Dieta

Natura orężem do walki z objawami menopauzy – pyłek pszczeli i miód…

Jak pyłek pszczeli wpływa na menopauzę

Zwykle kojarzymy pyłek z katarem siennym, ale czy wiedziałaś, że pyłek może być stosowany w leczeniu objawów menopauzy? Wiele osób używa pyłku pszczelego do poprawienia swojego stanu zdrowia z uwagi na jego niesamowity skład.

Co to jest pyłek pszczeliCo to jest pyłek pszczeli (pyłek kwiatowy)?

Pyłek pszczeli w 100% składa się z naturalnych związków odżywczych i przeciwutleniaczy, są nimi lipidy, flawonoidy, kwercetyna i karotenoidy, węglowodany, wolne aminokwasy, białka… Większość z nich znamy z składów dobrych suplementów, leków i środków kosmetycznych.

Pyłek kwiatowy dostarcza pszczołom pożywienia. Pszczoły przetwarzają go i składują w plastrach w postaci pierzgi pszczelej, zwanej również “pszczelim chlebem”,  czasami nazywano ją “Fontanną Młodości” i “Ambrozją Bogów“.

Jak pyłek pszczeli wpływa na menopauzę?

Jednym z najczęściej zgłaszanych objawów menopauzy jest niezdolność do utrzymania stałej temperatury ciała, w postaci uderzeń gorąca, nocnych potów i wynikających z tego zaburzeń normalnego rytmu snu.

Wszystko to spowodowane jest zmniejszeniem ilości żeńskiego hormonu płciowego – estrogenu.

Badanie wykazało, że gdy przyjmowano pyłek pszczeli, konsekwentnie przez dwa/trzy miesiące, nieprzyjemne objawy zmniejszały się lub zanikały poprawiając poziom życia kobiet.

Oto co powinnaś wiedzieć o pyłku pszczelim i jego potencjalnych zastosowaniach i korzyściach dla kobiet w okresie przekwitania

pyłek pszczeli a menopauzaOd kilku tysięcy lat stosuje się produkty pszczele w celach leczniczych. Od wielu lat przyjmowanie pyłku pszczelego jest promowane przez entuzjastów zdrowia.

Pacjentki zaczynają zgłaszać poprawę komfortu życia już po 2 miesiącach przyjmowania pyłku, kolejne miesiące stosowania zwiększają korzyści.

Tutaj możesz zamówić
pyłek i inne produkty pszczele

Hormonalna terapia zastępcza

Wiele kobiet uważa, że przyjmowanie hormonalnej terapii zastępczej (HTZ) pomaga w radzeniu sobie z niektórymi objawami menopauzy, ale inne, które nie mogą przyjmować HTZ, lub które wolałyby tego nie robić, szukają naturalnych środków na menopauzę.

Czasami oznacza to przyjmowanie preparatów ziołowych. Spożywanie zdrowej diety bogatej w świeże, pełnowartościowe produkty spożywcze oraz aktywność fizyczna pomagają kobietom czuć się jak najzdrowiej w tym okresie ich życia.

Jako część tego zdrowego stylu życia, surowy miód i pyłek pszczeli jest niezwykle korzystnym, naturalnym środkiem dla kobiet w okresie menopauzy.

Uzupełnianie diety pyłkiem pszczelim i naturalnym miodem Uzupełnianie diety pyłkiem pszczelim i naturalnym miodem

Pyłek pszczeli może być spożywany samodzielnie, dodawany do jogurtów lub innych (zawierających wodę) pokarmów. Aby uzyskać korzyści płynące z pyłku pszczelego wraz z uzdrawiającymi mocami miodu naturalnego, możesz spożywać oba te składniki razem zmieszane ze sobą.

Pyłek pszczeli i miód ma również inne korzyści zdrowotne, w tym dla zdrowia jelit i układu odpornościowego.

Niezaprzeczalny dowód pozytywnego wpływu  pyłku pszczelego  i miodu

Z badań przeprowadzonych w 2015 roku wynika, że u około 70% badanych kobiet regularne przyjmowanie pyłku pszczelego lub miodu przez co najmniej dwa miesiące, pomogło w zmniejszaniu objawów menopauzalnych. Przyniosło poprawę komfortu życia w okresie przekwitania. 

Oto dwa adresy obcojęzycznych serwisów publikujących wyniki tych badań:

  • pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26171198/
  • menopause.org.au/members/ims-menopause-live/208-bee-pollen-and-honey-for-climacteric-symptoms-in-breast-cancer-patients

Po zapoznaniu się z wynikami badań wiele kobiet uwolniło się od uderzeń gorąca poprzez dodanie pyłku pszczelego do swojej codziennej diety.

Czym kierować się przy zakupię pyłku pszczelego i miodu naturalnego?

Sprzedawcami najświeższych i wysokiej jakości  nieprzetworzonych produktów pszczelich są hodowcy pszczół – pszczelarze i bartnicy.

Tutaj znajdziecie sklep internetowy pszczelarza, który ma w swojej ofercie pyłek pszczeli oraz miód naturalny: sklep internetowy z pszczelimi produktami 

Dowiedz się więcej na temat produktów pszczelich i wypróbuj ich niesamowite właściwości.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz