Kultura Styl życia

Namiętność pachnąca terpentyną – Anna Kasiuk

Namiętność pachnąca terpentyną

Związek z młodszym facetem wciąż budzi niezdrową sensację. To, co w przypadku mężczyzny stanowi swego rodzaju normę, w przypadku kobiet jest źle postrzegane. Anna Kasiuk w swojej najnowszej powieści Namiętność pachnąca terpentyną poruszyła temat relacji z młodszym facetem.  Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

Pierwsza miłość, która na zawsze pozostaje w sercu

Sabina ma na swoim koncie wielką miłość. Jeremiego poznała, gdy była nastolatką i od razu się w nim zakochała.  Jako 16-latka zaszła w ciążę ze swoim o 13 lat starszym partnerem, następnie wyszła za niego za mąż. Niestety, los okazał się dla niej okrutny. Sabina niezbyt długo mogła cieszyć się urokiem małżeństwa. Pewnego dnia obudziła się u boku męża, który już nie żył. Okazało się, że Jeremi zmarł w wyniku pęknięcia tętniaka. Bomba, która tykała w jego głowie,  była nie do rozbrojenia. Sabina nigdy się nie dowiedziała, czy Jeremi żył tak intensywnie, bo wiedział o swojej chorobie…

Trudna codzienność młodej wdowy

Po śmierci męża Sabina stanęła przed nie lada wyzwaniem. Musiała dokończyć studia, wychować córkę i utrzymać rodzinę, jednocześnie spłacając długi Jeremiego. Sabina imała się różnych zajęć – sprzątała, uczyła francuskiego w szkole i prywatnie. Były to dla niej trudne czasy, którym dodatkowo towarzyszył ból rozrywający serce.

Dom pełny artystów

To właśnie zmarły mąż nauczył Sabinę miłości do sztuki. Jeremi był utalentowanym malarzem, dlatego w ich wiekowym domu odziedziczonym po babci zawsze unosił się zapach terpentyny. Po latach okazało się, że przyjemność tworzenia nie była obca jego najbliższym. Jego córka, Anita, poszła w ślady ojca i zapisała się na ASP, z kolei Sabina zaczęła pisać książki, które spotkały się z uznaniem szerokiego grona czytelników.

Tolerancyjna matka

Sabina okazała się dość tolerancyjną matką. Przymykała oko na to, że jej córka paliła marihuanę. Zaakceptowała fakt, że Anita zamiast chłopaka znalazła sobie dziewczynę, którą szczerze pokochała. Sabina w trudnych czasach mogła liczyć na wsparcie swojej matki.

Namiętność pachnąca terpentyną – powieść o romansie z młodszym mężczyzną

Sabina długo żyła dla innych, ale nie dla samej siebie. Gdy pewnego dnia w jej domu zjawia się Jakub, kolega córki z ASP, obydwoje wpadają w sobie oko. Młody mężczyzna wydobywa z Sabiny uśpioną kobiecość. Sprawia, że jej ciało wrze od namiętności, która nie znajdowała ujścia przez lata. Dotyk Jakuba elektryzuje Sabinę.  Ta jednak długo wzbrania się przed romansem z młodszym mężczyzną. Przeszkadza jej świadomość, że Jakub jest w wieku jej córki. To już nie jest różnica kilku lat, która tak naprawdę nic nie znaczy…

Namiętność pachnąca terpentyną to świetnie nakreślona powieść obyczajowa, która pokazuje, że starsza kobieta może być pociągająca dla młodszego mężczyzny. Tak naprawdę wiek nie ma nic wspólnego z metryką, mamy tyle lat, na ile się czujemy. Namiętność pachnąca terpentyną to także historia kobiety, która długo nie potrafiła uporać się ze stratą męża. Latami go idealizowała, przez co nie zwracała uwagi na innych facetów. Zamiast ponownie wyjść za mąż, stworzyć nowy związek, Sabina żyła tylko dla córki. To błąd popełniany przez wiele kobiet.

Dodaj komentarz