Kultura Styl życia

Nasz kawałek świata – Tomasz Kieres

Nasz kawałek świata – Tomasz Kieres

Tomasz Kieres za sprawą swoich powieści obyczajowych zyskał miano polskiego Nicholasa Sparksa. Nasz kawałek świata to kolejna książka tego popularnego autora, który cieszy się uznaniem polskich czytelniczek. Dlaczego warto po nią sięgnąć?

Specjalista od reklamy zamknięty na emocje

Kuba na co dzień pracuje w agencji reklamowej, gdzie przygotowuje kampanie dla swoich klientów. Jest osobą znaną i poważaną w swoim środowisku. Mężczyzna ma dość osobliwe podejście do życia. Wychodzi bowiem z założenia, że wszystko jest transakcją. Kuba początkowo może sprawiać wrażenie osoby bezdusznej. Jednak dowiadujemy się o tym, jak wyglądało jego dzieciństwo i powoli zaczynamy go rozumieć. Kuba był nagradzany przez swoich rodziców za sukcesy. W zamian za nie otrzymywał różnego rodzaju prezenty, w tym płyty z muzyką etc. Jednak podarunki nie zaspokoiły jego potrzeby zainteresowania.

Przyczyny rozwodu bywają zaskakujące

W dorosłym życiu sprawy z dzieciństwa zaczynają mu dość mocno ciążyć. Żona Kuby składa pozew o rozwód, ponieważ nie potrafi odnaleźć w nim emocjonalnej strony. Ma wrażenie, że obcuje z robotem, któremu drugi człowiek jest całkowicie obojętny. W związku z tym, iż nie widzi szans na uratowanie małżeństwa, zakłada sprawę o rozwód. Jej zdaniem Kuba mniej lub bardziej świadomie od początku dążył do rozstania.

Intensywny romans z koleżanką z pracy

Po rozwodzie mężczyzna oddaje się imprezom, pracy oraz wdaje się w krótki, aczkolwiek intensywny romans ze swoją koleżanką z pracy. Ta nie ma do niego pretensji, nie wykazuje też większych oczekiwań. Okazuje się bowiem, że wychodzi z założenia, że ani ona, ani Kuba nie nadają się do związku. Ta prawda, o dziwo, dotyka mężczyznę. Nie podoba mu się to, iż istnieje jakaś sfera życia, nad którą nie ma kontroli.

Tajemnicza kobieta, który budzi ogromne emocje

Pewnej soboty koleżanka z pracy zabiera Kubę na imprezę zamkniętą. Szybko okazuje się, iż nie był to przypadek. Organizator imprezy chce bowiem wykorzystać talent mężczyzny do reklamy.   Jednak gdy Kuba dostrzega blondynkę siedzącą przy barze, przepada. Ta działa na niego niczym magnes. Sprawia wrażenie nonszalanckiej, o czym świadczy jej strój i bardzo minimalistyczna biżuteria. Blondynka wkrótce staje się obsesją Kuby. Kobieta skrywa jednak wiele tajemnic. Czy zmieni podejście Kuby do miłości, a może okaże się dla niego przekleństwem i ściągnie go na samo dno? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w najnowszej powieści Tomasza Kieresa pt. Nasz kawałek świata.

Nasz kawałek świata – dojrzała powieść obyczajowa

Tomasz Kieres po raz kolejny udowodnił, iż potrafi stworzyć dojrzałe powieści obyczajowe, które skłaniają czytelnika do zatrzymania się i refleksji.  Taka jest też jego najnowsza książka Nasz kawałek świata.  Tomasz Kieres stworzył w niej ciekawe portrety psychologiczne głównych bohaterów. Książkę czyta się z zainteresowaniem, ponieważ obfituje w liczne tajemnice.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz