Miłość i związki

Czy należy zapytać kobietę o związek?

czy zapytać faceta o związek

Zdania na ten temat są mocno podzielone. Jedni twierdzą, że to, czy jesteśmy w związku, po prostu się czuje. Poza tym zadawanie tego typu pytań psuje atmosferę. Drudzy uważają, że bez słownych deklaracji związku po prostu nie ma. Czy należy zapytać kobietę  o związek?

Nigdy nie wiesz, na czym zależy drugiej osobie, dopóki nie zapytasz

W idealnym świecie tego rodzaju pytania nie musiałyby paść. Ludzie w ogóle nie mieliby wątpliwości, do czego dążą, ponieważ przekraczając kolejne granice dotyku, po prostu utwierdzaliby się w przekonaniu, do czego dążą. W prawdziwym życiu ideały nie istnieją. Jedni spotykają się ze sobą tylko dla seksu, inni dla związku, a kiedy indziej jednej stronie zależy na związku, a drugiej na seksie.  W związku z tym odpowiedź na pytanie, czy należy zapytać kobietę o związek, brzmi: tak.

Tylko pytanie wprost, oczywiście może przyjąć różną formę, ale powinno być jednoznaczne, może przynieść nam pewność co do tego, na czym stoimy. Jeśli ty z każdym dniem coraz bardziej się angażujesz, a druga strona szuka tylko przygód, należy to ukrócić. A pomóc może w tym tylko szczera rozmowa.

Kiedy należy zapytać kobietę o związek?

Nie chodzi o to, że należy sobie od razu wyznawać uczucia, chyba że tego chcemy i jesteśmy gotowi. Niemniej jeśli czujemy, że z tej znajomości może wyniknąć coś więcej, powinniśmy jakoś wyjaśnić swoje położenie. Gdy wszystko układa się po naszej myśli, jest nam razem dobrze, dogadujemy się ze sobą, występuje pociąg fizyczny i widzimy w drugiej osobie zadatki na swojego partnera, to powinniśmy kuć żelazo póki gorące.

Powody, dla których nie warto się dłużej męczyć, żyjąc w niepewności

Nie należy zbyt długo zwlekać z oficjalnym pytaniem o związek. Wynika to z kilku powodów. Po pierwsze, dopóki nie ma żadnych deklaracji, nie wiemy, na czym stoimy i możemy niepotrzebnie tracić czas i nerwy. Po drugie, im dłużej trwa stan zawieszenia, tym bardziej się angażujemy, a potem zakończenie relacji boli zdecydowanie mocniej. Po trzeciej, bez deklaracji i ustalenia reguł gry wszystko może się wydarzyć. Mężczyzna nie ma pewności, czy kobieta nie spotyka się z innymi facetami. Nie wie, z kim i w jaki sposób spędza czas w weekendy. Działa to też w drugą stronę. Kobieta też nie ma żadnych gwarancji, że jest jedną z wielu.

Czy należy zapytać kobietę o związek?

Tak naprawdę żadne gesty, wydarzenia czy przełamywanie bariery dotyku zakończone całkiem udanym seksem nie znaczy tak naprawdę nic. Pewność zyskujemy wówczas, gdy zadamy pytanie wprost. Wtedy wiele rzeczy może nas zaskoczyć. Może się okazać, że drugiej stronie wcale nie zależało na niczym poza jednonocną przygodą, ewentualnie, że szuka osoby do układu friends with benefits. Niespodzianki mogą być zarówno in plus, jak i in minus. Warto przygotować się na każdą ewentualność i po prostu pójść za ciosem, zakładając, że nawet najgorsza prawda jest lepsza od niepewności.

Komentarze

Irena

4 lata temu

Hmmm nie pamiętam już jak to była z nami, czy padło takie pytanie oficjalne? Być może tak, ale pewnie byłam w szoku i zapomniałam 🙂 Pamiętam tylko tyle, że od razu przypadliśmy sobie do gustu i nie czułam niepewności. Od razu wiedziałam, że to jest coś poważnego, bo jego zachowanie na to wskazywało 🙂
I jeżeli już takie pytanie padło to z pewnością z jego strony, bo ja jestem mniej wylewana. A mój mężczyzna nie należy do osób które owijają w bawełnę, tylko mówią i pytają wprost.

Zostaw komentarz