalnego likopenu. Nie musisz obawiać się działania uzależniającego, sięgając po suplement diety FemiCanna Beauty. Jak deklaruje producent, jego wyrób jest całkowicie wolny od THC, czyli substancji psychoaktywnej obecnej w konopiach.  FemiCanna Beauty zawiera tylko korzystne dla organizmu fitokannabinoidy, które nie wykazują aktywności odurzającej.

FemiCanna Beauty
Fotografia: femicanna.pl

Jak stosować suplement diety FemiCanna Beauty?

Aby suplement diety FemiCanna Beauty wspierał prawidłowe funkcjonowanie organizmu i skóry, należy stosować go codziennie w ilości 10 kropli, które są równoważne 33 mg CBD, 7 mg CBG oraz 15 mg likopenu.  Choć tego typu produkty wspomagają działanie ustroju, nie można ich stosować zamiast zbilansowanej diety i zdrowego stylu życia. FemiCanna Beauty stanowi ich dopełnienie. Należy podkreślić, iż nie jest to produkt przeznaczony do diagnozowania, leczenia czy zapobiegania jakiejkolwiek chorobie. Kobiety w ciąży, zażywające leki, karmiące piersią lub cierpiące na jakiekolwiek schorzenie, przed zastosowaniem suplementu diety FemiCanna Beauty powinny skonsultować się z lekarzem.

suplement diety FemiCanna Beauty

Fotografia: femicanna.pl

Czym jest Lycomato? Właściwości antyoksydacyjne likopenu

Przyjrzyjmy się naturalnym substancjom obecnym w FemiCanna Beauty. Lycomato to nic innego jak standaryzowany ekstrakt z pomidorów. Te smaczne i soczyste warzywa stanowią podstawę diety śródziemnomorskiej, która uchodzi za niezwykle zdrową i korzystną dla organizmu. Jej atutem jest nie tylko optymalna kaloryczność, ale też wysoka zawartość antyoksydantów oraz substancji odżywczych. Lycomato stanowi mieszankę karotenoidów, tokoferoli i fitosteroli. Ekstrakt z pomidora zawiera substancje wspomagające funkcje śródbłonka i zwalczające stres oksydacyjny, które wspierają prawidłową pracę układu krążenia i serca. Jak wcześniej wspomniano, Lycomato dostarcza przeciwutleniaczy, które hamują syntezę mediatorów stanu zapalnego. Ponadto ekstrakt z pomidora, który zawiera m.in. likopen, wspomaga zdrowie kości, ograniczając ich reasorpcję, która stanowi spory problem w okresie okołomenopauzalnym. Jednocześnie Lycomato wspiera atrakcyjny wygląd skóry, dostarczając jej antyoksydantów zwalczających wolne rodniki, które odpowiadają za przedwczesne starzenie się cery i powstawanie zmarszczek. Ponadto dobroczynne substancje z ekstraktu z pomidora pomagają zachować prawidłowe funkcje skóry.

Właściwości likopenu

Fotografia: femicanna.pl, likopen zalecane dzienne dawki

Dlaczego warto sięgać po olej konopny broad spectrum?

Suplement diety FemiCanna Beauty zawiera też olej konopny broad spectrum. Ten charakteryzuje się tym, iż posiada wiele cennych fitosubstancji, które naturalnie występują w konopiach, lecz nie znajdziemy w nim THC, nawet w śladowych ilościach. To właśnie przez ten związek te interesujące rośliny nie cieszą się najlepszą sławą. THC wykazuje bowiem aktywność psychoaktywną i uzależnia. W związku z tym, iż w oleju konopnym broad spectrum obecnym w FemiCanna Beauty w ogóle nie znajdziemy tego związku, nie musimy obawiać się działania odurzającego. Jak wcześniej wspominaliśmy, konopie zawierają wiele fitosubstancji, do których zaliczamy kannabinoidy (CBD), terpeny i flawonoidy. Aby nie osłabić ich aktywności, zostały one poddane minimalnej rafinacji. Obecność wielu różnych związków pochodzących z konopi zapewnia silniejsze wsparcie dla naszego organizmu i skóry. Ich połączenie w jednym produkcie zwiększa aktywność antyoksydacyjną i przeciwzapalną. W tym miejscu warto podkreślić, iż zarówno procesy starzenia się, w tym powstawanie zmarszczek, jak i wiele uciążliwych dolegliwości mają silny związek z przewlekłym stanem zapalnym. Jesteśmy na niego narażeni wówczas, gdy doskwiera nam przewlekły stres, a nasza dieta jest zbyt mało zróżnicowana. Aby powstrzymać niekorzystne procesy zapalne w organizmie, należy spożywać zbilansowane posiłki. Można też wspomóc ustrój od środka, dostarczając mu fitosubstancji obecnych w oleju konopnym broad spectrum. Te także wspomagają walkę z napięciem nerwowym i wspierają zasypianie.

Silna aktywność przeciwzapalna, czyli co daje nam ekologiczny ekstrakt z cynamonu?

W skład suplementu diety FemiCanna Beauty wchodzi także ekologiczny ekstrakt z cynamonu. Producenci zadbali o to, aby wykorzystać tę odmianę botaniczną cynamonu, która zawiera moc dobroczynnych substancji, a zarazem charakteryzuje się minimalnym stężeniem kumaryny. Ten ostatni związek wykazuje bowiem aktywność toksyczną i bardzo łatwo można przekroczyć jego dopuszczalne dzienne spożycie. Aby temu zapobiec, warto wybierać cynamon cejloński, który posiada właściwości prozdrowotne, a zarazem minimalną zawartość kumaryny. Dlaczego twórcy FemiCanna Beauty zwrócili uwagę na tę popularną przyprawę? O jej wykorzystaniu zadecydowały aktywności, jakie wykazuje. Cynamon stanowi bogate źródło antyoksydantów oraz substancji przeciwzapalnych. Wspierają one walkę organizmu z wolnymi rodnikami oraz ograniczają syntezę mediatorów stanu zapalnego, spowalniając w ten sposób procesy starzenia się organizmu, w tym powstawanie zmarszczek.  Cynamon dostarcza wielu cennych polifenoli, do których zaliczamy: rutynę, katechinę, kwercetynę, kaempferol i izorhamnetynę. Ekstrakt z cynamonu wspomaga organizm w utrzymaniu optymalnego poziomu cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Silna aktywność antyoksydacyjna ekologicznego ekstraktu z cynamonu niewątpliwie zasługuje na uwagę.

FemiCanna Beauty – suplement diety dla kobiet w okresie menopauzy i nie tylko;)

FemiCanna Beauty to suplement diety dla kobiet w każdym wieku. Można stosować go w okresie menopauzy, gdy spada synteza żeńskich hormonów płciowych, w tym estrogenów zapewniających zdrowie kości, prawidłowy profil lipidowy oraz aktywność antyoksydacyjną oraz przeciwzapalną. Jednocześnie jest to produkt, który sprawdzi się także u młodszych pań oraz tych, które przekwitanie mają już za sobą. Niezależnie od wieku potrzebujemy bowiem silnych antyoksydantów oraz substancji przeciwzapalnych, które kompleksowo wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu i atrakcyjny wygląd skóry. Więcej informacji nt. suplementów diety i kosmetyków FemiCanna znajdziesz na stronie internetowej: https://femicanna.pl/

Dodaj komentarz